کد خبر:291801
پ
احسان قمری
دبیر کمیته اقدام ارزی:

۳۱ تیر؛ آخرین مهلت ارائه مدارک جهت ایفای تعهدات ارزی سال ۹۷

دبیر کمیته اقدام ارزی، آخرین مهلت ارائه مستندات و مدارک مربوط به درخواست ایفای تعهدات ارزی سال ۹۷ صادرکنندگان را ۳۱ تیرماه سال ۱۴۰۰ اعلام کرد.

دبیر کمیته اقدام ارزی، آخرین مهلت ارائه مستندات و مدارک مربوط به درخواست ایفای تعهدات ارزی سال ۹۷ صادرکنندگان را ۳۱ تیرماه سال ۱۴۰۰ اعلام کرد.

 

*** آخرین مهلت ارائه مدارک جهت ایفای تعهدات ارزی سال ۹۷ 

 

به گزارش صنایع، احسان قمری با بیان اینکه آخرین مهلت ارائه مستندات و مدارک مربوط به درخواست ایفای تعهدات ارزی سال ۹۷ صادرکنندگان ۳۱ تیرماه سال ۱۴۰۰ خواهد بود، اظهار کرد:

به درخواست‌هایی که بعد از تاریخ ۳۱ تیرماه به دبیرخانه کمیته اقدام ارزی ارسال شود، ترتیب اثر داده نخواهد شد.

بر اساس بسته سیاستی برگشت ارز حاصل از صادرات سال‌های ۱۳۹۷ تا ۱۴۰۰ و با هدف تسریع و تسهیل در ایفای تعهدات ارزی صادراتی و همچنین رفع مشکلات پیش روی صادرکنندگان، کمیته‌ای چهار نفره پس از احراز وجود ارز حاصل از صادرات سال ۹۷، امکان ایفای تعهد صادرکنندگان را فراهم می‌کند.

 

وی در ادامه، افزود:

صادرکنندگان دارای معوقات مربوط به تعهدات ارزی سال ۹۷، موظف به ارائه درخواست کتبی خود به انضمام مستندات مربوطه شامل پروانه‌های صادراتی و اسناد و مدارک موید وجود ارز حاصل از صادرات سال ۹۷ و همچنین فرم‌ها و تعهدنامه موجود در پایگاه الکترونیکی سازمان توسعه تجارت ایران به آدرس www.tpo.ir و تحویل آن به دبیرخانه کمیته اقدام ارزی در تهران و یا سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت استان‌ها هستند تا پس از بررسی، در خصوص چگونگی رفع تعهدات ارزی بر اساس مفاد بند ۲ بخش الف بسته سیاستی برگشت ارز تصمیم‌گیری شود.

 

*** امکان تمدید مهلت ثبت کوتاژهای صادراتی وجود ندارد

 

به گزارش صنایع، مدیرکل دفتر توسعه خدمات بازرگانی سازمان توسعه تجارت ایران در پایان، اطهار کرد:

آخرین مهلت ثبت کوتاژهای صادراتی مربوط به فروش ریالی به عراق و افغانستان در بازه زمانی ۲۲ فروردین لغایت ۱۶ مرداد ۹۷، سی و یکم خردادماه ۱۴۰۰ بوده و امکان تمدید مهلت مذکور وجود ندارد.

 

 

انتهای پبام///

منبع
صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − 1 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول