اخبار برگزیده

کد خبر:297047
پ
اشتغال
صنایع گزارش می‌دهد:

ایجاد ۲.۱ میلیون فرصت شغلی در ۴ سال گذشته

براساس آخرین داده‌های آماری در دولت دوازدهم  با اجرای برنامه‌های اشتغال‌زایی در مجموع ۲ میلیون و ۱۰۸ هزار و ۵۸ فرصت شغلی در کشور ایجاد شده است.

براساس آخرین داده‌های آماری در دولت دوازدهم با اجرای برنامه‌های اشتغال‌زایی در مجموع ۲ میلیون و ۱۰۸ هزار و ۵۸ فرصت شغلی در کشور ایجاد شده است.

 

*** برنامه‌های دولت یازدهم و دوازدهم در بحث توسعه اشتغال‌

 

به گزارش صنایع، دولت یازدهم و دوازدهم در چند سال گذشته برای ایجاد فرصت‌های شغلی جدید و حفظ اشتغال موجود به منظور توسعه اشتغال برنامه‌ها و طرح‌های متعددی را در دستور کار خود قرار داد.

سیاست‌های فعال بازار کار، برنامه‌های حمایتی و توسعه کسب و کار از جمله برنامه‌های دولت یازدهم و دوازدهم در بحث توسعه اشتغال بود که خود به موارد و برنامه‌های جزئی‌تری همچون کارورزی، مهارت آموزی در محیط کار واقعی، یارانه دستمزد، حمایت از مشاغل خانگی، حمایت از رسته‌های اشتغال‌زا، تامین مالی خُرد، تکاپو و موارد دیگر تقسیم می‌شوند.

طبق آخرین داده‌های آماری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، در سیاست‌های فعال بازار کار طی چهار سال گذشته در مجموع ۲۷۹ هزار و ۸۸۲ فرصت شغلی ایجاد شده است که نتیجه اجرای برنامه مهارت آموزی در محیط کار واقعی و کارورزی بهترین نتیجه را داشته است.

 

*** سیاست حمایتی دولت، در راستای ایجاد فرصت شغلی

 

سیاست حمایتی دولت از دیگر برنامه‌های اجرایی وزارت تعاون در دولت دوازدهم بود که در نتیجه اجرای آن یک میلیون و ۴۰ هزار و ۶۸۱ فرصت شغلی ایجاد شد.

از جمله برنامه‌های این بخش می‌توان به تامین مالی خُرد، قانون ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی، اشتغال حمایتی سازمان بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی (ره) اشاره کرد.

 

 

اخبار مهم صنایع:

مالیات مصرفی کالا و خدمات در سال ۹۹ چقدر بود؟

 
 

وزارت تعاون در بخش توسعه کسب و کارها نیز برنامه‌ریزی‌های لازم را پیش‌بینی کرده بود و قانون اشتغال روستایی و عشایری، تکاپو، حمایت از رسته‌های اشتغال‌زا و طرح ملی توسعه مشاغل خانگی را از سال ۱۳۹۷ اجرا کرد.

با عملیاتی شدن این برنامه‌ها در طی سه سال ۷۱۳ هزار و ۴۸۶ فرصت شغلی ایجاد شد.

 

*** اشتغال اتباع خارجی

 

 به گزارش صنایع، در این سال‌ها همواره بحث اشتغال اتباع خارجی با وجود بیکاری جوانان داغ بود و همواره این انتقاد مطرح می‌شد که این افراد بسیاری از کسب و کارها را با درآمدهای پایین اشغال کردند.

وزارت تعاون در این زمینه نیز وارد عمل شده بود و در سال ۹۶، رقمی برابر ۲۵ هزار و ۱۷۵ نفر، در سال ۹۷ نیز ۲۶ هزار و ۳۶۶ نفر و در سال ۹۸ هم ۲۲ هزار و ۴۶۸ نفر از افراد جویای کار را جایگزین اتباع خارجی کرده بود.

 

 
 
 
انتهای پیام///
منبع
صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده − یازده =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول