کد خبر:284926
پ
رسولی
مدیرعامل راه‌آهن:

کریدور ریلی غرب خزر در آستانه بهره‌برداری است

مدیرعامل راه‌آهن از بهره‌برداری از کریدور ریلی غرب خزر با بازسازی محور ریلی در ارمنستان و جلفا در آینده نزدیک خبر داد.

مدیرعامل راه‌آهن از بهره‌برداری از کریدور ریلی غرب خزر با بازسازی محور ریلی در ارمنستان و جلفا در آینده نزدیک خبر داد.

 

*** کریدور ریلی غرب خزر در آستانه بهره‌برداری است

 

به گزارش صنایع، سعید رسولی، با اشاره به سفر چند روز اخیر هیئت راه‌آهن ایران به ریاست وزیر راه و شهرسازی به ارمنستان و نتایج و دستاوردهای این سفر، اظهار کرد:

مسیر ریلی مرز جلفا که با وجود ۷ میلیون تن ظرفیت جابجایی بار سالانه، قبل از جنگ منطقه‌ای متروکه شده بود با ایجاد صلح در منطقه و مذاکرات ایران و روسیه با جمهوری آذربایجان و ارمنستان در آستانه آغاز فعالیت است.

 

وی با بیان اینکه با بازسازی محور ریلی ارمنستان و جلفا که در جنگ منطقه‌ای آسیب دیده بود، به زودی کریدور غرب خزر حدفاصل ایران تا دریای سیاه فعال می‌شود، گفت:

شاخه شرقی کریدور ریلی شمال – جنوب از مسیر سرخس – اینچه برون با کشورهای شمالی و آب‌های خلیج فارس ارتباط داریم و کریدور میانی هم، از طریق بندر امیرآباد و کاسپین بزودی به شبکه ریلی متصل می‌شود.

 

مدیرعامل راه‌آهن در ادامه، تصریح کرد:

در کریدور غرب خزر از آستارا بخاطر اجرا نشدن قطعه رشت – آستارا حلقه مفقوده‌ای وجود دارد، اما اتصال ریلی این مسیر برقرار است و قطارها از جمهوری آذربایجان وارد پایانه آستارا می‌شوند و امیدواریم با تکمیل و بازسازی بخش غربی کریدور، اتصال راه‌آهن ایران به دریای سیاه از طریق جلفا- نخجوان- ارمنستان و گرجستان به روسیه برسد.

 

*** انعقاد تفاهم‌نامه مشترک برای تبادل اطلاعات تعرفه‌ای 

 

وی از انعقاد تفاهم‌نامه مشترک میان ایران و رئیس راه‌آهن ارمنستان برای تبادل اطلاعات تعرفه‌ای دو کشور، عنوان کرد:

به دنبال مذاکرات ویدئو کنفرانسی با رئیس راه‌آهن ارمنستان و توافقات حاصله، در سفر اخیر تفاهمنامه‌ای به امضا رسید و مقرر شد تا دو کشور اطلاعات تعرفه‌ای را مبادله کنند تا هرچه زودتر به نقشه اجرایی برای آغاز تبادل بار ریلی دست یابیم.

 

 

اخبار مهم صنایع:

درخواست مستر تیستر از مسئولان ایران برای حمایت از صنعت غذا

شوی تبلیغاتی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

وزیر جهاد کشاورزی یا وزیر دلالان

 

 

*** شکستن رکورد ترانزیت ریلی

 

مدیرعامل راه‌آهن از شکست شدن رکورد ترانزیت ریلی سال‌های قبل

در بخش ترانزیت ریلی، سال ۹۹ با وجود اینکه در چهار ماه نخست سال با هیچ کشوری تبادل نداشتیم، رکورد ترانزیت ریلی سال‌های قبل را شکستیم و امیدواریم این رکورد را در سال جاری جابجا کنیم.

 

وی با اشاره به اینکه با ساخت هزار کیلومتر خطوط ریلی آنتنی حمل بار متحول می‌شود، اظهار کرد:

طبق مطالعات انجام شده، فقط با ساخت هزار و ۶۲ کیلومتر خطوط آنتنی و اتصال ۱۲۱ چشمه بار به ریل، می‌توان سالانه ۱۳۰ میلیون تن بار را که هم اکنون از طریق جاده حمل می‌شوند با استفاده از خطوط ارزان و ایمن ریل جابجا کرد.

 

رسولی با اشاره به اینکه در سال گذشته با وجود شکست رکورد تاریخی حمل بار در کشور، ۵۰ میلیون تن بار با ریل جابجا شد، افزود:

با توجه به واقعیت‌های موجود و ظرفیت‌های کشور، سال ۱۴۰۰ به عنوان سال پایانی برنامه ششم و ۵ سال آینده یعنی تا پایان برنامه هفتم توسعه، حداقل ۱۰۰ میلیون تن از بار این چشمه‌های بار را جذب حمل و نقل ریلی خواهیم کرد که نقشی اساسی در کاهش قیمت تمام شده، کاهش مخاطرات جاده‌ای و آلودگی هوا دارد.

 

*** ۲ سال هیچ واگن باری و مسافری وارد نکردیم

 

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه از دو سال گذشته هیچ واگن باری و مسافری و انواع لکوموتیو و خودکشش از خارج کشور خریداری نشده است، تصریح کرد:

در سال‌های ۹۸ و ۹۹ بیش از هزار و ۷۹۳ دستگاه انواع واگن و لکوموتیو در داخل کشور تولید یا بازسازی شده است و برای تحقق حمل بار چشمه‌های بار شناسایی شده، طبق مطالعات موجود حداقل باید ۶۶ هزار واگن به شبکه ریلی کشور اضافه شود.

 

*** تقاضای بیش از ۱۰ هزار و ۴۰۰ واگن توسط بخش خصوصی

 

وی از تقاضای بیش از ۱۰ هزار و ۴۰۰ واگن توسط بخش خصوصی در حال حاضر خبر داد و افزود:

با استفاده از منابع مالی موجود و ظرفیت‌های قانونی این تقاضاها دسته‌بندی شده و به کارخانجات واگن‌سازی سفارش داده می‌شود و امیدواریم با مشارکت بخش خصوصی و منابع بانکی و کمک‌های دولتی تأمین مالی ساخت این واگن‌ها انجام شود که در این صورت، تحول بزرگی در صنعت ریلی کشور به وقوع پیوسته و این صنعت متحول می‌شود.

 

*** لزوم ارتقای بهره‌وری ناوگان موجود

 

به گزارش صنایع، مدیرعامل راه آهن در پایان همچنین بر لزوم ارتقای بهره‌وری ناوگان موجود و افزایش سرعت سیر قطارها و تعمیر ناوگان خراب موجود تاکید کرد و ادامه داد:

خوشبختانه در سایه اعتماد و تکیه بر توان تولیدکنندگان داخلی کشورمان، صنعت ریلی مسیر خودکفایی را بخوبی طی کرده و در ترمز قطارهای باری و محور قطار که روزگاری وارد کننده بودیم امروز به صادرکننده تبدیل شده‌ایم.

در تولید داخل باید فرایندی شکل بگیرد که تولید برای تولید کننده صرفه اقتصادی داشته باشد و به همین دلیل، شرکت راه آهن علاوه بر تأمین نیازهای شبکه ریلی داخل کشور، به دنبال بازاریابی برای تولیدات این شرکت‌ها در کشورهای دیگر هم است.

صدا و سیما

 

 

انتهای پیام///

منبع
صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 2 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول