اخبار برگزیده

کد خبر:297566
پ
۱۴۰۰۰۱۱۱۱۵۱۳۰۴۶۵۲۲۵۰۴۰۴۴
با موافقت هیئت وزیران:

واگذاری ۱۳۰ هزار میلیارد تومان از سهام دولت برای تقویت تأمین اجتماعی

هیات وزیران با واگذاری ۱۳۰ هزار میلیارد تومان سهام دولت برای تقویت تأمین اجتماعی و افراد تحت پوشش صندوق های بازنشستگی کشوری، لشگری و فولاد، عشایر و روستاییان موافقت کرد.

هیئت وزیران با واگذاری ۱۳۰ هزار میلیارد تومان سهام دولت برای تقویت تأمین اجتماعی و افراد تحت پوشش صندوق های بازنشستگی کشوری، لشگری و فولاد، عشایر و روستاییان موافقت کرد.

 

*** تصویب رد دیون ۱۳۰ هزار میلیارد تومانی به تأمین اجتماعی در روزهای پایانی دولت

 

به گزارش صنایع، هیات وزیران در جلسه دیروز خود به منظور تقویت تأمین اجتماعی افراد تحت پوشش صندوق های بازنشستگی کشوری، لشگری و فولاد، عشایر و روستاییان و بابت رد بخشی از دیون دولت به سازمان تأمین اجتماعی با واگذاری سهام متعلق به دولت در برخی شرکت ها به این سازمان به ارزش تقریبی ۱۳۰ هزار میلیارد تومان موافقت کرد.

 

*** قیمت گذاری، با تصویب هیات واگذاری

 

قیمت نهایی سهام شرکت های موضوع این مصوبه طبق آیین نامه اجرایی شیوه های قیمت گذاری بنگاه ها مصوب شورای عالی سیاست‌های کلی اصل ۴۴ با تصویب هیات واگذاری تعیین می شود و سازمان خصوصی سازی موظف است حداکثر ظرف مدت سه ماه از این مصوبه قیمت سهام شرکت ها را طبق آیین نامه جهت تصویب به هیات واگذاری ارایه کند.

همچنین براساس هماهنگی صورت‌گرفته قبل از این تصویب نامه، انتقال گیرنده مکلف است مازاد بر ۲۰ درصد سهام در شرکت های موضوع این مصوبه را بصورت مرحله‌ای و حداکثر تا پایان سال ۱۴۰۱ به بخش غیردولتی واگذار کند.

 

 

اخبار مهم صنایع:

جزئیات کامل عملکرد مالیات در سال ۹۹

نرخ مصوب انواع نان تعیین شد

ایجاد ۲.۱ میلیون فرصت شغلی در ۴ سال گذشته

 

 

*** واگذاری سهام

 

به گزارش صنایع، چنانچه در مهلت مقرر این امر محقق نشود، وزارت اقتصاد (سازمان خصوصی سازی) مجاز است رأساً نسبت به واگذاری مازاد بر ۲۰ درصد سهام مذکور اقدام و منابع حاصل از فروش را پس از کسر هزینه های مترتب بر واگذاری را به حساب آنها پرداخت کند.

 

 

انتهای پیام///

منبع
صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 + بیست =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول