کد خبر:288157
پ
طرح تاپ
سرپرست مرکز توسعه و فناوری وزارت صنعت:

اجرای طرح تاپ با هدف انعقاد قرارداد میان بنگاه‌های صنعتی و دانشگاه‌ها

سرپرست مرکز توسعه و فناوری وزارت صنعت، هدف از اجرای طرح تاپ را انعقاد قرارداد میان بنگاه‌های صنعتی و دانشگاه‌ها در سال ۱۴۰۰ عنوان کرد.

سرپرست مرکز توسعه و فناوری وزارت صنعت، هدف از اجرای طرح تاپ را انعقاد قرارداد میان بنگاه‌های صنعتی و دانشگاه‌ها در سال ۱۴۰۰ عنوان کرد.

 

*** ثبت ۵۱۰۰ پروژه پژوهشی در سامانه تاپ توسط بنگاه‌های صنعتی

 

به گزارش صنایع، بهناز بختیاری چهارلنگ، با بیان اینکه طرح توانمندسازی توسعه اشتغال پایدار (تاپ) با استقبال خوبی از سوی بنگاه‌های تولیدی و تجاری، دانشجویان، اساتید و دانش آموختگان ممتاز دانشگاههای برتر کشور روبرو شده است، اظهار داشت:

تاکنون تعداد ۱۴۲۰۰ بنگاه‌های صنعتی و معدنی در سراسر کشور بیش از ۵۱۰۰ پروژه پژوهشی خود را در سامانه تاپ به نشانی WWW.IRANETOP.IR ثبت نموده که نیازهای مذکور با تکیه بر توان تخصصی در اختیار، مورد ارزیابی قرار گرفت و در نهایت از میان ۵۱۰۰ پروژه، تعداد ۹۳۷ پروژه معتبر استخراج گردید و تعداد ۵۹۰ دانشجو و ۷۴۰ استاد جهت رفع نیازهای ثبت شده در سامانه مذکور اعلام آمادگی نمودند.

 

وی در خصوص تحلیل‌های انجام شده، افزود:

با توجه به تحلیلهای انجام شده بیشترین پروژه‌های ثبت شده مربوط به رشته‌های مکانیک، مدیریت، معدن، برق و متالورژی بوده و همچنین بنگاههای اقتصادی استانهای اصفهان، البرز و خوزستان بیشترین سهم را در ثبت نیازها دارا بودند.

نهایتا تاکنون ۸ قرارداد در قالب پروژه تحقیقاتی بین اعضای محترم هیات علمی، دانشجویان تحصیلات تکمیلی و بنگاه‌های صنعتی و معدنی در استانهای مازندران، گیلان، چهارمحال و بختیاری و اصفهان در حوزه‌های صنایع شیمیایی و غذایی منعقد شده است.

 

*** پروژههای ثبت شده در سامانه تاپ در دسترس جامعه دانشگاهی و پژوهشی

 

بختیاری چهارلنگ پیرامون اهمیت ثبت پروژه‌ها در سامانه تاپ، بیان داشت:

به منظور افزایش اثربخشی طرح و تعیین چارچوب پروژه ها و نیازهای بنگاه‌های صنعتی و معدنی برای طرف عرضه، بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته مقرر شد، پروپوزالRFP پروژه های ثبت شده در سامانه تاپ را مرکز توسعه فناوری و صنایع پیشرفته وزارت صنعت، معدن و تجارت با همکاری دانشگاه صنایع و معادن استخراج و در اختیار جامعه دانشگاهی و پژوهشی کشور قرار دهد.

 

 

اخبار مهم صنایع:

اطلاعیه وزارت اقتصاد درباره اظهارات برخی از کاندیداهای ریاست جمهوری

وزارت راه برای تکمیل مصلای تهران درخواست وام کرد

تصویب دستورالعمل نهاد ناظر بر بازار متشکل معاملات ارزی

 

 

*** سامانه تاپ در ۳ بخش اجرا می‌شود

 

به گزارش صنایع، سرپرست مرکز توسعه و فناوری وزارت صمت پیرامون اینکه اجرای طرح تاپ چه بخشهایی را در بر خواهد گرفت، اظهار داشت:

طرح توانمندسازی تولید و توسعه اشتغال پایدار (تاپ) با همت معاونت آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صنعت، معدن و تجارت و با همکاری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و ستاد کل نیروهای مسلح در سه بخش برای دانش‌‌ آموختگان مشمول خدمت سربازی که تمایل دارند دوران خدمت سربازی خود را در بنگاه‌‌های اقتصادی بگذارانند، دانشجویان تحصیلات تکمیلی که تمایل دارند پایان‌‌نامه‌‌های خود را به‌‌صورت مسأله‌‌ محور انجام دهند و اعضای هیأت علمی دانشگاه‌‌ها و مؤسسات آموزش عالی و پژوهشی که مایلند در قالب طرح پسادکترای صنعتی و فرصت مطالعاتی در بنگاه‌‌های صنعتی و معدنی، انجام پروژه‌‌های مستقل یا مشترک فعالیت نمایند، اجرا می‌‌شود.

امید می‌رود اجرای این طرح با توجه به تلاشهای صورتگرفته و استمرار در سالهای آتی، گام موثری در تقویت ارتباط صنعت و دانشگاه، مهارت‌آموزی دانشآموختگان نخبه و در طولانی مدت منجر به توانمندسازی بنگاههای تولیدی و تجاری خواهد شد.

 

 

انتهای پیام///

منبع
صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده − هشت =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول