کد خبر:291641
پ
رجبی مشهدی
سخنگوی صنعت برق:

کشف ۱۸۸ هزار دستگاه استخراج رمز ارز غیرمجاز در کشور

سخنگوی صنعت برق از کشف ۱۸۸ هزار دستگاه غیرمجاز استخراج رمز ارز با مصرف برقی معادل یک نیروگاه بزرگ، در سراسر کشور خبر داد.

سخنگوی صنعت برق از کشف ۱۸۸ هزار دستگاه غیرمجاز استخراج رمز ارز با مصرف برقی معادل یک نیروگاه بزرگ، در سراسر کشور خبر داد.

 

*** کشف ۱۸۸ هزار دستگاه استخراج رمز ارز غیرمجاز 

 

به گزارش صنایع، مصطفی رجبی مشهدی با اشاره به اینکه این مراکز هزینه‌ای بالغ بر ۱۸ هزار میلیارد تومان به شبکه برق تحمیل کرده‌اند، اظهار کرد:

۱۸۸ هزار دستگاه در ۳ هزار و ۳۳۰ مرکز استخراج غیرمجاز رمز ارز در کل کشور قرار داشت که با گزارش‌های ارسالی کشف و به مراکز قضایی تحویل داده شده است.

 

سخنگوی صنعت برق با بیان اینکه بار برق مصرفی این مراکز ۵۵۱ مگاوات بود، ادامه داد:

برای تولید و رساندن این میزان برق به محل مصرف، باید نیروگاهی به بزرگی ۷۰۰ مگاوات احداث می‌شد.

 

رجبی مشهدی با اشاره به اینکه احداث نیروگاهی به بزرگی ۷۰۰ مگاوات، نیازمند ۱۸ هزار میلیارد تومان اعتبار است، گفت:

مالکان این مراکز با سوء استفاده از انشعاب‌های قبلی یا برقراری اتصالات غیرقانونی، اقدام به استفاده غیرمجاز از شبکه برق می‌کردند که همین موضوع باعث شده بود در محل‌های مصرف برق این مراکز، نوسان‌های شدید برق وجود داشته باشد.

 

*** هشدار به سوء استفاده‌کنندگان از شبکه‌های برق

 

رجبی مشهدی با هشدار به سوء استفاده‌کنندگان از شبکه‌های برق، تصریح کرد:

صنعت برق راهکار‌های قانونی برای تامین برق این مراکز در نظر گرفته است، اما عده‌ای با استفاده غیرقانونی از برق و دست‌اندازی به حقوق دیگران، درحالی که با این کار باعث ایجاد نوسان در شبکه برق می‌شوند به وسایل برقی دیگران آسیب می‌رسانند.

در صورتی که این مراکز غیرمجاز در مکان‌های صنعتی باشند، به دلیل ایجاد نوسان در شبکه، می‌توانند باعث وارد آمدن خسارات میلیاردی به صاحبان صنایع مستقر در آن محل شوند.

 

*** گزارش اطلاعات استخراج رمزارز غیرمجاز به سامانه سمات توانیر

 

به گزارش صنایع، سخنگوی صنعت برق در پایان با بیان این که حتی تجهیزات صنعت برق نیز به دلیل این مصارف غیرمجاز که بار زیادی را به شبکه تحمیل کرده‌اند، در معرض آسیب هستند، اظهار کرد:

از همه هموطنان می‌خواهیم تا در صورت مشاهده افراد یا مراکزی که از برق غیرمجاز برای استخراج رمزارز استفاده می‌کنند، موارد را از طریق سامانه سمات توانیر به آدرس www.tavanir.org.ir اطلاع‌رسانی نمایند.

 

 

انتهای پیام///

منبع
صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 4 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول