کد خبر:291625
پ
خشکبار
مدیرکل دفتر هماهنگی توسعه صادرات محصولات کشاورزی سازمان توسعه تجارت:

صادرات خشکبار در ۲ ماه ابتدایی ۱۴۰۰ چقدر بود؟

مدیرکل دفتر هماهنگی توسعه صادرات محصولات کشاورزی سازمان توسعه تجارت از افزایش صادرات محصولات خشکبار در ۲ ماه سال ۱۴۰۰ خبر داد.

مدیرکل دفتر هماهنگی توسعه صادرات محصولات کشاورزی سازمان توسعه تجارت از افزایش صادرات محصولات خشکبار در ۲ ماه سال ۱۴۰۰ خبر داد.

 

*** صادرات خشکبار در ۲ ماه ابتدایی ۱۴۰۰ چقدر بود؟

 

به گزارش صنایع، محمود بازاری از افزایش صادرات محصولات خشکبار در ۲ ماه سال ۱۴۰۰ خبر داد و اظهار کرد:

صادرات گروه خشکبار طی دو ماهه نخست سال‌جاری با ارزشی معادل ۲۱۲ میلیون دلار و به وزن ۹۶ هزار تن صورت گرفته که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل از نظر ارزشی ۳۶ درصد و به لحاظ وزنی ۲۵ درصد رشد داشته است.

 

مدیرکل دفتر هماهنگی توسعه صادرات محصولات کشاورزی سازمان توسعه تجارت گفت:

از این میزان، صادرات پسته خود به تنهایی معادل ۱۲۲ میلیون دلار و ۱۸ هزار تن بوده است که ۵۷ درصد از کل صادرات این گروه را به خود اختصاص داده و نسبت به مدت مشابه سال ۹۹ از نظر ارزشی ۴۳ درصد و از لحاظ وزنی ۵۰ درصد افزایش را نشان می‌دهد.

 

*** مهمترین بازار‌های هدف صادراتی محصولات خشکبار

 

وی، مهمترین بازار‌های هدف صادراتی محصولات خشکبار را تشریح کرد و گفت:

از مهمترین بازار‌های هدف صادراتی محصولات خشکبار در دوره مذکور می‌توان به چین، امارات متحده عربی، هندوستان، ترکیه، عراق، پاکستان، روسیه، قزاقستان، ویتنام، افغانستان و… اشاره کرد.

 

 

اخبار مهم صنایع:

استفاده از منابع طرح تام تا سقف ۵۰۰ میلیارد تومان برای ارتقاء صنعت گوهرسنگ

پیام تبریک رئیس مجلس به رئیس‌جمهور منتخب مردم

سید ابراهیم رئیسی، هشتمین رئیس جمهور ایران شد

 

 

*** افزایش صادرات کشمش و خرما

 

مدیرکل دفتر هماهنگی توسعه صادرات محصولات کشاورزی و صنایع تبدیلی درباره صادرات کشمش و خرما، عنوان کرد:

صادرات خرما در دو ماهه نخست سال جاری معادل ۴۸ هزارتن به ارزش ۴۲ میلیون دلار بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل از نظر ارزشی ۱۲ درصد و از لحاظ وزنی ۱۳ درصد افزایش را نشان می‌دهد.

صادرات کشمش نیز طی دو ماهه سال جاری معادل ۲۷ هزارتن به ارزش ۳۵ میلیون دلار بوده که نسبت به مدت مشابه قبل از نظر ارزشی و وزنی با ۵۰ درصد رشد مواجه شده است.

 

*** همکاری دستگاه‌ها برای حذف بروکراسی زائد

 

به گزارش صنایع، مدیرکل دفتر هماهنگی توسعه صادرات محصولات کشاورزی و صنایع تبدیلی در پایان بر ضرورت همکاری تمامی دستگاه‌های دست‌اندرکار با تسهیل رویه‌ها و حذف بروکراسی زائد که عوامل موثر افزایش هزینه سربار هستند تاکید کرد و گفت:

با توجه به پایش و رصد مستمر بازار‌های هدف محصولات خشکبار ایران و بررسی تحولات این بازار‌ها به لحاظ نقش رقبای ایران لازم است به منظور تحقق اهداف صادراتی و صیانت از ماندگاری و حفظ بازار و سهم و جایگاه کشورمان در بازار‌های هدف، تمامی دستگاه‌های دست‌اندرکار صادرات خشکبار با تسهیل رویه‌ها و حذف بروکراسی زائد که عوامل موثر افزایش هزینه سربار و اتلاف زمان صادرات هستند، در رسیدن به اهداف پیش‌بینی شده، همکاری کنند.

 

 

انتهای پیام///

منبع
صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست + 13 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول