کد خبر:288298
پ
رسانه
گزارش

مهمترین عناوین اقتصادی رسانه‌های جهان/ ۹ ژوئن ۲۰۲۱

افشای اظهارنامه‌های مالیاتی ثروتمندترین افراد آمریکا، دفاع مدیر عامل شرکت کلونیال پایلاین از باج‌‌دهی این شرکت به هکرها و رشد بازارهای سهام جهانی، مهمترین عناوین اقتصادی رسانه‌های مختلف جهان در روز ۹ ژوئن ۲۰۲۱ را به خود اختصاص داده است.

افشای اظهارنامه‌های مالیاتی ثروتمندترین افراد آمریکا، دفاع مدیر عامل شرکت کلونیال پایلاین از باج‌‌دهی این شرکت به هکرها و رشد بازارهای سهام جهانی، مهمترین عناوین اقتصادی رسانه‌های مختلف جهان در روز ۹ ژوئن ۲۰۲۱ را به خود اختصاص داده است.

 

*** مهمترین عناوین اقتصادی رسانه‌های جهان

 

به گزارش صنایع، در این گزارش به عناوین خبری اقتصادی مهم روز رسانه‌های مطرح جهانی در روز ۱۹ خردادماه ۱۴۰۰ (۹ ژوئن ۲۰۲۱) می‌پردازیم.

 

*** رویترز

 

 

۱- بورس‌های جهانی به بالاترین رکورد خود نزدیک می‌شوند/ بازدهی اوراق قرضه آمریکا نزدیک به کمترین میزان یک ماه گذشته 

 

ارزش بازارهای سهام جهانی روز چهارشنبه نزدیک به بالاترین رکورد خود ثبت شدند، در حالی که بازده اوراق قرضه ایالات متحده به کمترین میزان در یک ماه گذشته نزدیک شده است.

 

 

۲- سنای آمریکا لایحه گسترده‌ای را برای رسیدگی به تهدیدهای فناوری چین تصویب می‌کند.

 

مجلس سنای ایالات متحده آمریکا در روز سه شنبه یک بسته قانونی گسترده را برای تقویت توانایی رقابتی این کشور با فناوری چین به رای گذاشته و تصویب کرد.

 

 

۳- شرکت تحویل مواد غذایی DoorDash با پشتیبانی SoftBank وارد ژاپن می‌شود.

 

شرکت تحویل مواد غذایی DoorDash ایالات متحده آمریکا که توسط کمپانی SoftBank پشتیبانی می‌شود، روز چهارشنبه با پیوستن به بازار شلوغ فزاینده‌ای که به دلیل همه‌گیری کرونا رشد کرده، از راه‌اندازی خدمات در ژاپن خبر داد.

 

 

*** بی بی سی

 

 

۱- جزئیات مالیاتی ثروتمندان ایالات متحده درز کرد.

 

وب سایت خبری ProPublica می‌گوید اظهارنامه مالیاتی برخی از ثروتمندترین افراد جهان از جمله جف بزوس، ایلان ماسک و وارن بافت را مشاهده کرده است؛ این جزئیات نشان می‌دهد که مالیات بر درآمد میلیاردرهای آمریکایی چگونه به یک وب سایت خبری نشت کرده است.

 

 

۲- رئیس خط لوله کلونیال پایپلاین: برای حمله سایبری بسیار متاسفم.

 

رئیس خط لوله کلونیال پایپلاین پس از حمله سایبری که فعالیت یکی از بزرگترین خط لوله‌های انتقال سوخت ایالات متحده را در ماه گذشته مختل کرد، بابت این اتفاق و خسارات پیش آمده عذرخواهی کرد.

 

 

۳- اقتصاد انگلیس در صورت عدم رسیدگی به بدهی‌ها با (کرونای بلندمدت) روبرو می‌شود.

 

نهادهای صنعتی انگلستان به دولت گفته‌اند که شرکت‌ها و مجموعه‌های گردشگری، خرده فروشی و تفریی با بازگشایی اقتصاد با بدهی‌های زیادی مواجه هستند.

 

 

*** ای بی سی

 

 

۱- بایدن درحال راه‌اندازی گروهی ویژه برای رسیدگی به گلوگاه‌های موجود در زنجیره‌های تأمین

 

دولت بایدن یک بررسی ۱۰۰ روزه از زنجیره‌های تأمین را به اتمام رسانده و یک گروه ویژه برای رسیدگی به گلوگاه‌های بخش‌های نیمه هادی، ساخت و ساز، حمل و نقل و کشاورزی تشکیل خواهد داد.

 

 

۲- مدیر عامل شرکت خط لوله کلونیال پایلاین از پرداخت باج بابت حمله سایبری دفاع می‌کند.

 

مدیر عامل شرکت خط لوله کلونیال پایپلاین از تصمیمات خود مبنی بر توقف ناگهانی توزیع سوخت برای بسیاری از سواحل شرقی و پرداخت میلیون‌ها دلار به یک باند سایبری در روسیه، عذرخواهی نمی‌کند و معتقد است با یکی از مخرب‌ترین حملات باج افزار در تاریخ ایالات متحده روبرو شده است.

 

 

۳- وبسایت خبری ProPublica: بسیاری از افراد ثروتمند آمریکا مالیات بر درآمد نمی‌پردازند.

 

وبسایت خبری ProPublica اطلاعاتی دریافت کرده است که نشان می‌دهد ۲۵ ثروتمند آمریکایی مالیات کمتری (۱۵٫۸٪ از درآمد ناخالص تعدیل شده) نسبت به بسیاری از کارگران و کارمندان عادی، پرداخت می‌کنند.

 

 

*** یورو نیوز 

 

 

۱- منطقه لودز لهستان پیش نویس طرح مسدودسازی نیروگاه عظیم بلچاتو تا سال ۲۰۳۶ را ارائه می‌کند.

 

بر اساس پیش نویس سند منتشر شده توسط مقامات محلی در روز سه شنبه، مقامات لهستان آماده هستند تا آلوده‌ترین نیروگاه اروپا را تا پایان سال ۲۰۳۶ تعطیل کنند.

 

 

۲- بلینکن: حتی در صورت توافق با ایران نیز صدها تحریم علیه تهران پابرجا می‌ماند.

 

آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا روز سه شنبه هشدار داد که واشنگتن حتی در صورت دستیابی به توافق با ایران در مذاکرات وین (صدها تحریم) وضع شده علیه تهران را حفظ خواهد کرد.

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 − شش =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول