کد خبر:291319
پ
خشکبار
مدیرکل دفتر هماهنگی توسعه صادرات محصولات کشاورزی سازمان توسعه تجارت:

افزایش ۳۶ درصدی صادرات خشکبار در ۲ ماه نخست سال جاری

مدیرکل دفتر هماهنگی توسعه صادرات محصولات کشاورزی سازمان توسعه تجارت، از افزایش صادرات محصولات خشکبار در ۲ ماه سال ۱۴۰۰، خبر داد.

مدیرکل دفتر هماهنگی توسعه صادرات محصولات کشاورزی سازمان توسعه تجارت، از افزایش صادرات محصولات خشکبار در ۲ ماه سال ۱۴۰۰، خبر داد.

 

*** افزایش صادرات خشکبار 

 

به گزارش صنایع، محمود بازاری از افزایش صادرات محصولات خشکبار طی ۲ ماهه سال ۱۴۰۰، خبر داد و اظهار داشت:

صادرات این گروه طی دو ماهه نخست سال جاری با ارزشی معادل ۲۱۲ میلیون دلار و به وزن ۹۶ هزار تن صورت گرفته که در مقایسه با مدت مشابه سال ۹۹ از نظر ارزشی ۳۶ درصد و به لحاظ وزنی ۲۵ درصد رشد داشته است.

از این میزان، صادرات پسته خود به تنهایی معادل ۱۲۲ میلیون دلار و ۱۸ هزار تن بوده است که ۵۷ درصد از کل صادرات این گروه را به خود اختصاص داده و نسبت به مدت مشابه سال قبل از نظر ارزشی ۴۳ درصد و از لحاظ وزنی ۵۰ درصد افزایش را نشان می‌دهد.

از مهمترین بازارهای هدف صادراتی محصولات خشکبار در دوره مذکور می‌توان به چین، امارات متحده عربی، هندوستان، ترکیه، عراق، پاکستان، روسیه، قزاقستان، ویتنام، افغانستان و… اشاره کرد.

صادرات خرما طی دو ماهه نخست سال جاری معادل ۴۸ هزارتن به ارزش ۴۲ میلیون دلار بوده که نسبت به مدت مشابه سال ۹۹ از نظر ارزشی ۱۲ درصد و از لحاظ وزنی ۱۳ درصد افزایش را نشان می‌دهد.

صادرات کشمش نیز طی دو ماهه سال جاری معادل ۲۷ هزار تن به ارزش ۳۵ میلیون دلار بوده که نسبت به مدت مشابه ۹۹ از نظر ارزشی و وزنی با ۵۰ درصد رشد مواجه شده است.

 

اخبار مهم صنایع:

تبریک رییس‌جمهوری به رییس‌جمهور منتخب

 

 

*** پایش و رصد مستمر بازارهای هدف

 

به گزارش صنایع، مدیرکل دفتر هماهنگی توسعه صادرات محصولات کشاورزی و صنایع تبدیلی دز پایان با توجه به پایش و رصد مستمر بازارهای هدف محصولات خشکبار ایران،  اظهار داشت:

با توجه به پایش و رصد مستمر بازارهای هدف محصولات خشکبار ایران و بررسی تحولات این بازارها به لحاظ نقش رقبای ایران لازم است به منظور تحقق اهداف صادراتی و صیانت از ماندگاری و حفظ بازار و سهم و جایگاه کشورمان در بازارهای هدف، تمامی دستگاه‌های دست‌اندرکار صادرات خشکبار با تسهیل رویه‌ها و حذف بروکراسی زائد که عوامل مؤثر افزایش هزینه سربار و اتلاف زمان صادرات هستند، در رسیدن به اهداف پیش‌بینی شده، همکاری کنند.

 

 

انتهای پیام/// 

منبع
صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده + 16 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول