کد خبر:282428
پ
سرمایه‌گذاری صنعتی
براساس اعلام وزارت صنعت:

رشد بیش از ۲ برابری سرمایه‌گذاری صنعتی در سال ۹۹

براساس اعلام وزارت صنعت، میزان سرمایه‌گذاری صنعتی ناشی از پروانه‌های بهره‌برداری صادره در سال ۹۹ برابر با ۲۰۷ هزار میلیارد تومان بوده است که نسبت به سال ۹۸ بیش از دو برابر شده است.

براساس اعلام وزارت صنعت، میزان سرمایه‌گذاری صنعتی ناشی از پروانه‌های بهره‌برداری صادره در سال ۹۹ برابر با ۲۰۷ هزار میلیارد تومان بوده است که نسبت به سال ۹۸ بیش از دو برابر شده است.

 

*** افزایش ۲۳٫۴ درصدی میزان اشتغال 

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، بنا بر این گزارش وزارت صنعت، علاوه بر آن، میزان اشتغال ناشی از این پروانه‌ها با رشد ۲۳٫۴ درصدی برابر با ۱۴۲ هزار نفر و تعداد پروانه‌های صادره با رشد ۱۰ درصدی برابر با ۷۴۷۳ درصد بوده است.

 

*** بررسی اطلاعات صدور پروانه بهره‌برداری در ۳۱ استان کشور

 

بر اساس اطلاعات اخذ شده از سازمان‌های صنعت ۳۱ استان کشور و جنوب کرمان در صدور پروانه بهره‌برداری، استان‌های آذربایجان شرقی (۵۵۳ فقره)، اصفهان (۵۰۸ فقره)، خراسان رضوی (۵۰۳ فقره)، تهران (۴۵۵ فقره) و قزوین (۴۴۰ فقره)، به ترتیب بیشترین میزان عملکرد را در تعداد پروانه‌های بهره‌برداری صادره نسبت به سایر استان‌های کشور داشته‌اند.

بیشترین رشد در تعداد پروانه‌های صادره نیز به ترتیب مربوط به استان‌های اردبیل (۷۴ درصد)، خراسان جنوبی (۷۳ درصد)، بوشهر (۵۲٫۸ درصد)، همدان (۴۱ درصد) و گلستان (۳۹٫۷ درصد) بوده است.

از منظر حجم سرمایه پروانه بهره‌برداری، رتبه‌های اول تا پنجم بیشترین سرمایه‌گذاری صنعتی به بهره‌برداری رسیده در سال ۱۳۹۹، به ترتیب مربوط به استانهای خوزستان (۶۰۲۹۷ میلیارد تومان)، مرکزی (۱۷۸۷۳ میلیارد تومان)، چهارمحال و بختیاری (۱۵۳۰۵ میلیارد تومان)، ایلام (۱۱۹۵۲ میلیارد تومان) و کرمان (۹۰۲۷ میلیارد تومان) بوده است.

استان‌های خوزستان (۶۷۶۶٫۶ درصد)، چهارمحال بختیاری (۴۷۷۳٫۷ درصد)، ایلام (۲۹۵۰٫۶ درصد)، مرکزی (۱۱۱۷٫۶ درصد) و زنجان (۷۵۹ درصد) نیز از بیشترین رشد در حجم سرمایه پروانه بهره‌برداری در سال ۹۹ نسبت به سال قبل، برخوردار بوده‌اند.

 

 

اخبار مهم صنایع:

استفاده از شرکت‌های سهامی عام پروژه برای سرمایه‌گذاری در احیای معادن غیرفعال

آزادسازی ۶‌ هزار محدوده و معدن غیرفعال کشور

قرارداد توسعه میدان گازی فرزاد B به ارزش ۱٫۷۸ میلیارد دلاری امضا شد

 

 

*** شاخص اشتغالزایی

 

در شاخص اشتغالزایی ناشی از پروانه‌های بهره‌برداری، بیشترین میزان اشتغال به ترتیب مربوط به استان‌های تهران (۱۱۱۲۷ نفر)، اصفهان (۹۸۴۰ نفر)، آذربایجان شرقی (۹۳۱۳ نفر)، خراسان رضوی (۸۶۸۷ نفر) و قزوین (۷۸۶۹ نفر) بوده است.

بیشترین رشد اشتغال صنعتی ناشی از پروانه بهره‌برداری در سال ۹۹در مقایسه با سال ۹۸، به ترتیب مربوط به استان‌های خوزستان (۱۷۶ درصد)، آذربایجان غربی (۱۴۷ درصد)، همدان (۱۱۵ درصد)، اردبیل (۱۱۱٫۲ درصد) و ایلام (۷۷ درصد) بوده است.

استان‌های آذربایجان شرقی، اصفهان و خراسان رضوی بیشترین تعداد پروانه بهره‌برداری صادره، استان‌های اردبیل، خراسان جنوبی و بوشهر بیشترین رشد در تعداد پروانه بهره‌برداری صادره داشته اند.

 

*** بهترین عملکرد در سرانه سرمایه‌گذاری

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، همچنین استان‌های خوزستان (۳۱۲٫۴ میلیارد تومان به ازای هر پروانه)، ایلام (۲۷۱٫۶ میلیارد تومان به ازای هر پروانه) و چهارمحال و بختیاری (۱۱۰٫۱ میلیارد تومان به ازای هر پروانه) بهترین عملکرد در سرانه سرمایه‌گذاری (نسبت حجم سرمایه پروانه بهره‌برداری به تعداد پروانه‌های صادره) را به دست آوردند.

استان‌های بوشهر (۲۵ نفر به ازای هر پروانه)، تهران (۲۵ نفر به ازای هر پروانه) و خوزستان (۲۴ نفر به ازای هر پروانه) بهترین عملکرد در سرانه اشتغال (نسبت اشتغال ایجاد شده ناشی از پروانه بهره‌برداری به تعداد پروانه بهره‌برداری) در سال ۹۹ را داشته‌اند.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه + پنج =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول