کد خبر:291787
پ
گوشی
 صنایع گزارش می‌دهد:

اختلاف قیمت ۲۰ برابری تعرفه‌های اینترنت آزاد و بسته های اینترنتی

اختلاف قیمت ۲۰ برابری  تعرفه‌های اینت‍رنت آزاد و بسته های اینترنتی، به کاربرانی که تاریخ پایان بسته‌ خود را فراموش می‌کنند، بار مالی زیادی تحمیل می‌کند،

اختلاف قیمت ۲۰ برابری  تعرفه‌های اینت‍رنت آزاد و بسته های اینترنتی، به کاربرانی که تاریخ پایان بسته‌ خود را فراموش می‌کنند، بار مالی زیادی تحمیل می‌کند،

 

*** قیمت اینترنت آزاد برای سیم کارت‌های دائمی و اعتباری

 

به گزارش صنایع، سقف تعرفه خدمات داده تلفن همراه با توجه به تعرفه کمیسیون تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، برای سیم‌کارت‌های دائمی به ازای هر کیلوبایت، ۰.۴ ریال و برای سیم‌کارت‌های اعتباری ۰.۶ ریال است.

این یعنی در سیم‌کارت دایمی، هزینه هر گیگابایت این‍ترنت آزاد حدود ۴۲ هزار تومان و در سیم‌کارت اعتباری هر گیگابایت این‍ترنت آزاد حدود ۶۳ هزار تومان محاسبه می‌شود.

مشترکان اپراتورهای مختلف اگر از ای‍نترنت آزاد دیتای خود استفاده کرده باشند، درمی‌یابند که این استفاده اصلا مقرون به صرفه نیست.

به همین دلیل اپراتورها در کنار تعرفه‌های عادی ای‍نترنت، اجازه‌ی ارائه‌ی طرح‌های تشویقی هم دارند که قیمت آن کمتر از کف تعرفه عادی اپراتور تعریف شده است.

 

 

اخبار مهم صنایع:

استفاده از منابع طرح تام تا سقف ۵۰۰ میلیارد تومان برای ارتقاء صنعت گوهرسنگ

پیام تبریک رئیس مجلس به رئیس‌جمهور منتخب مردم

سید ابراهیم رئیسی، هشتمین رئیس جمهور ایران شد

 

 

*** آگاهی از زمان اتمام بسته اینترنتی اهمیت زیادی دارد

 

باوجود بالا بودن تعرفه اینترنت آزاد، در بسته‌های این‍ترنتی هزینه هر گیگابایت حدود ۳۰۰۰ تومان است، در این صورت اگر مشترکی بسته این‌ترنتی خریداری نکند و به صورت آزاد از اینتر‌نت همراه خود استفاده کند، در هزینه‌های سیم‌کارتش اختلاف قیمت بسیاری به وجود می‌آید.

به همین دلیل در حال حاضر بیشتر استفاده از مصرف داده همراه به سمت بسته‌های تشویقی و تخفیفی اپراتورها هدایت می‌شود.

در حال حاضر بیشتر افراد از دیتای موبایل و خصوصا بسته‌های ارائه‌شده توسط اپراتورها استفاده می‌کنند.

با وجوداین، با تمام شدن بسته‌های این‍ترنتی، تعرفه آزاد اپراتورها فعال می‌شود که در مقایسه با بسته‌های تعریف‌شده در اپراتورها برای کاربران مقرون‌به‌صرفه نیست.

به همین دلیل، آگاهی از زمان اتمام بسته اینت‍رنتی اهمیت زیادی دارد.

 

*** نحوه غیرفعال کردن مصرف اینترنت آزاد 

 

به گزارش صنایع، به دلیل شکایت‌های متوالی کاربران از اپراتورهای تلفن همراه، رگولاتوری امکانی را فراهم کرده است تا مشترکاناپراتورها بتوانند مصرف اینتر‍نت با تعرفه آزاد را غیرفعال کنند.

نحوه غیرفعال کردن مصرف اینت‍رنت آزاد پس از اتمام بسته این‍ترنت، برای مشترکان همراه اول با شماره‌گیری کد دستوری #۱۱۳*۱۰۰* و برای مشترکان ایرانسل با شماره‌گیری کد دستوری #۳*۲*۳*۵۵۵* است.

 

 

انتهای پیام///

 

منبع
صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × دو =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول