کد خبر:291728
پ
تریاک
مدیرکل گمرک فرودگاه امام (ره):

کشف ۲۰ کیلوگرم تریاک در تخت خواب ارسالی به آلمان

مدیرکل گمرک فرودگاه امام (ره) از کشف ۲۰ کیلوگرم تریاک در تخت خواب ارسالی به آلمان خبر داد.

مدیرکل گمرک فرودگاه امام (ره) از کشف ۲۰ کیلوگرم تریاک در تخت خواب ارسالی به آلمان خبر داد.

 

*** کشف ۲۰ کیلوگرم تریاک در تخت خواب ارسالی به آلمان

 

به گزارش صنایع، غلامرضا صفاری طاهری از کشف ۲۰ کیلوگرم تریاک در تخت خواب ارسالی به آلمان خبر داد و اظهار کرد:

با بررسی و کنترل محموله اثاثیه منزل توسط پرسنل گمرک، که بنا بود به کشور آلمان ارسال شود ۲۰ کیلوگرم تریاک که به صورت ماهرانه‌ای در جداره تخت خواب جاسازی شده بود، کشف شد.

 

مدیرکل گمرک فرودگاه امام (ره) درباره این کشف توضیحاتی را ارائه داد و گفت:

پس از مشکوک شدن حراست یکی از شرکت‌های هواپیمایی، به بار اثاثیه منزل به مقصد آلمان، در پایانه هوشمند بار فرودگاه امام (ره)، همکاران مبارزه با مواد مخدر و مربیان سگ‌های موادیاب گمرک با تکنیک‌های فنی به موضوع ورود کردند.

این محموله که شامل لوازم تخت خواب، تاج تخت و کمد لباس بود توسط واحد ایکس ری و سگ‌های موادیاب گمرک چک شد و با هماهنگی با پلیس مبارزه با مواد مخدر، توسط پرسنل خدوم گمرک بازگشایی شد.

 

غلامرضا صفاری طاهری در ادامه، افزود:

پس از بازگشایی، ۲۰ کیلوگرم مواد مخدر با لفاف که در جداره محموله تخت، جاسازی شده بود کشف شد و طی صورتجلسه‌ای، برای اقدامات قانونی و بررسی‌های بیشتر تحویل مقامات ذی صلاح شد.

 

*** کشف ۵۵ مورد مواد مخدر در سال ۹۹ 

 

به گزارش صنایع، مدیرکل گمرک فرودگاه امام در پایان با اشاره به اینکه در سال گذشته ۵۵ مورد کشفیات داشته باشیم که بیشتر آن در حوزه امانات پستی بوده که عمدتاً بذر شاهدانه، قرص روانگردان، تریاک و شیره تریاک، کتامین و شیشه بوده است، اظهار کرد:

همچنین ۸ مورد کشفیات جدید نیز در همین زمینه در دو ماه گذشته، صورت گرفته است.

گمرک فرودگاه بین‌المللی امام خمینی به عنوان بزرگترین مرز هوایی کشور، ضمن توجه ویژه به موضوع تکریم ارباب رجوع، مراجعین و مسافرین، در قالب ارائه تسهیلات، اهتمام به انجام امور کنترلی به شکل نامحسوس و غیر مزاحم را در دستور کار خود قرار داده است و از این‌رو با بهره‌گیری از وسایل و تجهیزات کنترلی پیشرفته، بیشترین تعداد کشفیات مربوط به مواد مخدر را در حوزه‌های امانات پستی، صادرات و امور مسافری در کارنامه خود دارد.

 

 

انتهای پیام///

منبع
صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − یازده =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول