کد خبر:291354
پ
بدری
مدیرکل دفتر توسعه صادرات محصولات صنعتی و معدنی سازمان توسعه تجارت:

کاهش الزامات صادرات مواد و محصولات معدنی

مدیرکل دفتر توسعه صادرات محصولات صنعتی و معدنی سازمان توسعه تجارت از اصلاح و کاهش الزامات صادرات مواد و محصولات معدنی خبر داد.

مدیرکل دفتر توسعه صادرات محصولات صنعتی و معدنی سازمان توسعه تجارت از اصلاح و کاهش الزامات صادرات مواد و محصولات معدنی خبر داد.

 

*** پیامد‌های منفی مترتب بر پیچیدگی و زمان‌بر بودن فرایند صادرات

 

به گزارش صنایع،  میرابوطالب بدری در خصوص پیامد‌های منفی مترتب بر پیچیدگی و زمان‌بر بودن فرایند صادرات، اظهار د اشت:

با توجه به پیامد‌های منفی مترتب بر پیچیدگی و زمان‌بر بودن فرایند صادرات برخی مواد و محصولات معدنی به شکل الزام به اخذ مجوز از دفتر صنایع معدنی (اخذ تیک صادرات) از سال ۱۳۹۷ و بنا به مصوبه ستاد تنظیم بازار که در عمل موجب طولانی شدن زمان و مسیر صادرات و همچنین تحمیل هزینه‌های سنگین دموراژ به صادرکنندگان شده بود، سازمان توسعه تجارت ایران، اصلاح این رویه را خواستار شد.

براین اساس پیشنهاد حذف اخذ مجوز صادرات از دفتر صنایع معدنی ضمن رعایت کف عرضه در بورس کالا، مجوز صادرات در عمل از سوی سامانه جامع تجارت به گمرک ابلاغ می‌شود.

 

اخبار مهم صنایع:

تبریک رییس‌جمهوری به رییس‌جمهور منتخب

 

 

*** تسریع فرایند صادرات

 

به گزارش صنایع، مدیرکل دفتر توسعه صادرات محصولات صنعتی و معدنی در پایان پیرامون محصولات صادراتی که مستلزم رعایت کف عرضه در بورس هستند، بیان کرد:

بدین ترتیب با اجرایی شدن فرایند پیشنهادی، مزیت‌هایی از جمله شفاف‌سازی و رفع ابهامات، تسریع فرایند صادرات و جلوگیری از تحمیل هزینه اضافه به صادرکنندگان حاصل خواهد شد.

در خصوص محصولات صادراتی که مستلزم رعایت کف عرضه در بورس هستند، اعم از محصولات عرضه شده در رینگ صادراتی و غیره؛ بورس کالا اطلاعات معاملات را به سامانه جامع تجارت ارسال و سامانه مجوز صادرات را به گمرک اعلام خواهد کرد.

 

 

انتهای پیام/// 

 

منبع
صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × سه =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول