کد خبر:288889
پ
نهاوندیان
معاون اقتصادی رئیس جمهوری:

مهلت ثبت‌نام دریافت وام کرونایی تا پایان شهریور تمدید شد

معاون اقتصادی رئیس جمهور از تمدید مهلت ثبت‌نام دریافت وام کرونایی تا پایان شهریورماه خبر داد.

معاون اقتصادی رئیس جمهور از تمدید مهلت ثبت‌نام دریافت وام کرونایی تا پایان شهریورماه خبر داد.

 

*** طراحی بسته جامع حمایت‌های اقتصادی کرونا برای سال ۱۴۰۰

 

به گزارش صنایع، محمد نهاوندیان با اشاره به ارزیابی‌های انجام شده در ۲ ماه گذشته از میزان تحقق تصمیمات، از طراحی بسته جامع حمایت‌های اقتصادی کرونا برای سال ۱۴۰۰ در کارگروه اقتصادی کرونا خبر داد و افزود:

به رغم همه محدودیت‌هایی که در سال ۹۹ داشتیم برای کسب و کارهای بشدت آسیب دیده از کرونا و خانوارها، نسبت به حدود ۷۷ هزار میلیارد تومان به صورت مستقیم و در قالب ارائه تسهیلات اقدام شد.

در جلسه قبلی ستاد ملی کرونا، مصوب شد مواردی که تمدید یا تجدید مصوبات قبل است، با تشخیص ستاد اقتصادی اعلام شود.

 

*** تمدید مهلت ثبت‌نام دریافت وام کرونایی

 

وی از تمدید مهلت ثبت‌نام دریافت وام کرونایی تا پایان شهریورماه خبر داد و گفت:

مهلت اوراق مالیاتی، هم در اعتراض به اوراق و هم در اجرای احکام، ۲ ماه تمدید شد، لذا کسب و کارها فرصت خواهند داشت از این مهلت ۲ ماهه استفاده کنند از طرف دیگر بدهی مالیاتی مشاغل و کسب و کارهای آسیب‌دیده از کرونا، نیز تا پایان شهریور بدون محاسبه جریمه دیرکرد، تمدید شد.

 

معاون اقتصادی رئیس جمهور در ادامه، تصریح کرد:

کلیه عملیات اجرایی نیز تا پایان شهریورماه متوقف می‌شود تا فشار به بنگاه‌ها و کسب و کارها وارد نشود و همچنین به سازمان امور مالیاتی اجازه داده شد که این جرایم را مورد بخشودگی قرار دهد که فکر می‌کنیم این اقدامات برای ۱۴ رسته کمکی را فراهم کند.

 

*** تعویق ۴ ماهه بازپرداخت اقساط مشاغل آسیب دیده

 

وی از تعویق ۴ ماهه بازپرداخت اقساط مشاغل آسیب دیده خبر داد و افزود:

در حوزه حمایت‌های بانکی یک مشکل این بود که بعضی از کسب و کارها که سال ۹۹ درآمد زیادی نداشتند، تسهیلاتی گرفتند و حالا موعد پرداخت اقساط رسیده و این در حالی است که هنوز کسب و کارشان رونق نگرفته است لذا تصمیم گرفته شد که اقساط‌شان ۴ ماه عقب بیفتد، یعنی ۴ ماه اول سال ۱۴۰۰ می‌توانند این اقساط را بگذارند برای پایان دوره تسهیلات و امیدواریم از مرداد به بعد با گسترش واکسیناسیون از این شرایط خارج شویم.

 

*** مهلت یک ماه برای پرداخت چک‌های برگشتی

 

نهاوندیان با اشاره به تصمیم اتخاذ شده در خصوص چک‌های برگشتی گفت:

در رابطه با چک‌های برگشتی تصمیم گرفته شد تا پایان تیرماه، یک ماه مهلت برای پرداخت چک‌های برگشتی داشته باشند و در این مدت اجراییه صادر نمی‌شود، آن مشکلاتی که برای چک‌های برگشتی است محدودیت‌های خدمات بانکی متوقف خواهد بود.

 

*** تسهیلات کرونایی

 

معاون اقتصادی رئیس جمهور همچنین درباره تسهیلات کرونایی، نیز اظهار داشت:

در سال ۹۹ مهلت‌هایی برای ثبت‌نام و پرداخت اختصاص داده شد.

برای سال ۱۴۰۰ نیز تا پایان شهریور ۱۴۰۰ مهلت ثبت‌نام تمدید می‌شود، لذا به همه کسب و کارها در رسته‌های ۱۴ گانه توصیه می‌کنم تا شهریور ماه به بانک خود مراجعه کنند و بانک‌ها هم تا پایان آبان‌ماه موظف هستند این تسهیلات را بپردازند.

بخصوص ۴ رسته گردشگری، فرهنگ و هنر، ورزش و جوانان و همچنین حمل و نقل ریلی و هوایی آسیب بسیار شدیدی دیده‌اند که مهلت‌های ثبت نام تا شهریور تمدید شده است. برای اقساط تسهیلات کرونایی نیز در این ۴ گروه تا پایان شهریور مهلت داده شد.

 

معاون اقتصادی رئیس جمهور در ادامه، گفت:

چندین رسته نیز پس از بررسی به موارد مذکور اضافه شد که از جمله می‌توان از در مهد کودک‌ها، تالارها، پارک‌های آبی و شهربازی‌ها، نام برد که می‌توانند از همه امهال‌ها و تسهیل‌ها استفاده کنند.

 

 

اخبار مهم صنایع:

ابلاغ قانون ایجاد مناطق جدید آزاد تجاری – صنعتی

میزان خرید گندم از ۲ میلیون تن گذشت

 

 

*** خودداری از قطع گازو برق مشاغل آسیب دیده 

 

نهاوندیان در ادامه به حمایت‌های بیمه‌ای اشاره کرد و گفت:

مشاغل به شدت آسیب دیده می‌توانند حق بیمه سهم کارفرمایی اردیبهشت و خرداد را ۲ ماه دیرتر بدهند.

همچنین بر اساس مصوبه ستاد ملی کرونا شرکت‌هایی که خدمات عمومی ارائه می‌دهند، برق و گاز آنها نباید قطع شود تا فرصتی داشته باشند که وقتی کاسبی‌شان راه افتاد، قبض‌هایشان را بپردازند.

 

***  تمدید مجوزها تا پایان خردادماه

 

وی همچنین از تمدید مجوزها تا پایان خردادماه خبر داد و گفت:

مجوزهایی هم که داشتند تا پایان خردادماه بدون مراجعه تمدید می‌شود.

همچنین اتحادیه‌ها و اتاق‌هایی که مهلت‌شان به پایان رسیده و باید تجدید انتخابات می‌کردند احکام اینها تا پایان شهریور تمدید شده که به امید خدا شرایط به وضعیت عادی برگردد.

چند مصوبه جدید هم پیشنهاد شده که در ستاد ملی کرونا مطرح خواهد شد، به طور خاص بخش مسکن هم در تسهیلات ودیعه و هم در تمدید، ۲ مصوبه مهمی بود که در سال ۹۹ داشتیم به امید خدا در جلسه آینده ستاد ملی کرونا، بحث خواهد شد و نتیجه آن را خدمت مردم عزیزمان عرض خواهیم کرد.

 

*** بررسی پیشنهاد بیمه بیکاری در کارگروه اقتصادی و در ستاد

 

به گزارش صنایع، معاون اقتصادی رئیس جمهور در پایان درباره بیمه بیکاری، اظهار داشت:

در سال ۹۹ حدود ۲ هزار میلیارد تومان برای مقرری بیمه بیکاری قرار داده بودیم، از جمله پیشنهادهای جدید، طرحی است که از سوی وزارت کار و تعاون برای بیمه بیکاری ارائه داده که قرار است در کارگروه اقتصادی و در ستاد ملی مقابله با کرونا مورد بررسی قرار گیرد.

 

 

انتهای پیام///

منبع
صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − یک =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول