اخبار برگزیده

کد خبر:295581
پ
معمارباشی
مدیرکل صنایع خودرو وزارت صنعت:

زیان ۴۰ میلیون تومانی خودروسازان برای تولید خودرو‌های داخلی/ قیمت‌گذاری دستوری، اصلی‌ترین چالش صنعت خودرو

مدیرکل صنایع خودرو و نیرومحرکه وزارت صنعت، معدن و تجارت از زیان ۳۰ تا ۴۰ میلیون تومانی خودروسازان برای تولید هر خودروی داخلی خبر داد.

مدیرکل صنایع خودرو و نیرومحرکه وزارت صنعت، معدن و تجارت از زیان ۳۰ تا ۴۰ میلیون تومانی خودروسازان برای تولید هر خودروی داخلی خبر داد.

 

*** قیمت‌گذاری دستوری، مانع افزایش تولید خودرو

 

به گزارش صنایع، سهیل معمارباشی در رابطه با قیمت‌گذاری دستوری گفت:

یکی از پیش‌نیازها و الزامات توسعه صنعت خودرو، رفع مشکل قیمت‌گذاری دستوری است.

اگر قیمت‌گذاری‌ها در صنعت خودروسازی به صورت دستوری باقی بماند نه تنها امکان افزایش تیراژ تولید خودرو امکان‌پذیر نخواهد بود، بلکه همچون چند سال گذشته شاهد عقب‌گرد در شمارگان تولید خودروها خواهیم بود.

 

مدیرکل صنایع خودرو وزارت صنعت یادآور شد:

در سال‌های اخیر شرکت‌های خودروسازی و قطعه سازی با وجود مشکلات زیاد، تحریم‌ها و کرونا با تمام وجود به تلاش خود ادامه دادند اما قیمت‌گذاری دستوری، زیانی به این صنایع زده است که در صورت اصلاح نشدن، نتایج منفی زیادی در آینده به دنبال خواهد داشت.

 

وی در ادامه تصریح کرد: از جمله اینکه خودروسازان نتوانستند به دلایلی همچون کمبود نقدینگی و سرمایه‌گذاری ناشی از قیمت‌گذاری دستوری، پروژه‌های توسعه‌ای خود را با استانداردهای جهانی تطبیق داده و اجرایی کنند.

 

*** قیمت‌گذاری دستوری مانع تولید خودوروهای با کیفیت

 

معمارباشی با اشاره به مزیت‌های موجود در کشور اظهار داشت:

همچنین در حوزه‌های پیشران صنعت از جمله برنامه‌های تولید خودروهای برقی، هیبریدی و غیره با توجه به مزیت‌هایی که در کشور وجود داشت، می‌توانستیم به کاهش فاصله خود با دیگر کشورها بپردازیم اما به دلیل قیمت‌گذاری دستوری و سود ده نبودن این کسب و کارها هیچ برنامه‌ای برای پیشبرد آنها انجام نشد.

 

وی در ادامه بیان‌داشت: با وجود همه این مسائل یاد شده، خودروسازان در چند سال اخیر با وجود تحریم‌های داخلی و بین المللی توانستند برنامه‌های توسعه‌ای خود را ارائه داده و محصولات جدیدی تولید و به بازار عرضه کنند.

 

*** اصلی‌ترین چالش صنعت خودرو

 

معمارباشی با اشاره به قیمت‌گذاری دستوری تاکید ‌کرد:

قیمت‌گذاری دستوری اصلی‌ترین چالش صنعت خودرو است زیرا اجازه بهینه شدن تخصیص منابع را نداده و سیگنال‌هایی به تولید و مصرف می‌دهد که نمی‌توانند منابع خود را متناسب با نیاز بازار و تقاضای واقعی شکل دهند.

 

وی در ادامه اعلام کرد: امروز شاهدیم خودروسازان داخلی به تولید خودروهایی روی آورده‌اند که قیمت‌هایشان از کشش‌پذیری لازم در بازار برخوردار نیست.

 

مدیرکل صنایع خودروی وزارت صنعت تاکید کرد:

می‌توانستیم با ارائه قیمت‌های مناسب و نه قیمت‌هایی که شورای رقابت ارائه می‌کند، مانع متوسط ۳۰ تا ۴۰ میلیون تومان زیان‌دهی در تولید هر خودرو شویم.

همچنین خودروسازان به سمت سبدی از محصولات می‌رفتند که زیان‌ده نبود.

 

*** قیمت‌گذاری دستوری و افزایش رونق بازار دلالان

 

معمارباشی در ادامه اظهار داشت: در صورتی‌که شرکت‌های خودروساز قیمت خوب برای محصولات‌شان گرفته و از تیراژ مناسبی نیز برخوردار می‌شدند امکان کاهش زیان در این صنعت وجود داشت اما به اسم حمایت از مصرف‌کننده، قیمت‌گذاری‌های دستوری زیان انباشته بیش از ۸۵ هزار میلیارد تومانی دو خودروساز بزرگ کشور را رقم زد و معادل همین رقم نیز به صورت قرعه‌کشی در واگذاری خودروهای تولیدی بین دلالان توزیع شد.

 

به گزارش صنایع، مدیرکل صنایع خودرو و نیرومحرکه وزارت صنعت در پایان تصریح‌کرد:

با قیمت‌گذاری دستوری، خودروساز و مصرف‌کننده واقعی خودرو تنبیه شدند و در عوض واسطه‌ها و دلالان در این میان از بیشترین سود برخوردار شدند.

 

*** صنعت خودرو در افق ۱۴۰۴

 

به گزارش صنایع، بررسی آمارهای منتشره وزارت صنعت، معدن و تجارت حاکی از تولید ۲۳۶ هزار و ۳۵۵ دستگاه خودرو از ابتدای امسال تا پایان خردادماه ۱۴۰۰ و رشد ۹.۵ درصدی آن در مقایسه با پارسال است.

طبق سند چشم‌انداز ۱۴۰۴، ایران باید سالیانه سه میلیون دستگاه خودرو تولید و ۳۰ درصد آن را به بازارهای جهانی صادر کند.

در افق ۱۴۰۴، ایران با تولید سالیانه ۱۲۰ هزار دستگاه خودروی تجاری باید در جایگاه نخست منطقه قرار گرفته و ۲۵ درصد آن را به خارج از کشور صادر کند.

 

 

پایان پیام///

 
منبع
صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − شانزده =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول