کد خبر:282474
پ
هادی نباتی نژاد
مدیر روابط عمومی فولاد مبارکه پاسخ داد:

فولاد مبارکه چگونه جهش تولید را محقق کرد؟

مدیر روابط عمومی و روابط بین‌الملل شرکت فولاد مبارکه اصفهان در خصوص خلق رکوردهای متعددی این شرکت در حوزه‌های تولید، فروش و صادرات و تولید محصولات جدید در سال ۹۹ توضیحاتی را ارائه داد.

مدیر روابط عمومی و روابط بین‌الملل شرکت فولاد مبارکه اصفهان در خصوص خلق رکوردهای متعددی این شرکت در حوزه‌های تولید، فروش و صادرات و تولید محصولات جدید در سال ۹۹ توضیحاتی را ارائه داد.

 

*** گذر از مرز صادرات ۲۲ میلیون تن محصولات فولادی تخت

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، هادی نباتی‌نژاد در خصوص موفقیت فولاد مبارکه در سال ۹۹، اظهار کرد:

سال ۹۹ در مجموع ۷.۴ میلیون تن گندله (رشد ۴.۸ درصدی نسبت به سال ۹۸)، حدود ۸.۸ میلیون تن آهن اسفنجی (رشد ۱۲ درصدی) و نزدیک به هشت میلیون تن تختال (رشد ۲.۸ درصدی) در فولاد مبارکه اصفهان تولید شد.

گذر از مرز صادرات ۲۲ میلیون تن محصولات فولادی تخت و ارزآوری بیش از ۹ میلیارد دلاری، فروش بیش از ۱۲۰ میلیون تن محصولات فولادی تخت در بازارهای داخلی و صادراتی و تحویل بیش از ۷.۷ میلیون تن انواع محصولات در سال جهش تولید (۱۳۹۹) و ثبت رکوردی جدید از ابتدای زمان بهره‌برداری، از جمله توفیقات حاصل شده است.

این توفیقات در حالی حاصل شد که موانعی بزرگی همچون کرونا و تحریم‌ها وجود داشت و مدیرعامل شرکت نیز از سوی آمریکایی‌ها تحریم شد.

 

*** افزایش عمق ساخت داخل محصولات

 

مدیر روابط عمومی فولاد مبارکه اصفهان گفت:‌

در موضوع تولید محصولات نیز توجه به توان داخل و بومی‌سازی برخی قطعات و تجهیزات در دستور کار قرار گرفت، به‌ طوری که برای بیش از یک‌هزار قطعه برنامه داخلی‌سازی در نظر گرفته شد که کاهش ارزبری قابل توجهی را به دنبال داشت.

تولید تختال با عرض ۲ متر مورد استفاده در صنایع کشتی‌سازی و سایر صنایع، محصول جدیدی بود که سال ۹۹ برای نخستین بار ساخت آن در دستور کار قرار گرفت و کشور از این محصول بی‌نیاز شد.

 

*** مدیریت مصرف آب و ارتقای بهره‌وری

 

نباتی‌نژاد، صرفه‌جویی ۲۹۰ درصدی در مصرف آب را دیگر دستاورد فولاد مبارکه در سال‌های اخیر عنوان کرد و گفت:

در موضوع مصرف آب که چالشی اساسی فراروی این شرکت است، خریداری پساب ۹ شهرستان استان اصفهان از سوی فولاد مبارکه در دستور کار قرار گرفت و با تصفیه‌خانه‌ای که به همین منظور احداث شد، ضمن کاهش مصرف آب، این مشکل نیز مدیریت شد.

به طوری که مصرف ۱۶.۶ متر مکعبی در هر تن برای تولید ۲.۴ میلیون تن فولاد در سال ۷۳، به ۲.۹ متر مکعب در هر تن برای تولید هفت میلیون تن فولاد در سال ۹۹ تبدیل شد.

اکنون پروژه انتقال آب از خلیج فارس به فلات مرکزی ایران، تا شهر یزد پیشرفت داشته که در ادامه با مشارکت سه شرکت بزرگ فولاد مبارکه، ذوب آهن و پالایشگاه اصفهان، انتقال آب به صنایع اصفهان و سایر بخش‌های کشاورزی و شرب در دستور کار خواهد بود که سهم فولاد مبارکه از این مشارکت ۲۹ درصد است.

 

*** پروژه‌های توسعه‌ای شرکت

 

مدیر روابط عمومی و روابط بین‌الملل شرکت فولاد مبارکه اصفهان در ادامه به برخی پروژه‌های توسعه‌ای این شرکت اشاره کرد و گفت:

طی افق ۱۴۰۴ و چهار سال پیش‌رو در مجموع هشت طرح و پروژه توسعه‌ای ویژه در این مجموعه با اعتبار ارزی ۸۹۸ میلیون یورو و اعتبار ریالی بیش از ۲۲۸ هزار میلیارد ریالی اجرایی می‌شود که زمینه اشتغال به کار چهار هزار و ۶۶۰ نفر را به صورت مستقیم و ۲۹ هزار و ۳۰۰ نفر را به صورت غیرمستقیم فراهم خواهد کرد.

این طرح‌ها شامل پروژه نورد گرم ۲ شرکت فولاد مبارکه اصفهان (تکمیل زنجیره تولید تا ۷.۲ میلیون تن)، فولادسازی و ریخته‌گری تختال شرکت فولاد سفید دشت چهارمحال و بختیاری (۸۰۰ هزار تن تختال)، تکمیل خطوط تولید الکترود گرافیتی شرکت نوین الکترود اردکان، طرح توسعه شرکت فولاد امیرکبیر کاشان (فاز نخست)، احداث واحد فولادسازی و ریخته‌گری بیلت مجتمع فولاد زاگرس اندیمشک (۴۰۰ هزار تن بیلت)، افزایش ظرفیت زیرسقف از ۱.۵ به ۲ میلیون تن تختال فولاد هرمزگان نیم میلیون تن تختال) و ساخت کارخانه تولید ورق عریض شرکت فولاد هرمزگان (۱.۲ میلیون تن بلیت) است.

 

*** طرح تحول دیجیتال

 

نباتی‌نژاد با اشاره به آغاز طرح تحول دیجیتال در فولاد مبارکه، افزود: مطابق این برنامه تا سال ۱۴۰۴ همه خطوط تولید این شرکت رباتیک خواهد شد، همچنین از جرثقیل‌ها و سایر تجهیزات اتوماتیک بهره‌برداری شده و حتی سامانه‌های اداری نیز به سیستم دیجیتالی ارتقا خواهند یافت.

این مسوول فولاد مبارکه با بیان اینکه طرح یاد شده به تاسی از فولادسازان بزرگ جهان در حال عملیاتی و اجرایی شدن است، خاطرنشان‌کرد:‌ در سال ۱۴۰۰ نیز ۲۲ پروژه با همین محوریت تعریف شده است.

 

*** کرونا و مسئولیت‌های اجتماعی فولاد مبارکه

 

وی با اشاره به اینکه با افزایش تولید، آمار ابتلا به کرونا در فولاد مبارکه بسیار پایین است، اظهار کرد:

با وجود رفت و آمد روزانه بیش از ۲۲ هزار نفر در این شرکت اعم از پرسنل، کارگران، پیمانکاران، مدیران و غیره، کنترل‌های لازم در موضوع کرونا با قوت از سوی دست اندرکاران امر دنباله‌گیری می‌شود، به‌ طوری که با کمترین میزان ابتلا از ابتدای پاندمی کرونا مواجه بوده و هیچ فوتی نداشتیم.

در بخش مسوولیت‌های اجتماعی سال ۹۹ بیش از ۱۰۰ میلیارد تومان از سوی این شرکت در حوزه کرونا هزینه شد، به‌طوری که از ابتدای پاندمی بیش از ۱۲ هزار تن اکسیژن در کارخانه تولید شد و به صورت رایگان در اختیار بیمارستان‌های درمانگر کرونا در اصفهان و شهرهای اطراف قرار گرفت؛ به این ترتیب بازار سیاهی که برای این محصول ایجاد شده بود نیز شکسته شد.

علاوه بر آن، هر گونه کمبود تجهیزات و امکانات بیمارستان‌ها احصا شد و در اختیار آنها قرار گرفت.

 

*** مسئولیت‌های اجتماعی فولاد مباره در حوزه ورزش

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، مدیر روابط عمومی فولاد مبارکه اصفهان در پایان، توجه به حوزه ورزش را وظیفه دیگر این شرکت در راستای مسئولیت‌های اجتماعی برشمرد و گفت:

در همین پیوند، باشگاه فرهنگی- ورزشی سپاهان با حدود سه هزار نفر ورزشکار در ۷۴ رشته و رده‌های مختلف سنی مورد حمایت شرکت قرار دارد.

ساخت ورزشگاه، کمک به خیریه‌ها، اهدای یک‌هزار و ۶۰۰ دستگاه تبلت به دانش‌آموزان بی‌بضاعت، مشارکت در ترمیم جاده‌ها و توجه ویژه به آزادی زندانیان جرایم غیرعمد از جمله دیگر اقدام‌ها در این راستا است.

از سال ۹۳ تاکنون بیش از ۱۵ میلیارد تومان از سوی این شرکت برای آزادی زندانیان جرایم غیرعمد اهدا شد و فقط در ماه مبارک رمضان سال ۱۴۰۰ مبلغ ۲ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان به این مهم اختصاص یافت که تاکنون موجب آزادی یک‌هزار نفر شده است.

ایرنا

 

انتهای پیام///

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج − پنج =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول