اخبار برگزیده

کد خبر:291367
پ
جواز
بررسی آمارهای رسمی وزارت صنعت:

رشد ۲۷‌درصدی صدور جواز تاسیس صنعتی تا پایان اردیبهشت‌ماه

بررسی آمارهای رسمی وزارت صنعت، در دو ماهه آغازین سال ۱۴۰۰ حاکی از صدور ۶ هزار و ۴۸۹ فقره مجوز صنعتی و رشد ۲۷ درصدی آن در مقایسه با سال ۹۹ است.

بررسی آمارهای رسمی وزارت صنعت، در دو ماهه آغازین سال ۱۴۰۰ حاکی از صدور ۶ هزار و ۴۸۹ فقره مجوز صنعتی و رشد ۲۷ درصدی آن در مقایسه با سال ۹۹ است.

 

*** صدور ۹۱۹ فقره پروانه بهره‌برداری ایجادی و توسعه‌ای

 

به گزارش صنایع، سرمایه‌گذاری این مجوزها بیش از ۱۳۱ هزار و ۶۷۰ میلیارد تومان پیش‌بینی شده که اشتغال ۱۷۶ هزار و ۲ نفری از صدور آنها پیش‌بینی می‌شود.

برپایه این گزارش، در دو ماهه نخست سال جاری ۹۱۹ فقره پروانه بهره‌برداری ایجادی و توسعه‌ای صادر شد (رشد ۲۰.۸ درصدی)، همچنین ۱۱ هزار و ۲۸۴ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری برای این پروانه‌ها انجام شد که اشتغال ۱۷ هزار و ۱۰۳ نفری از محل صدور این پروانه‌ها پیش‌بینی می‌شود.

 

*** رشد صدور مجوزهای معدنی

 

بررسی آمارهای منتشره وزارت صنعت، معدن و تجارت حاکی از صدور ۱۳۸ فقره پروانه اکتشاف، ۷۵ فقره گواهی کشف و ۶۵ فقره پروانه بهره برداری معدنی از ابتدای سال ۱۴۰۰ تا پایان اردیبهشت ماه است.

صدور پروانه اکتشاف در این مدت در مقایسه با مدت مشابه سال ۹۹ رشد ۸.۷ درصدی داشته است.

این در حالی است که در صدور گواهی کشف رشد ۲۱ درصدی و در صدور پروانه‌های بهره برداری افت ۱۸.۷ درصدی در مقایسه با مدت مشابه سال ۹۹ رقم خورده است.

 

*** اشتغال پروانه‌های بهره‌برداری

 

برپایه این گزارش، میزان اشتغال پروانه‌های بهره‌برداری معدنی در دو ماهه ابتدایی امسال ۷۲۸ نفر بود که در مقایسه با سال ۹۹ کاهش ۵.۳ درصدی نشان می‌دهد.

 

 

اخبار مهم صنایع:

تبریک رییس‌جمهوری به رییس‌جمهور منتخب

 

 

*** هزینه عملیات اکتشاف

 

به گزارش صنایع، این گزارش حاکی است، هزینه عملیات اکتشاف تا پایان اردیبهشت‌ماه با رشد ۱۱۳.۴ درصدی در مقایسه با سال ۹۹ به ۲۸۶ میلیارد ریال رسید.

 

 

انتهای پیام/// 

منبع
صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 − 13 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول