اخبار برگزیده

کد خبر:296469
پ
محبی-نژاد
دبیر انجمن صنایع همگن قطعه‌سازی:

مطالبات قطعه‌سازان از ۲۵ هزار میلیارد تومان فراتر رفته است/ راهکاری برای رفع بحران نقدینگی در صنعت قطعه‌سازی

دبیر انجمن صنایع همگن قطعه‌سازی با اشاره به میزان مطالبات معوق قطعه‌سازان، به بیان راهکاری برای رفع بحران نقدینگی در این صنعت پرداخت.

دبیر انجمن صنایع همگن قطعه‌سازی با اشاره به میزان مطالبات معوق قطعه‌سازان، به بیان راهکاری برای رفع بحران نقدینگی در این صنعت پرداخت.

 

*** بحران نقدیندگی

 

به گزارش صنایع، آرش محبی‌نژاد، با بیان اینکه بحران نقدیندگی که به سبب مطالبات قطعه‌سازان از خودروسازان و افزایش چشمگیر قیمت مواداولیه ونهاده‌های تولید ایجاد شده، از مهم‌ترین مشکلات این صنعت است، اظهار کرد:

کل مطالبات زنجیره تامین داخلی از خودروسازان از ۵۰ هزار میلیارد تومان هم بالغ گردیده و مطالبات معوق هم از ۲۵ هزار میلیارد تومان فراتر رفته است که بخشی از آن افزایش قیمت قطعات وبخشی دیگر به علت عدم توانمندی خودروسازان در بازپرداخت به زنجیره تامین است.

 

وی در تشریح راهکار رفع بحران نقدینگی، اظهار کرد:

با راهکار واگذاری اوراق گام یا صدور چک‌های به تاریخ آتی جهت اطمینان زنجیره تامین به وصول به‌موقع آن‌ها، تسهیل قابل توجهی در پرداخت مطالبات آتی صورت خواهد پذیرفت.

همچنین می‌توان زمان پرداخت‌ها به قطعه‌سازان را به یک ماه کاهش داده تا پوشش بخشی از کسری نقدینگی قطعه‌سازان را بدهد.

 

 

اخبار مهم صنایع:

کاهش ۶۵ درصدی اسباب‌کشی در پایتخت با تمدید اجباری اجاره‌نامه‌ها

 

 

*** قیمت‌گذاری خودرو

 

به گزارش صنایع، دبیر انجمن صنایع همگن قطعه‌سازی و نیرو محرکه کشور در پایان، افزود:

تسریع در اصلاح کوتاه‌مدت شیوه قیمت‌گذاری خودرو در قالب بسته سیاست‌های تشویقی و رفع موانع تولید پیشنهادی وزیر صنعت، معدن و تجارت و تصویب درجلسه سران قوا نیز می‌تواند کمکی برای حل مشکل مذکور باشد.

همچنین اصلاح اساسی شیوه قیمت‌گذاری خودرو با تصویب قانون درمجلس در میان مدت نیز راهکار مناسبی برای حل مشکلات قیمت‌گذاری خواهد بود.

 

 

انتهای پیام///

منبع
صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × دو =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول