کد خبر:291995
پ
فروش اموال
براساس مصوبه هیئت وزیران:

تعیین متولی فروش اموال مازاد دستگاه‌های اجرایی

براساس مصوبه هیئت وزیران، سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی و بورس، متولی فروش اموال مازاد دستگاه‌های اجرایی شدند.

براساس مصوبه هیئت وزیران، سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی و بورس، متولی فروش اموال مازاد دستگاه‌های اجرایی شدند.

 

*** تعیین متولی فروش اموال مازاد دستگاه‌های اجرایی

 

به گزارش صنایع، براساس مصوبه هیئت وزیران در جلسه نهم خرداه ماه سال جاری که از سوی وزارت امور اقتصادی و دارایی پیشنهاد شده بود، سازمان اموال تملیکی متولی فروش اموال مازاد دستگاه‌های اجرایی شامل کلیه وزارت‌خانه‌ها، موسسات دولتی و شرکت‌های دولتی و دیگر دستگاه‌ها شد.

بر اساس ماده ۹ تصویب‌نامه این جلسه دستگاه‌های اجرایی مکلفند اموال غیرمنقول مازاد و یا حقوق مالی را که مطابق این آیین نامه، مجوز فروش آن‌ها توسط وزیر امور اقتصادی و دارایی صادر می‌شود، ظرف دو ماه از تاریخ ابلاغ مجوز با رعایت قوانین و مقررات از طریق حراج عمومی در بورس یا مزایده عمومی در سامانه تدارک الکترونیک دولت با رعایت قانون تجارت الکترنیکی – مصوب ۱۳۸۲ – و نیز مقررات تعیین شده در قانون برگزاری مناقصات – مصوب ۱۳۸۳ به نحوی که با مزایده منطبق باشد، به فروش برسانند».

بنابر تبصره یک این ماده قانونی، واحد‌های استانی تابعه می‌توانند راساً عملیات فروش را (در استان‌ها با نظارت استاندار) به ترتیب مذکور از طریق مزایده عمومی توسط سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی یا از طریق حراج در بورس انجام دهند.

به این ترتیب عملیات فروش اموال مازاد شامل اموال منقول و غیرمنقول در اختیار همه دستگاه‌های اجرایی از طریق سازمان اموال تملیکی صورت می‌گیرد.

 

 

انتهای پیام///

منبع
صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 + هفده =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول