کد خبر:282523
پ
کیانی
مدیرعامل سازمان مدیریت صنعتی در گفتگوی اختصاصی با صنایع پاسخ داد

ضرورت و اهداف برگزاری کنفرانس بین‌المللی مدیریت بازاریابی صنعتی چیست؟/ برگزاری این کنفرانس چه دستاوردهایی را برای فعالان و مدیران واحدهای صنعتی خواهد داشت؟

اولین کنفرانس بین المللی مدیریت بازاریابی صنعتی با مشارکت سازمان مدیریت صنعتی و انجمن علمی بازاریابی ایران و حضور تعدادی از کارشناسان و اساتید بین‌المللی بازاریابی و تعدادی از فعالان و مدیران واحدهای صنعتی، برگزار خواهد شد.

اولین کنفرانس بین المللی مدیریت بازاریابی صنعتی با مشارکت سازمان مدیریت صنعتی و انجمن علمی بازاریابی ایران و حضور تعدادی از کارشناسان و اساتید بین‌المللی بازاریابی و تعدادی از فعالان و مدیران واحدهای صنعتی، برگزار خواهد شد.

 

*** اولین کنفرانس بین المللی مدیریت بازاریابی صنعتی

 

به گزارش صنایع، اولین کنفرانس بین المللی مدیریت بازاریابی صنعتی در راستای رفع نیازهای جامعه صنعتی کشور در حوزه مدیریت بازاریابی ‌ به همراه نمایشگاه تخصصی  به صورت مشترک توسط سازمان مدیریت صنعتی و انجمن علمی بازاریابی ایران در خرداد ماه سال جاری برگزار خواهد شد.

این کنفرانس که گفته می‌شود بزرگترین رویداد در حوزه بازاریابی و فروش کشور خواهد بود، حول موضوعاتی با گرایش بازاریابی و فروش صنعتی، تبلیغات، برندینگ و دیجیتال مارکتینگ در قالب سخنرانی‌های تخصصی، کارگاه‌های آموزشی و پنل‌های تخصصی برگزار خواهد شد. 

خبرنگار  صنایع برای دریافت اطلاعات و جزئیات بیشتر از این کنفرانس، با مدیرعامل سازمان مدیریت صنعتی که ریاست شورای سیاستگذاری این کنفرانس را نیز برعهده دارد، گفتگویی را انجام داده است که در ادامه ملاحظه خواهید نمود.

 

 

*** گفتگو با رئیس شورای سیاستگذاری کنفرانس بین المللی مدیریت بازاریابی صنعتی

 

ابوالفضل کیانی بختیاری در رابطه با ضرورت و اهداف برگزاری کنفرانس بین المللی مدیریت بازاریابی صنعتی، اظهار داشت:

نخستین کنفرانس بین المللی مدیریت بازاریابی صنعتی با مشارکت سازمان مدیریت صنعتی و انجمن علمی بازاریابی ایران در ۴ خرداد ماه ۱۴۰۰ برگزار خواهد شد. 

در خصوص اهمیت و ضرورت برگزاری این کنفرانس باید به چند مورد اشاره کرد. 

یکی از مهمترین وظایف و اهداف سازمان مدیریت صنعتی، ادبیات سازی و جریان سازی پدیده های مدیریتی در کشور است که در این زمینه سازمان مدیریت صنعتی سالهاست کنفرانس ها و همایش های متعددی از جمله کنفرانس منابع انسانی، کنفرانس مدیریت صنعتی و… را برگزار می‌کند. 

اما نکته دیگری نیز در این میان وجود دارد که خلاء آن در کشور وجود داشت و مطالبه صنعتگران و بنگاه‌های صنعتی کشور نیز بوده است. 

ما در زمینه بازاریابی و به ویژه تکنیک‌های بازاریابی مدرن، خلأء اطلاعاتی داریم و در این خصوص باید کنفرانسی شکل می‌گرفت تا بتواند این خلاء را در کشور پوشش دهد. 

بنابراین به همت انجمن و سازمان مدیریت صنعتی، نخستین کنفرانس بین المللی در این زمینه با هدف بررسی مسائل و موضوعات نوظهور و جدیدی که حول موضوع  بازاریابی مطرح می‌شود، برگزار خواهد شد. 

 

*** ضرورت برگزاری کنفرانس مدیریت بازاریابی صنعتی 

 

رئیس شورای سیاستگذاری کنفرانس بین‌المللی مدیریت بازاریابی صنعتی در ادامه این گفتگو و در پاسخ به این پرسش که چه عوامل و ضرورت‌هایی باعث برگزاری این کنفرانس شده است، بیان داشت:

بعد از انقلاب صنعتی چهارم که از سال ۲۰۱۱ شکل گرفت، در بحث مشاغل، حرفه‌ها و کسب و کارها، انقلابی بزرگ رخ داده است. 

در این مدت بحث پلتفرم‌ها به میان آمد و کسب و کارهای پلتفرمینگ به وجود آمدند و مقوله‌هایی مانند رایانش شناختی (cugnetive computing) مطرح شدند. 

ما قبلا در این زمینه با موضوعاتی همچون رایانش ابری (Cloud computing) مواجه بودیم، در حالی که الان به بحث رایانش شناختی ورود کردیم. 

امروزه وسعت تاثیراتی که مسائل نوروساینس و علوم شناختی در حوزه بازار و بازاریابی می گذارد، بسیار گسترده شده است، در حالی که در کشور ما به این موضوعات کمتر توجه شده است. 

پس طبیعی است که این کنفرانس باید شکل می‌گرفت تا بتوانیم به این موضوعات نوظهور بیشتر بپردازیم. 

ما در این خصوص برنامه‌هایی را تدارک دیدیم و محورهایی را تنظیم کردیم که این موضوعات نوپدید، تاثیر آن بر مارکتینگ و اثراتی که می‌تواند برای جامعه مخاطب به همراه داشته باشد را تشریح و بررسی می‌کند.

 

 

 

اخبار مهم صنایع:

اقدامات وزارت صنعت برای توسعه تکنولوژی در بخش معدن و صنایع معدنی

 

*** تاثیرات کنفرانس بر بنگاه‌های صنعتی و تولیدی 

 

مدیرعامل سازمان مدیریت صنعتی در پایان این گفتگو، پیرامون تاثیرات برگزاری این کنفرانس بر فعالیت بنگاه‌های صنعتی و تولیدی، اظهار کرد:

هر کنفرانسی علاوه بر بازخورد و اثر گذاری فوری در جامعه مخاطب خود، اثرات میان مدت و بلند مدت نیز به همراه دارد. 

در بحث بازخورد و اثرگذاری فوری، بنگاه های مورد نظر موضوعات و مقوله‌های جدیدی اعم از تئوری‌های جدید مدیریتی و درس آموخته‌های کشورهای مختلف و حتی  درس‌آموخته‌های بنگاه‌های داخل کشور که تجارب موفقی را داشته‌اند، می‌آموزند. 

به طور کلی می‌توان گفت این رویداد در بخش بازخورد و اثرگذاری فوری، عرصه یادگیری  برای بنگاه‌ها است. 

همچنین در بحث اثرات میان مدت و دراز مدت، باید گفت که ما در سازمان مدیریت صنعتی با همکاری انجمن بازاریابی صنعتی ایران، دبیرخانه دائمی این کنفرانس را تشکیل خواهیم داد و سعی خواهیم کرد تا برای آموزش‌ و توانمندسازی بنگاه‌ها یک گروه و دپارتمان مشاوره‌ای در نظر بگیریم. 

در این زمینه تلاش خواهیم کرد تا توسعه تعاملات به ویژه تعاملات بین بنگاهی در سطح ملی و تعاملات بین المللی را بیشتر کنیم که بتوانیم در کنفرانس‌های بعدی اثرگذاری بیشتری داشته باشیم. 

جامعه مخاطب ما باید بتوانند از صاحب‌نظران و کارشناسانی که در این دپارتمان حضور به عمل می‌آورند، بهره‌برداری کرده و ضمن مشاوره به آنان در بحث ارزیابی‌ها، با پیگیری‌های متعدد کاری کنیم تا این جریان علمی اثرگذاری خود را در مخاطبان داشته باشد. 

 

 

***  زمان و مکان برگزاری کنفرانس مدیریت بازاریابی صنعتی

 

به گزارش صنایع، با توجه به اهمیت بازاریابی صنعتی ، طی ماه‌های گذشته جلسات هم‌اندیشی برای برگزاری اولین کنفرانس بین المللی بازاریابی صنعتی و نمایشگاه تخصصی توسط مدیر همایش‌های سازمان مدیریت صنعتی و نمایندگان انجمن علمی بازاریابی ایران برگزار شد و مقرر گردید اولین کنفرانس بین المللی بازاریابی صنعتی به همراه نمایشگاه تخصصی در تاریخ چهارم خرداد ماه سال ۱۴۰۰ برگزار شود.

این همایش دارای مجوز ISC  بوده و نویسندگان مقالات برتر پس از داوری کمیته علمی موفق به دریافت نمایه ISC  و گواهینامه با امضاء مشترک سازمان مدیریت صنعتی و انجمن علمی بازاریابی ایران خواهند شد. 

علاقه‌مندان می‌توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر به وب سایت b2bmarketingconf.imi.ir مراجعه نمایند.

 

*** فیلم مصاحبه اختصاصی

 

در پایان می‌توانید فیلم مصاحبه اختصاصی خبرنگار  صنایع با مدیرعامل سازمان مدیریت صنعتی که ریاست شورای سیاستگذاری این کنفرانس را نیز برعهده دارد، مشاهده نمایید:

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 2 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول