کد خبر:289225
پ
امیر تقی خان تجریشی
مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری گروه توسعه ملی:

عرضه سیمان در بورس کالا؛ اتفاقی مهم در توسعه اقتصادی و پایانی بر قیمت‌گذاری دستوری

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری گروه توسعه ملی، عرضه سیمان در بورس کالا را اتفاقی مهم در توسعه اقتصادی و پایانی بر قیمت‌گذاری دستوری دانست.

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری گروه توسعه ملی، عرضه سیمان در بورس کالا را اتفاقی مهم در توسعه اقتصادی و پایانی بر قیمت‌گذاری دستوری دانست.

 

*** عرضه سیما‌‌ن در بورس کالا سرآغازی بر پایان قیمت‌گذاری دستوری

 

به گزارش صنایع، امیر تقی خان تجریشی با تاکید بر اینکه عرضه سیمان در بورس کالا سرآغازی بر پایان قیمت‌گذاری دستوری است، اظهار داشت:

اصولا هنگامی که کالایی به بورس کالا وارد می‌شود، به معنی آن است که روند معاملات آن بازار برای فعالان اقتصادی و تحلیلگران، علاوه بر قانونمندی، پیش‌بینی‌پذیر نیز خواهد بود و رقابت در فضای واقعی انجام می‌شود، همه خریداران و فروشندگان در شرایط برابر به رقابت می‌پردازند و از همه مهمتر شفافیت در معاملات به وجود خواهد آمد.

 

وی در ادامه افزود:

ورود سیمان به بورس کالا، باعث می‌شود قیمت این کالای در فضای شفاف و واقعی، منطبق با شرایط عرضه و تقاضا تعیین و همچنین سهام شرکت‌های سیما‌نی با تحلیل پذیری بیشتر مورد اقبال سرمایه گذاران قرار گیرد.

مضاف بر این که عملکرد شرکت‌های سیما‌نی به دلیل قرار گرفتن در فضای رقابتی، خواه ناخواه با افزایش کیفیت مواجه خواهد شد و از سوی دیگر، شرکت‌های سیما‌نی عرضه‌های مستمر خودرا به دور از ملاحظات مربوط به مصوبات افزایش نرخ انجام خواهند داد، چرا که عملیات فروش سبد محصولات سیما‌نی در فضای شفاف تالار نقره‌ای و بر اساس قواعد انجام خواهد شد.

 

 

اخبار مهم صنایع:

ابلاغ قانون ایجاد مناطق جدید آزاد تجاری – صنعتی

میزان خرید گندم از ۲ میلیون تن گذشت

 

 

*** ورود سیمان به بورس کالا؛ یک اتفاق مهم در توسعه اقتصاد ایران

 

به گزارش صنایع، مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری گروه توسعه ملی در پایان از عرضه بیش از ۹۵۰۰ تن سیما‌ن سفید، سیما‌ن تیپ۲ خاکستری و سیمان پزولانی شرکت سیما‌ن کرمان، از شرکت‌های تابعه هلدینگ سیما‌نی (سیدکو) طی مدت اخیر خبر داد و اظهار داشت:

ورود سیما‌ن به بورس کالا، یکی از مهمترین اتفاقاتی است که در مسیر توسعه اقتصاد ایران رخ داده است.

هر چند هنوز شاهد عرضه‌های کم حجم در بورس کالا هستیم، اما مانند هر کالای دیگر، به زودی عرضه‌های پرقدرت نیز جای خود را در این بازار، باز خواهند کرد، همچنین هلدینگ سیما‌نی (سیدکو) که در واقع بازوی سرمایه گذاری بخش سیمان در خانواده گروه توسعه ملی است، درصدد افزایش عرضه انواع محصولات سیمانی شامل تیپ‌های مختلف سیما‌ن خاکستری، سیمان سفید و سیما‌ن‌های خاص تولیدی شرکت‌های تابعه طی روز‌های آتی در بورس کالاست.

 

 

انتهای پیام///

منبع
صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده + 6 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول