کد خبر:291937
پ
میری
عضو هیات مدیره اتحادیه صادرکنندگان فرش دستباف:

بدون پوستن به FATF نمی‌توان مراودات بازرگانی انجام داد

عضو هیات مدیره اتحادیه تولید کنندگان و صادرکنندگان فرش دستباف معتقد است، بدون یوستن به اف ای تی اف نمی‌توان مراودات بازرگانی انجام داد.

عضو هیات مدیره اتحادیه صادرکنندگان فرش دستباف معتقد است، بدون یوستن به اف ای تی اف نمی‌توان مراودات بازرگانی انجام داد.

 

*** هنوز برخی  از کارت‌های بازرگانی رفع تعلیق نشده

 

به گزارش صنایع، مرتضی میری پیرامون وضعیت صادرات فرش دستباف در سال جاری، اظهار داشت:

هنوز آمار دقیقی از میزان صادرات فرش دستباف در سال گذشته و همچنین سال جاری منتشر نشده بنابراین وضعیت صادرات فرش دستباف را نمی‌توان براساس آمار رسمی تحلیل کرد اما براساس بررسی‌ها و مشاهدات و وضعیت بازار شرایط صادرات فرش دستباف خوب نیست.

 

وی در ادامه با اشاره به تعلیق برخی کارت‌های با‍زرگانی، افزود:

اگرچه توافقاتی با سازمان توسعه تجارت و بانک مرکزی ایران برای رفع تعلیق کارت‌های بازر‍گانی انجام شده بود اما هنوز برخی از این رفع تعلیق‌ها انجام نشده و همچنان موضوع تمدید کارت‌های باز‍رگانی دچار مشکل است.

 

*** تمدید کارت‌های بازرگانی برعهده وزارت صنعت است

 

میری با بیان اینکه تمدید کارت‌های بازر‍گانی برعهده وزارت صنعت است، بیان داشت:

در ساختار جدید برای تمدید یا صدور کارت بازر‍گانی دارندگان کارت‌های بازرگانی باید دارای کد رهگیری محل کسب باشند در حالی که بسیاری از فعالان اقتصادی بصورت سرقفلی از سال‌ها پیش در واحدهای صنفی خود مشغول کارند و لذا این افراد فاقد کد رهگیری هستند بنابراین بدون ثبت کد رهگیری در سامانه نیز امکان تمدید کارت بازر‍گانی را ندارند.

 

وی با بیان اینکه برای توسعه مراودات تجاری علاوه بر حل مشکلات داخلی باید موانع بین المللی را نیز از سر راه برداشت، افزود:

بدون برقراری مراودات با سایر کشورها و پیوستن به اف ای تی اف نمی‌توان امیدوار به توسعه تجارت بود زیرا حتی اگر تولید داخلی نیز افزایش یابد کشورها حاضر به برقراری روابط تجاری با ما نخواهند بود.

 

*** برای رشد بازرگانی باید در متغیرهای کسب و کار تغییر ایجاد شود

 

به گزارش صنایع، عضو هیات مدیره اتحادیه صادرکنندگان فرش دستباف در پایان با بیان اینکه برای رشد صادرات باید تغییرات جدی در متغیرهای کسب و کار ایجاد شود و موانع داخلی از سر راه تولید و صادرات برداشته شود در حالی که چنین اتفاقی نیفتاده است، اظهار داشت:

 اگرچه طی سالیان اخیر نام‌گذاری سال بر محور تولید انجام می‌شود اما هیچ حمایتی از تولید داخلی صورت نمی‌گیرد و تولید نیز از صادرات منفک است.

 این در حالی است که اگر تولیدات ما برای بازارهای بین المللی نباشد وضعیت تولید هر سال بدتر می‌شود و با توجه به وضعیت اقتصادی بازار داخلی هر سال کوچکتر می‌شود.

 

 

انتهای پیام///

 

منبع
صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 2 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول