کد خبر:291656
پ
رزم حسینی
وزیر صنعت:

در سال ۹۹، هیچ واحد تولیدی به دلیل تامین مواد اولیه تعطیل نشد/ رشد صنعتی ۷٫۱ درصدی در سال ۹۹

وزیر صنعت با اشاره به رشد صنعتی ۷٫۱ درصدی در سال ۹۹ تاکید کرد، در این سال هیچ واحد تولیدی به دلیل تامین مواد اولیه تعطیل نشد.

وزیر صنعت با اشاره به رشد صنعتی ۷٫۱ درصدی در سال ۹۹ تاکید کرد، در این سال هیچ واحد تولیدی به دلیل تامین مواد اولیه تعطیل نشد.
 
 
*** نقش ویژه سازمان زمین‌شناسی در منطقه
 
 
به گزارش صنایع، علیرضا رزم‌حسینی در نشستی با معاونان و مدیران سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی، اظهار داشت:
 بر اساس قانون بسیاری از دستگاه‌ها مکلف و ملزم به همکاری با این سازمان هستند بنابراین در صورت مطالبه از سوی سازمان، با همکاری سایر دستگاه‌ها، سازمان زمین‌شناسی دوباره به دوران طلایی فعالیت خود بازخواهد گشت.
 
وزیر صنعت با اشاره به آمادگی ایمیدرو برای همکاری و حمایت از فعالیت‌های این سازمان بر استفاده از ظرفیت‌های بخش خصوصی در این راستا تاکید کرد و افزود:
سازمان زمین شناسی در منطقه از جایگاه و موقعیت ویژه‌ای برخوردار است و مسئولیت‌های بین‌المللی که در منطقه بر عهده دارد نشان دهنده قابلیت و توانایی این سازمان است.
با مطالبه گری از سوی سازمان و با انجام هماهنگی لازم با دستگاه‌های نظارتی، ایمیدرو آمادگی دارد تا به عنوان واسطه سازمانی در تامین تجهیزات و انجام پروژه‌ها از جمله اتمام پروژه ژئوفیزیک هوایی به سازمان کمک کند.
 
 
 
 
 

*** لزوم افزایش تعامل بین سازمان زمین‌شناسی و بخش معدنی وزارت صمت

 
 
وی در ادامه پیشرفت‌های معدنی و زمین‌شناسی کشور در چهار دهه اخیر را یادآور شد و عنوان کرد:
دستاوردهای کشور در حوزه معدن، صنایع معدنی و پتروشیمی که نتیجه چند دهه تلاش و همت است، در دوران تحریم بسیار به اقتصاد کشور کمک کرد.
 
رزم‌حسینی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی را یک سازمان تخصصی و حرفه‌ای توصیف کرد و با تاکید بر حمایت از نیروی‌های انسانی این سازمان، تعامل بیشتر این سازمان با بخش‌های مرتبط با معدن در وزارتخانه را ضروری دانست و گفت:
شورای معادن و صنایع معدنی در وزارتخانه یکی از ظرفیت‌هایی است که سازمان زمین‌شناسی می‌تواند از آن برای رفع نیازها و مشکلات و نیز دستیابی به اهداف و اجرای برنامه‌ها استفاده کند.
 
 
 
اخبار مهم صنایع:
 
 

*** در سال ۹۹ هیچ واحد تولیدی به دلیل تامین مواد اولیه تعطیل نشد

 
 
به گزارش صنایع، وزیر صنعت در پایان، با تاکید بر ضرورت انجام اصلاحات اقتصادی در کشور، آن را موجب تحول بزرگ و سازنده در رشد اقتصادی دانست و با اشاره به رشد ۷.۱ درصدی صنعت در سال گذشته، اظهار داشت:
خوشبختانه با پیگیری‌های وزارت صمت و سیاست‌های دولت در این حوزه، به خصوص بعد از مصوبه ۱۷۷ ستاد اقتصادی دولت در آبان‌ماه ۹۹، علاوه بر افزایش صادرات و روان شدن تجارت بین‌المللی، هیچ واحد تولیدی در داخل بخاطر مواد اولیه تعطیل نشد.
در حال حاضر هیچ مشکلی در خصوص تامین کالا وجود ندارد و خوشبختانه علی‌رغم مشکلاتی که بواسطه تحریم و شیوع کرونا در اقتصاد کشور ایجاد شد، بانک مرکزی آمار رشد صنعتی سال گذشته را ۷.۱ درصد اعلام کرده است.
 
 
انتهای پیام///
منبع
صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده + یک =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول