کد خبر:291913
پ
برق
صنایع گزارش می‌دهد:

مصرف برق به ۶۰ هزار مگاوات رسید/ احتمال قطعی برق  در هفته جاری

با افزایش دمای هوا مصرف برق کشور به ۶۰ هزار مگاوات رسید و احتمالا قطعی برق در هفته جاری را بدنبال خواهد داشت

با افزایش دمای هوا مصرف برق کشور به ۶۰ هزار مگاوات رسید و احتمالا قطعی برق در هفته جاری را بدنبال خواهد داشت.

 

*** میزان تولیدکلی برق کشور ۵۴ هزارمگاوات است

 

به گزارش صنایع، سال جاری که یکی از خشک‌ترین سال‌های ۵۰ سال اخیر است با گرمای شدید هوا ناشی از تغییرات اقلیمی نیز همراه شده به طوری که از همان فروردین ماه گرمای زودرس خود را به کشورمان تحمیل کرد.

افزایش دمای هوا منجر به بالاتررفتن میزان برق در کشور شده است به گونه‌ای که براساس تازه ترین گزارش شرکت مدیریت شبکه برق ایران روز گذشته در ساعت ۱۲ و ۴۶ دقیقه مصرف برق به رقم ۶۰ هزار و ۶۰۱ مگاوات رسید .

این میزان مصرف درحالی اتفاق افتاد که میزان ذخیره نیروگاه‌های کشور ۴۳۷ مگاوات بودو میزان تولیدکلی برق ۵۴ هزارمگاوات است که نشان از ناترازی عرضه و تقاضای برق است.

 

*** افزایش مصرف برق نسبت به سال گذشته

 

تداوم ناترازی عرضه و تقاضای برق می‌تواند خاموشی‌های گسترده را به همراه داشته باشد.

روند مصرف برق در بازه زمانی عصرگاهی روزگذشته نیز به رقم کم سابقه ۵۷ هزار و ۳۳۹ مگاوات رسید و این درحالی است که پارسال و در زمان مشابه رقم مصرف ۵۲ هزار و ۴۰۳ مگاوات بوده است.

بررسی روند مصرف برق در ساعت ۱۲ و ۴۶ دقیقه با زمان مشابه آن در سال گذشته که ۵۱ هزار و ۱۸۱ مگاوات بوده نشان از افزایش مصرف بیش از ۹ هزار مگاواتی دارد.

 

*** پیش بینی افزایش مصرف برق در اغلب نقاط کشور

 

روز گذشته پایگاه اطلاع رسانی شرکت مادرتخصصی تولید، انتقال و توزیع نیروی برق ایران، این شرکت در اطلاعیه‌ای اعلام کرد:

با توجه به پیش بینی افزایش دما در اغلب نقاط کشور و تداوم آن تا پایان هفته جاری، همچنین محدودیت‌های ایجاد شده در بخش تولید به دلیل تعمیرات واحد نیروگاه بوشهر که تا آخر هفته به طول می‌انجامد، از هموطنان درخواست می‌کنیم برای کمک به تامین برق و جلوگیری از بروز خاموشی به ویژه در این شرایط، نسبت به کاهش مصرف برق خود در فاصله ساعت‌های ۱۲ تا ۱۸ اقدام کنند.

 

*** برای کاهش مصرف برق کولرهای گازی روی ۲۵ درجه تنظیم شود

 

به گزارش صنایع، توانیر در اطلاعیه خود از مردم برای رعایت تنظیم کولرهای گازی روی ۲۵ درجه، استفاده از دور کند کولرهای آبی، استفاده از نور طبیعی روز و خاموش کردن لامپ‌های اضافی و استفاده نکردن از وسایل پرمصرف برقی مانند اتو، بخارشور، لباسشویی، ظرفشویی و… در ساعت گرم روز (۱۲ تا ۱۸) تقاضای همکاری کرده است.

 

 

انتهای پیام///

 

منبع
صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 2 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول