کد خبر:283908
پ
فولاد
طبق مصوبه اخیر ستاد تنظیم بازار:

شروط صادرات فولاد از اول خرداد

طبق مصوبه اخیر ستاد تنظیم بازار، از ابتدای خرداد ماه سال جاری به مدت سه ماه در صورت تامین نیاز داخل و رعایت کف عرضه ابلاغی در بورس کالا، فولادی‌ها می‌توانند اقدام به صادرات کنند

طبق مصوبه اخیر ستاد تنظیم بازار، از ابتدای خرداد ماه سال جاری به مدت سه ماه در صورت تامین نیاز داخل و رعایت کف عرضه ابلاغی در بورس کالا، فولادی‌ها می‌توانند اقدام به صادرات کنند.

 

*** شرط و شروط برای صادرات فولاد از اول خرداد 

 

به گزارش صنایع، براساس آخرین تصمیم‌گیری‌ها و مصوبه ستاد تنظیم بازار، به منظور تنظیم اثربخش بازار فولاد میانی (بیلت، بلوم و اسلب)، محصولات فولادی (شامل مقاطع طویل فولادی) و فلزات رنگی (همچون مس و آلومینیوم)، اطمینان از تامین نیاز داخل و همچنین ساماندهی و تسهیل صادرات واحدهای مجاز به صادرات (تولیدکنندگان و نمایندگان قانونی آن‌ها)، محصولات فوق‌الذکر که در سامانه جامع تجارا ثبت اطلاعات کرده باشند، ضمن رعایت کف عرضه ابلاغی محصولات در بورس کالا، به مدت سه ماه از اول خرداد ۱۴۰۰ با اعلام فهرست واحدهای مجاز توسط معاونت امور معادن و صنایع معدنی وزارت صنعت (صمت) می‌توانند جهت صادرات محصولات خود اقدام کنند و نیاز به تایید دفتر صنایع معدنی در سامانه فرامرزی گمرک جمهوری اسلامی ایران (E.P.L) ندارند.

 

 

اخبار مهم صنایع:

دهن‌کجی ایران خودرو به نمایندگان مجلس

سیاست وزارت صمت برای حمایت از تولید داخل

افزایش وحشتناک ۲۱۶ درصدی قیمت خودروهای پرفروش سایپا در دوران مدیریت سلیمانی

 

 

*** ابلاغ چهار مورد تبصره

 

به گزارش صنایع، لازم به ذکر است که این مصوبه ذیل چهار مورد تبصره ابلاغ شده است:

⁃ واحدهای تولیدی محصولات مذکور، می‌توانند نسبت به صادرات آن مقدار عرضه تکلیفی که طبق برنامه مستمر (هفتگی) در بورس کالا عرضه شده اما معامله نشده است، اقدام کنند.

⁃ بازرگانان و تجار با خرید از رینگ صادراتی بورس کالا می‌توانند نسبت به صادرات محصولات مذکور اقدام کنند. این صادرکنندگان می‌بایست براساس قوانین و رویه‌های موجود نسبت به رفع تعهد ارزی خود اقدام کنند.

⁃ گمرک جمهوری اسلامی ایران، گزارش صادرات و شرکت بورس کالای ایران گزارش عرضه، خرید (مواد اولیه) و مقدار معامله صورت گرفته واحدهای مذکور را به صورت ماهانه به سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان، دبیرخانه کارگروه تنظیم بازار و دفتر صنایع معدنی وزارت صنعت و تجارت ارسال کند؛ تا در صورت عدم رعایت کف عرضه در بورس کالا، عدم ثبت اطلاعات در سامانه جامع تجارت یا عدم انجام تعهدات ارزی، با اعلام سازمان حمایت، صادرات آن‌ها با رعایت ضوابط مربوطه تعلیق شود

سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان و سازمان صنعت، معدن و تجارت استان‌ها نسبت به نظارت بر عملکرد واحدهای تولیدی محصولات مذکور، اقدام کنند.

 

 

انتهای پیام///

منبع
صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × چهار =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول