کد خبر:288806
پ
وزیر صنعت
صنایع گزارش می‌دهد:

سفر وزیر صنعت به استان کرمان/ افتتاح و بازدید از چند واحد صنعتی و معدنی/ تحقق اقتصاد مقاومتی با نقش آفرینی واحدهای صنعتی و معدنی امکان‌پذیر است

وزیر صنعت به منظور بازدید و افتتاح چند واحد صن‍عتی و دیدار با صنعتگران، تولیدکنندگان، صادرکنندگان و فعالان اقتصادی کرمان، به این استان سفر کرد.

وزیر صنعت به منظور بازدید و افتتاح چند واحد صن‍عتی و دیدار با صنعتگران، تولیدکنندگان، صادرکنندگان و فعالان اقتصادی کرمان، به این استان سفر کرد.

 

*** برنامه‌های وزیر صنعت در سفر خود به کرمان

 

به گزارش صنایع، علیرضا رزم حسینی در تداوم سفرهای استانی خود چهارشنبه شب به هرمزگان سفر کرد و در فرودگاه بین‌المللی بندرعباس مورد استقبال مسئوالان استانی و نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی قرار گرفت تا با عزیمت به سمت جنوب کرمان برنامه‌های کاری خود را آغاز نماید.

وی در آغاز سفر دو روزه به کرمان در شهرستان قلعه گنج (جنوب کرمان) از کارخانه‌ها و واحدهای مختلف تولیدی بازدید به عمل خواهد آورد.

رزم حسینی همچنین در ادامه برنامه های روز نخست سفر، در شهرستان‌های منوجان، فاریاب و جیرفت برنامه های متعدد افتتاح، بازدید و دیدار با فعالان اقتصادی، صنعتگران و تولیدکنندگان این مناطق خواهد داشت.

جمعی از معاونان و مدیران وزارت صنعت، معدن و تجارت، نمایندگان حوزه‌های انتخابیه استان کرمان در مجلس شورای اسلامی و مسئولان استانی در این برنامه‌ها وزیر صنعت را همراهی خواهند کرد.

 

*** بازدید وزیر صنعت از کارخانه تولید کولر آبی قلعه گنج

 

وزیر صنعت، معدن و‌ تجارت در نخستین روز سفر به استان کرمان از کارخانه تولید اسپیلیت و کولر آبی زیبو فن آور پارس قلعه گنج بازدید کرد.

شرکت زیبو فن آور پارس با ظرفیت تولید سالانه ٣١۶۵٠ دستگاه انواع کولر آبی، کولر گازی، پنل و پد خورشیدی مقصد نخستین برنامه سفر وزیر صنعت در شهرستان قلعه گنج بود.

 

 

 

 

این واحد تولیدی که از سال ١٣٩٨ با سرمایه‌‌گذاری ۵٠ میلیارد ریالی از محل آورده سرمایه‌گذار و تسهیلات بانکی به بهره‌برداری رسیده در شهرک صنعتی قلعه گنج واقع شده است.

 

 

 

 

در این واحد تولیدی زمینه اشتغال ٢۶ نفر فراهم شده است و وزیر صنعت، معدن و تجارت در بازدید از بخش‌های مختلف این شرکت در گفتگو با مسئولان، دست‌اندرکاران و کارکنان این واحد در جریان پتانسیل‌ها، موانع توسعه و مسائل و مشکلات آن قرار گرفت.

 

*** افتتاح کارخانه کنسانتره کرومیت منوجان

 

وزیر صنعت، معدن و‌ تجارت در ادامه برنامه‌های سفر به استان کرمان، کارخانه کنسانتره کرومیت کوهستان حق منوجان را افتتاح کرد.

این مجموعه با ظرفیت تولید سالانه ١۵ هزار تن کنسانتره کرومیت با سرمایه‌گذاری ٧٩٠ میلیارد ریال از محل آورد سرمایه‌گذار، از ظرفیت اشتغا‌ل‌زایی ١٠٠ نفر به صورت مستقیم برخوردار است.

 

 

 

این کارخانه در مجاورت معدنی با ذخیره معدنی ١٨٠٠ هزار تن کرومیت در بجگوئیه منوجان قرار دارد.

شایان ذکر است وزیر صنعت، معدن و تجارت با همراهی جمعی از معاونان و مدیران وزارت صمت، استاندار، نمایندگان مجلس، مسئولان استانی و شهرستانی در سفر دو روزه به استان کرمان سفر کزد.

 

 

 

 

*** نقش آفرینی شرکت‌های برتر در توسعه مناطق

 

رزم حسینی در جمع نخبگان، فعالان اقتصادی و مدیران شهرستان منوجان با اشاره به شرایط سخت ناشی از جنگ اقتصادی دشمنان و شیوع بیماری کرونا، اظهار کرد:

ایران فشارهای زیادی را طی سال‌های گذشته تحمل کرد اما در همین مدت موفق شدیم صادرات ۳۸ میلیارد دلاری و رشد صنعتی ٨ درصدی را تجربه کرده و توانایی‌های بخش خصوصی قدرتمند کشور را به تصویر بکشیم.

وی به رشد بیش از ۵٠ درصدی ٢٧ قلم کالای صنعتی در سال جاری اشاره کرد و افزود:

تحول بزرگ معدنی کشور با طرح آزادسازی معادن حبس شده از دیگر اقدامات صورت گرفته در همین شرایط سخت بوده است.

 

*** ضرورت تقویت قدرت ملی با مشارکت حداکثری در انتخابات

 

وزیر صنعت، معدن و تجارت مشارکت حداکثری در انتخابات پیش رو را متضمن تقویت قدرت ملی کشور دانست و تصریح کرد:

رای هر ایرانی در انتخابات آتی موجب تقویت قدرت ملی و نظام مقدس جمهوری اسلامی و همینطور حرکت رو به توسعه کشور در عرصه های مختلف اقتصادی خواهد بود.

وی همچنین با تأکید بر ظرفیت‌های کم نظیر شهرستان‌های منوجان و قلعه گنج، حضور شرکت‌های بزرگ معدنی در این منطقه را موجب ارتقای شاخص‌های توسعه این شهرستان‌ها دانست و افزود:

ما سرمایه‌های طبیعی کشور مانند نفت و معادن را برای آبادانی و توسعه پایدار می خواهیم و بدون شک وجود فقر در مناطقی که فعالیت شرکتهای معدنی و صنعتی و نفتی بزرگ برقرار است، امری خلاف توسعه است.

وزیر صنعت در پایان سخنان خود با یادآوری طرح‌های معین اقتصادی در استان کرمان که تحولات بزرگی را در نقاط مختلف این استان بویژه در شهرستانهای قلعه گنج و منوجان رقم زد، اظهار کرد:

شرکت‌های برتر نقش توسعه‌گرایی پیرامونی خود را در قالب طرح معین اقتصادی در استان کرمان به خوبی انجام داده‌اند و باور ما این است که توانمندسازی مردم بویژه در مناطق محروم و کمتر برخوردار جز با نقش آفرینی شرکت‌های صنعتی و معدنی برتر کشور آن هم از طریق آموزش، راه اندازی کسب و کارهای خرد و کوچک و خانگی و هدایت سرمایه‌های منطقه‌ای به سمت رشد و پیشرفت همه جانبه، امکان پذیر نیست.

 

*** تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی با نقش آفرینی واحدهای صنعتی و معدنی

 

رزم حسینی در سفر خود از روند تکمیل پروژه هتل سنتی کپری منوجان نیز بازدید کرد.

وی در حاشیه بازدید از روند تکمیل پروژه هتل سنتی کپری منوجان در جمع رسانه‌ها با اشاره به ظرفیت‌های معدنی بسیار شهرستان منوجان، گفت:

در این شهرستان اکتشافات خوبی در حوزه معادن مس و کرومیت صورت گرفته و در حال بهره برداری است که امروز نیز یک کارخانه کنسانتره کرومیت افتتاح شد و این روند ادامه پیدا خواهد کرد.

آنچه در قلعه گنج به عنوان شهر نمونه اقتصاد مقاومتی اتفاق افتاد، می بایست در سایر نقاط کرمان و کشور نیز تحقق بیاید.

 

 

 

 

وی در ادامه افزود:

یکی از شرکت‌هایی که در جهت تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در جنوب کرمان و شهرستان منوجان اقدامات و فعالیت‌های بسیار خوبی صورت داده، شرکت گهر زمین است که ظرفیت‌های سرشار خود را در مسیر توسعه محیط پیرامون خود نیر به کار گرفته است.

این شرکت در منوجان به صورت داوطلبانه فعالیت‌های بسیار خوبی را از سال ۹۳ آغاز کرده و تاکنون پیشرفت خوبی داشته و امروز می بینیم که در حوزه اکتشاف معادن، گردشگری و توانمند سازی مردم اتفاقات خوبی افتاده است.

 

*** واگذاری حدود ۶ هزار پهنه معدنی از طریق مزایده عمومی

 

وزیر صنعت در پایان سخنان خود با اشاره به طرح بزرگ آزادسازی معادن غیرفعال کشور، اظهار کرد:

اکتشافات یکی از کار‌های مهم وزارت صمت در سراسر کشور است و با واگذاری پهنه‌های جدید معدنی، تمام شرکت‌های بزرگ معدنی، فولادی و حوزه فلزات رنگین را موظف کردیم در این عرصه بیش از پیش فعالیت کنند.

حدود ۶ هزار پهنه جدید را از طریق مزایده عمومی شروع به واگذاری کردیم که شرکت‌ها می‌توانند اقدام به سرمایه‌گذاری نموده و از ظرفیت‌های ایجاد شده در این طرح عظیم بهره ببرند.

 

 
 
*** افتتاح کارخانه کنسانتره سیلیس و میکرونیزه سیلیس فاریاب

 

وزیر صنعت در ادامه برنامه‌های سفر خود به استان کرمان، کارخانه کنسانتره سیلیس و میکرونیزه سیلیس فاریاب را افتتاح کرد.

کارخانه کنسانتره سیلیس و میکرونیزه سیلیس واقع در شهرستان فاریاب با ظرفیت تولید سالانه ١٨ هزار تن کنسانتره سیلیس و با سرمایه‌گذاری ۵٠٠ میلیارد ریال از محل آورد سرمایه گذار، دارای ظرفیت اشتغالزایی ٧٠ نفر به صورت مستقیم می‌باشد.

 

 
 

*** افتتاح کارخانه کنسانتره طلای فاریاب

 

وزیر صمت در ادامه برنامه های سفر به شهرستانهای جنوب کرمان، کارخانه کنسانتره طلای شهرستان فاریاب را افتتاح کرد.

به گزارش شاتا، این کارخانه توسط شرکت معدن جویان فولاد آریا در منطقه زرترشت شهرستان فاریاب احداث شده است.

این مجموعه از ظرفیت تولید سالانه ۶۵ کیلوگرم کنسانتره طلا برخوردار است و با سرمایه‌گذاری ١٠٠٠ میلیارد ریال از محل آورده سرمایه گذار، ظرفیت اشتغالزایی یکصد نفر را به صورت مستقیم فراهم نموده است.

این واحد تولیدی در صورت اجرای طرح توسعه می تواند تا دویست نفر ظرفیت اشتغال‌زایی مستقیم و پایدار ایجاد نماید.

 

 

 

 

گفتنی است وزیر صنعت، معدن و تجارت با همراهی جمعی از معاونان و مدیران وزارتخانه، استاندار، نماینده مردم پنج گنج در مجلس، مسئولان استانی و شهرستانی در شهرستان‌های قلعه گنج، منوجان، کهنوج، فاریاب و رودبار جنوب، بازدید و بهره‌برداری از واحدهای مختلف صنعتی و معدنی و همچنین دیدار با فعالان اقتصادی، صنعت گران و معدن کاران را در روز نخست سفر به استان کرمان در برنامه دارد.

 

*** وزیر صنعت/ پیشرفت‌های کم نظیر صنعتی و معدنی در جنوب کرمان

 

وزیر صنعت  در حاشیه بهره‌برداری از کارخانه کنسانتره طلای زرترشت فاریاب با اشاره به پتانسیل های گسترده معدنی شهرستان‌های جنوب کرمان، اظهار کرد:

استان کرمان یکی از استانهای به شدت مستعد کشور است که با وجود پتانسیل‌های متعدد طبیعی و مردمان سخت کوش و پر تلاش، زمینه رشد و توسعه پر سرعت و همه جانبه را در حوزه های مختلف دارا می‌باشد.

 

وی با اشاره به اجرای طرح عظیم انتقال آب خلیج فارس به شرق و فلات مرکزی کشور به عنوان یکی از بزرگترین ابرپروژه‌های آبی-خاکی تاریخ کشور، خاطر نشان کرد:

با اجرای این طرح عظیم توسط شرکت های تابعه وزارت صنعتت، مهمترین موانع توسعه فعالیت‌های صنعتی و معدنی استان کرمان مرتفع گردید و امکان توسعه بیش از پیش را فرهم نمود.

آنچه در قلعه گنج به عنوان شهر نمونه اقتصاد مقاومتی اتفاق افتاد، می بایست در سایر نقاط کرمان و کشور نیز تحقق بیاید.

 

رزم حسینی با یادآوری فضای ناامیدی نسبت به توسعه جنوب کرمان در سال ٩٣، تصریح کرد:

در سال ٩٣ کسی باور نمی‌کرد ظرفیت‌های معدنی شهرستان‌های جنوب کرمان مانند قلعه گنج به کار گرفته شده و موجب توسعه همه جانبه این منطقه گردد اما امروز شاهد پیشرفت جنوب با همان سرعت توسعه شمال کرمان هستیم.

 

وزیر صنعت در پایان با اشاره به بهره‌برداری از کارخانه‌های کنسانتره کرومیت منوجان، کنسانتره سیلیس فاراب و کنسانتره طلای زرترشت در برنامه‌های روز اول سفر به استان کرمان، گفت:

کرمان بیشترین حقوق دولتی کشور را پرداخت می‌کند و بیشترین ظرفیت‌های معدنی کشور را داراست، پس می‌طلبد نگاه، برنامه و پشتیبانی ویژه‌ای برای ارتقای شاخص‌های توسعه‌ای این استان و مردم شریف و پرتلاشش داشته باشیم.

 

 

 

 

*** بهره‌برداری از کارخانه مس سرگز

 

وزیر صنعت در ادامه برنامه‌های سفر به استان کرمان کارخانه مس سرگز>شهرستان جیرفت را افتتاح کرد.

کارخانه مس سرگز توسط شرکت طلایه داران مس جیرفت در بخش اسفندقه شهرستان جیرفت احداث گردیده است.

این مجموعه با ظرفیت تولید سالانه ١۵ هزار تن کنسانتره مس و با سرمایه‌گذاری ٣۵٠٠ میلیارد ریال از محل آورد سرمایه‌گذار راه اندازی شده است.

این واحد تولیدی با ظرفیت اشتغالزایی ٣٠٠ نفر به صورت مستقیم در مجاورت معدنی با ذخیره معدنی ٢٩۶٧ تن قرار گرفته است.

وزیر صنعت ضمن بهره‌برداری از این طرح معدنی در شهرستان جیرفت در خصوص مهمترین ظرفیت‌ها و پتانسیلهای این مجموعه با مدیران و کارگران شاغل در آن گفتگو و دستورات لازم را در جهت تسهیل شرایط تولیدی آن صادر نمود.

 

 

 

 

وزیر صنعت در تداوم سفر دو روزه خود به استان کرمان با همراهی جمعی از معاونان و مدیران وزارتخانه، استاندار، نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس و تعدادی از مسئولان استانی و شهرستانی، بازدید و بهره‌برداری از واحدهای مختلف صنعتی و معدنی و همچنین دیدار با فعالان اقتصادی، صنعت گران و معدن کاران شهرستان جیرفت را در برنامه دارد.

 

*** بهره‌برداری از کارخانه آرد الماس

 

وزیر صمت در ادامه برنامه‌های سفر به استان کرمان، کارخانه آرد الماس شهرستان جیرفت را مورد بهره‌برداری قرار داد.

به گزارش شاتا، کارخانه آرد الماس واقع در شهرک صنعتی شماره ٢ جیرفت، با ظرفیت تولید سالانه ۶٠ هزار تن انواع محصولات آرد می‌باشد.

این واحد تولیدی با سرمایه‌گذاری ۵٠٠ میلیارد ریال از محل آورد سرمایه‌گذار و تسهیلات بانکی راه‌اندازی شده است.

کارخانه آرد الماس ٣۴ نفر را به صورت مستقیم مشغول به کار نموده و امکان توسعه و تکمیل زنجیره تولید را نیز دارا می‌باشد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت در حاشیه افتتاح این کارخانه با مدیر، کارکنان و کارگران شاغل در مجموعه به گفتگو پرداخته و در خصوص تسهیل مسیر تولید و رفع موانع توسعه فعالیت آن دستورات لازم را خطاب به معاونین و مدیران همراه صادر نمود.

 

 

 

 

وزیر صنعت در تداوم سفر دو روزه خود به استان کرمان با همراهی جمعی از معاونان و مدیران وزارتخانه، استاندار، نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس و تعدادی از مسئولان استانی و شهرستانی، ضمن بازدید و بهره‌برداری از چند واحد صنعتی و معدنی در جریان مهمترین موانع افزایش ظرفیت‌های تولیدی و ارتقای شاخص‌های صنعتی شهرستان قرار گرفته و دستورات لازم را جهت بهبود و تسهیل فضای تولید و رشد صنعتی و معدنی مورد انتظار منطقه، صادر کرد.

 

*** وزیر صنعت/ رشد ۸ درصدی بخش صنعت کشور در دوران کرونا و تحریم

 

وزیر صنعت در دومین روز سفر به استان کرمان ضمن قدردانی از همدلی و همزبانی ایجاد شده در استان به همت نماینده ولی فقیه، استاندار و مجمع نمایندگان، تصریح کرد: اظهار کرد:

جنوب استان کرمان یکی از مناطق مهم کشور است و آهنگ توسعه در این مناطق با همکاری مسولان استانی به صدا در آمده است.

رمز موفقیت نظام در کار است و زمینه این موفقیت اتحاد، همدلی و همزبانی در مسیر توسعه و توانمندسازی مردم است.

 

رزم حسینی با اشاره به ظرفیت‌های کم نظیر جنوب استان کرمان اظهار داشت:

برنامه‌های وزارت صنعت برای جنوب استان کرمان به زودی منجر به تحولات بزرگ در حوزه اکتشافات و حرکت سریع به سمت پیشرفت و توسعه این منطقه خواهد بود.

 

وی با اشاره به پروژه هایی که در نخستین روز سفر در جنوب استان کرمان به بهره‌برداری رسید، افزود:

معادن خیلی خوبی در جنوب استان همچون کرومیت، سنگ آهن و در مجموع کانی های نادر در این خطه از کشور وجود دارد و اگر مدیریت جدی و همدلی و اتحاد باشد می‌توانیم با بهره‌برداری بهینه و درست از این ظرفیت‌های گسترده توسعه جنوب استان کرمان را تسریع ببخشیم.

 

رزم حسینی با انتقاد از عملکرد برخی از معین‌های اقتصادی جنوب استان کرمان بیان کرد:

اقتصاد مقاومتی شهرستان قلعه گنج خوب شروع شد اما برخی معین‌های اقتصادی از مقطعی کار را با جدیت گذشته دنبال ننمودند در حالیکه موضوع مربوط به الگویی مورد توجه رهبر معظم انقلاب در تحقق اقتصاد مقاومتی بوده و ربطی به اشخاص و افراد ندارد و باید این کار در شهرستان‌های هدف ادامه پیدا کند.

وقفه‌ای در اقدامات نهادهای حاکمیتی و شرکت گهرزمین و شرکت ملی مس به عنوان معین اقتصادی ایجاد شده که در رابطه با این موارد به زودی تعیین تکلیف خواهیم داشت و می‌بایست معین‌های اقتصادی با همکاری و کارهای جهادی توانمندسازی مردم را در دستور کار خود قرار دهند.

 

وزیر صنعت در پایان ضمن تقدیر از نقش اصحاب رسانه و مطبوعات در فرهنگ سازی این امر مهم، تاکید کرد:

در شرایط جنگ اقتصادی ناشی از تحریم و شیوع بیماری کرونا صنعت کشور ۸ درصد رشد داشته است و اکثر رشته‌های صنعتی اکنون در کشور در سه شیفت در حال کار کردن هستند.

 

 

 

*** سفر وزیر صنعت به استان کرمان

 

به گزارش صنایع، گفتنی است، وزیر صنعت، معدن و تجارت با همراهی جمعی از معاونان و مدیران وزارت صمت و تعدادی از نمایندگان مجلس، مسئولان استانی و شهرستانی برنامه فشرده سفر دو روزه خود به استان کرمان برنامه‌های متعدد بازدید و بهره‌برداری از واحدهای مختلف صنعتی و معدنی و همچنین دیدار با فعالان اقتصادی، صنعتگران و معدن کاران را در نقاط مختلف استان را در دستور کار قرار داده است.

 

ادامه دارد…

 

انتهای پیام///

منبع
صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار + سیزده =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول