کد خبر:282388
پ
سهیل معمارباشی
مدیر کل صنایع خودرو و نیرو محرکه وزارت صنعت:

برنامه‌ریزی برای تولید ۱ میلیون و ۲۰۰ هزار دستگاه خودرو در سال ۱۴۰۰

مدیر کل صنایع خودرو و نیرو محرکه وزارت صنعت از برنامه‌ریزی برای تولید ۱ میلیون و ۲۰۰ هزار دستگاه خودرو در سال ۱۴۰۰ خبر داد.

مدیر کل صنایع خودرو و نیرو محرکه وزارت صنعت از برنامه‌ریزی برای تولید ۱ میلیون و ۲۰۰ هزار دستگاه خودرو در سال ۱۴۰۰ خبر داد.

 

*** هدف‌گذاری برای افزایش تولید خودرو در سال ۱۴۰۰

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، سهیل معمارباشی از برنامه‌ریزی برای تولید ۱ میلیون و ۲۰۰ هزار دستگاه خودرو در سال ۱۴۰۰ خبر داد و اظهار داشت:

بررسی آمارهای رسمی وزارت صنعت، معدن و تجارت حاکی از تولید ۹۹۱ هزار و ۶۹۲ دستگاه خودرو و کمتر از برنامه در ۱۲ ماهه در سال ۱۳۹۹ است.

 

مدیر کل صنایع خودرو و نیرو محرکه وزارت صنعت در ادامه افزود:

این هدف‌گذاری در حالی است که در یکی دو سال گذشته وضعیت تامین ارز مورد نیاز قطعه‌سازان با چالش همراه بوده و تسهیلات سرمایه در گردش، از جمله نیازهای اساسی آن‌ها است که به ‌خوبی از طریق سیستم بانکی تامین نشده است.

برای تحقق برنامه سال جاری تولید خودرو لازم است تا در برنامه‌های ارائه تسهیلات بانک‌ها تجدیدنظر شده و مساعدت‌هایی در فرآیندهای ترخیص قطعات و تجهیزات از گمرکات و واردات و حمل آن‌ها انجام شود.

 

**** برخورداری خودروها از استاندارد آلایندگی یورو ۶

 

وی به رفع موانع تولید در حوزه‌هایی نظیر اجرای استانداردهای ایمنی، محیط زیستی و آلایندگی اشاره کرد و گفت:

به‌ طور مثال با وجود مشکلات تحریم‌ها در سال‌های اخیر، اجرای ابلاغیه سازمان حفاظت محیط‌زیست مبنی بر برخورداری خودروها از استاندارد آلایندگی یورو ۶ از ابتدای سال ۱۴۰۱ دست‌یافتنی نیست و اگر این سازمان مجوز ندهد، خودروسازی‌ها باید تعطیل کنند.

 

معمارباشی در ادامه افزود:

در سال ۹۹ عمده محصولات خودروسازان به استاندارد یورو ۵ تجهیز شدند، اما امکان آن را ندارند که از ابتدای سال ۱۴۰۱ به استاندارد یورو ۶ مجهز شوند.

ظرفیت فعلی تولید خودرو در کشور سالیانه یک میلیون و ۲۰۰ هزار دستگاه و ظرفیت قطعه‌‌سازان ایرانی، تولید قطعه برای بیش از این تعداد خودرو را دارند، اما به فعلیت در آوردن این ظرفیت نیازمند رفع موانع تولید است.

 

 

اخبار مهم صنایع:

قرارداد ۱.۸ میلیارد دلاری توسعه میدان مشترک فرزاد B امضا می‌شود

قیمت شکر ۷۲ درصد گران شد

بندر چابهار به معافیت مالیاتی نیاز دارد

 

 

*** اهداف اصلی وزارت صنعت در خصوص لغو تحریم‌ها

 

مدیر کل صنایع خودرو و نیرو محرکه وزارت صنعت در خصوص رفع احتمالی تحریم‌ها در آینده نزدیک و مطرح شدن مجدد بحث‌هایی همچون واردات خودروی کامل یا واردات قطعات و تجهیزات، گفت:

به‌ طور قطع یکی از اهداف اصلی وزارت صنعت، صیانت از دستاوردهای داخلی و قطعات و تجهیزات داخلی‌سازی شده است و اجازه نمی‌دهیم تلاش خودروسازان و قطعه‌سازان داخلی به هدر برود

 

معمارباشی در ادامه افزود:

این وزارتخانه برای اینکه خودروسازان داخلی برنامه متنوع‌سازی محصولات را در دستور کار خود داشته باشند، تولید خودروهای مونتاژی با دست‌کم ۲۰ درصد ساخت داخل را اجازه می‌دهد.

با توجه به تحریم صنعت خودروسازی در سال‌های گذشته، همگام شدن خودروسازان ایرانی با سرعت رشد این صنعت در جهان و ارائه محصولات جدید زمان‌بر است، اما ارائه محصولات و فیس‌لیفت‌های جدید به آن‌ها تکلیف شده است تا شاهد اتفاقاتی نظیر بیش از دو دهه تولید پراید و پژو ۴۰۵ نباشیم.

با این حال بررسی عملکرد خودروسازان به‌ویژه ارائه محصولات جدید به بازار دلگرم‌کننده است.

 

وی با بیان این که خودروسازان داخلی باید به فکر ارتقای سالیانه محصولات‌شان به‌ویژه استفاده از پلتفرم‌های جدید باشند، گفت:

در غیر این صورت سهم بازارشان را به سایر خودروسازان واگذار خواهند کرد.

 

*** وزارت صنعت مخالف واردات خودرو به کشور نیست

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، مدیر کل صنایع خودرو و نیرو محرکه وزارت صنعت در پایان پیرامون واردات خودرو به کشور، اظهار داشت:

وزارت صنعت هیچ‌گاه مخالف واردات خودرو نبوده، بلکه همواره اقتضائات اقتصادی کشور بوده که در این زمینه تعیین‌کننده بوده است.

به دلیل رشد قیمت ارز در سال‌های گذشته، واردات خودروی خارجی صفر کیلومتر (و نه کارکرده) در بازه‌های قیمتی مشابه تولیدات داخلی دیگر امکان‌پذیر نیست.

در سال جاری از سوی رهبر معظم انقلاب به سال (تولید، پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها) نامگذاری شده است.

ایرنا

 

 

انتهای پیام///

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 + 2 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول