کد خبر:284845
پ
مستر تیستر
در گفتگوی اختصاصی با صنایع مطرح شد

درخواست مستر تیستر از مسئولان ایران برای حمایت از صنعت غذا / ۴۰ درصد از رستوران ها تعطیل شدند/ کرونا و تعطیلی های مکرر دو چالش کارآفرینان صنعت غذا

مستر تیستر با معرفی شیوع کرونا و تعطیلی های مکرر به عنوان دو چالش حال حاضر صنعت غذا در ایران، از مسئولان خواست از کارآفرینان این صنعت حمایت کنند.

مستر تیستر با معرفی شیوع کرونا و تعطیلی های مکرر به عنوان دو چالش حال حاضر صنعت غذا در ایران، از مسئولان خواست از کارآفرینان این صنعت حمایت کنند.
 
 

*** چالش های صنعت غذا در ایران

 
 
به گزارش صنایع، حمید سپیدنام معروف به مستر تیستر در گفتگوی اختصاصی با این خبرگزاری پیرامون چالش های صنعت غذا در ایران در حال حاضر، اظهار داشت:
دو موضوع اساسی، چالش بسیاری را در صنعت غذا در ایران ایجاد کرده است.
موضوع اول بحث کرونا است که متاسفانه ضربه بسیار مهلکی به صنعت گردشگری و غذا وارد کرده است و موضوع دوم تعطیلی‌های مکرر واحدهای غذایی است که مشکلات بسیاری را برای رستوران‌ها و صنایع غذایی ایجاد کرده است.
در همین راستا سازمان‌های مرتبط باید به کمک این صنعت بیایند، زیرا فعالان این حوزه با مشکلات جدی مواجه شده‌اند.
 
 
صنعت غذا
 
 

*** درخواست مستر تیستر از مسئولان ایران برای حمایت از صنعت غذا

 
 
به گزارش صنایع، مستر تیستر در پایان طی درخواستی از مسئولان، بیان داشت:
بنده در این صنعت فعالیت دارم و شاهد آن هستم که این تعطیلات دو هفته‌ای آن‌ها را از پای می‌اندازد و این مشکلات با تعطیلی حدود ۴۰ درصد از رستوران‌ها همراه بوده است.
مسئولان مربوطه با پرداخت کمک هزینه می‌توانند از این صنعت حمایت کرده و جانی دوباره به آن ببخشند، چرا که تعطیلی هر واحد صنفی در این حوزه با بیکاری ۳۰ نفر همراه است.
 
در پایان می توانید فیلم گفتگوی اختصاصی مستر تیستر با خبرگزاری صنایع پیرامون چالش های صنعت غذا در ایران را مشاهده نمایید:
 
 
 
 
منبع
صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 − 4 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول