کد خبر:288892
پ
فرهاد دژپسند
وزیر اقتصاد:

در سال ۹۹، خطر بزرگی از بیخ گوش اقتصاد گذشت

وزیر اقتصاد عنوان کرد، با سوء مدیریتی که در نرخ بهره بین بانکی وجود داشت و تاثیر آن بر دو بازار اصلی، این خطر وجود داشت که بودجه دولت به بانک مرکزی وابسته شود.

وزیر اقتصاد عنوان کرد، با سوء مدیریتی که در نرخ بهره بین بانکی وجود داشت و تاثیر آن بر دو بازار اصلی، این خطر وجود داشت که بودجه دولت به بانک مرکزی وابسته شود.

 

*** اختلال در دو بازار اصلی در سال ۹۹ 

 

به گزارش صنایع، فرهاد دژپسند ۱۹ خرداد ماه در همایش طرح قانونی بانک‌مرکزی، نقدها و نظرها در محل وزارت امور اقتصاد و دارایی، اظهار داشت:

در سال ۹۹ با سوء مدیریتی که در نرخ بهره بین بانکی وجود داشت دو بازار اصلی که نقش موثری در رشد و کنترل تورم و رشد نقدینگی می‌توانست داشته باشد دچار اختلال شدند و این خطر وجود داشت که بودجه دولت به بانک مرکزی وابسته شود اما اینطور نشد.

 

اخبار مهم صنایع:

ابلاغ قانون ایجاد مناطق جدید آزاد تجاری – صنعتی

میزان خرید گندم از ۲ میلیون تن گذشت

 

 

*** تغییر نیاز است!

 

به گزارش صنایع، وزیر اقتصاد در پایان با بیان اینکه ما برای بودجه دولت در سال ۹۹ یک ریال از بانک مرکزی استقراض نداشتیم، افزود:

اگر اخلالی که نرخ بهره بین بانکی در سال ۹۹ ایجاد کرد و تعصبی که در مجمع نظارت بانک مرکزی به یکی از بانک‌های مشکل دار وجود داشت نبود ما امروز خیلی موثرتر از بازار سرمایه (بازار سهام و بازار بدهی) با قوت بخشیدن به آن می‌توانستیم در بهبود شرایط اقتصادی استفاده کنیم.

معتقدم تغییر نیاز است اما تغییر باید با لحاظ نگاه جایگاه ایران در سطح توسعه یافتگی و آینده پیش رو در بلاک‌ چین‌ها و رمز ارزها و همچنین کارکرد ماموریت‌ها باشد.

 

 

انتهای پیام/// 

منبع
صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − 5 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول