کد خبر:291837
پ
نفت
رئیس شرکت اس وی بی انرژی اینترنشنال:

احتمال کم سرمایه‌گذاری شرکت‌های آمریکایی و اروپایی در صنعت نفت ایران

رئیس شرکت اس وی بی انرژی اینترنشنال، از احتمال کم سرمایه‌گذاری شرکت‌های آمریکایی و اروپایی در صنعت نفت ایران پس از رفع تحریم‌ها خبر داد.

رئیس شرکت اس وی بی انرژی اینترنشنال، از احتمال کم سرمایه‌گذاری شرکت‌های آمریکایی و اروپایی در صنعت نفت ایران پس از رفع تحریم‌ها خبر داد.

 

*** مذاکرات هسته ای در دوره انتقال به دولت جدید ادامه پیدا می‌کند

 

به گزارش صنایع، سارا وخشوری با بیان اینکه مذاکرات ایران برای احیای توافق هسته ای در دوره انتقال به دولت جدید ادامه پیدا می‌کند، اظهار داشت:

اما انتخابات ایران انتظارات معامله گران برای بازگشت سریع نفت ایران به بازار را پایین آورده است.

 

وی در یک انجمن انرژی روزانه به میزبانی شرکت مشاوره گلف اینتلیجنس، افزود:

قیمت نفت ماه میلادی جاری تحت تاثیر دورنمای بهبود یافته تقاضا برای نفت در نیمه دوم سال و این دیدگاه که صنعت نفت ایران تا اواخر سال میلادی جاری به بازارهای جهانی باز نخواهد گشت، به بالای ۷۰ دلار در هر بشکه صعود کرد.

 

 

اخبار مهم صنایع:

استفاده از منابع طرح تام تا سقف ۵۰۰ میلیارد تومان برای ارتقاء صنعت گوهرسنگ

پیام تبریک رئیس مجلس به رئیس‌جمهور منتخب مردم

سید ابراهیم رئیسی، هشتمین رئیس جمهور ایران شد

 

 

*** پس از تحریمها صنعت نفت ایران وارد بازار می‌شود

 

سارا وخشوری با اشاره به اینکه تقاضای رو به رشد و ادامه محدودیت عرضه اوپک پلاس و تولیدکنندگان نفت شیل آمریکا باعث می‌شود بازارها تا پایان سال حداکثر ۱.۵ میلیون بشکه در روز کمبود عرضه داشته باشند، بیان داشت:

نفت ایران در صورت بازگشت به بازار در نیمه دوم سال یا سه ماهه آخر سال ۲۰۲۱ با توجه به تقاضای بالایی که وجود خواهد داشت، جذب می‌شود.

 

وی در ادامه افزود:

قیمتهای نفت در سال میلادی جاری تحت تاثیر چشم انداز بازگشت نفت ایران به بازارهای جهانی تحت فشار قرار گرفته بود اما مذاکرات برای احیای توافق هسته ای همچنان ادامه دارد و فروش نفت ایران همچنان به میزان محدود انجام می‌شود در نتیجه معامله گران برای تامین تقاضا، از ذخایر صنعت نفت برداشت می‌کنند که به کاهش سطح ذخایر و تقویت قیمت‌ها کمک کرده است.

 

***ابهامات در خصوص تحریمهای صنعت نفت ادامه خواهد داشت

 

به گزارش صنایع، وخشوری در پایان با بیان اینکه احتمال اندکی وجود دارد که شرکتهای آمریکایی و اروپایی به دنبال قراردادهای بلندمدت و همکاری در صنعت نفت ایران باشند، اظهار داشت:

ابهامات در خصوص تحریمها به قوت خود باقی می‌مانند و در دولت جدید احتمالا فروش نفت به چین در قبال سرمایه گذاری ادامه پیدا می‌کند.

 

 

انتهای پیام///

 

منبع
صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده + 8 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول