کد خبر:282442
پ
عبدالمجید رضوانی
مدیر عامل صندوق توسعه صنایع دریایی:

ارایه ۱۱۳۱ میلیارد ریال تسهیلات به فعالان حوزه صنایع دریایی در سال ۹۹

مدیر عامل صندوق توسعه صنایع دریایی از ارایه ۱۱۳۱ میلیارد ریال تسهیلات به فعالان حوزه صنایع دریایی در سال ۹۹ خبر داد.

مدیر عامل صندوق توسعه صنایع دریایی از ارایه ۱۱۳۱ میلیارد ریال تسهیلات به فعالان حوزه صنایع دریایی در سال ۹۹ خبر داد.

 

*** بهبود عملکرد صندوق صنایع دریایی در سال ۹۹

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، عبدالمجید رضوانی در ارتباط با عملکرد صندوق در سال ۹۹، اظهار کرد:

صنایع دریایی کشور در سال ۹۹ با توجه به تحریم‌های ظالمانه تحمیل شده و همچنین شیوع و گسترش ویروس کرونا روزهای دشواری را سپری کرد که نمود این وقایع در آمار ثبت شده مشهود است ولی علیرغم این شرایط صندوق صنایع دریایی با تلاش و پیگیری‌های مضاعف در سال ۹۹ عملکرد خود را نسبت به سال ۹۸ بهبود بخشیده است.

 

*** ارایه ۱۱۳۱ میلیارد ریال تسهیلات به فعالان حوزه صنایع دریایی

 

وی در ادامه از ارایه ۱۱۳۱ میلیارد ریال تسهیلات به فعالان حوزه صنایع دریایی، تصریح کرد:

این صندوق در سال ۹۸ جمعاً ۷۱۷ میلیارد ریال تسهیلات به واجدین شرایط فعال در صنایع دریایی ارائه نموده بود که در سال ۹۹ این میزان به ۱۱۳۱ میلیارد ریال رسید و علیرغم شرایط موجود رشد قابل توجهی در ارایه تسهیلات به فعالین صنایع دریایی را شاهد بودیم.

صندوق توسعه صنایع دریایی برای سال ۱۴۰۰ که سال تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها نامگذاری شده است سعی دارد ضمن تثبیت روند موجود، نگاهی بسمت پیشرفت این صنایع داشته باشد و چنانچه منابع مالی پیش بینی شده در لایحه توسعه صنایع دریایی به این صندوق اختصاص یابد شاهد رشد فعالیتهای آن خواهیم بود.

 

*** ضرورت افزایش منابع صندوق

 

مدیرعامل صندوق توسعه صنایع دریایی با توجه به رشد بی سابقه قیمت‌های تمام شده، منابع موجود جوابگوی اقدامات پیش‏رو نبوده و باید مراجع ذیربط در این رابطه بازنگری دقیق تری داشته باشند، اظهار کرد:

در حال حاضر این صندوق با عنایت به منابع در اختیار برای سال ۱۴۰۰ ارائه خدمات در سطح سال‌های اخیر را پیش بینی نموده و همانگونه که عنوان شد در صورت واگذاری منابع پیش‌بینی شده این صندوق قادر خواهد بود رشد قابل توجهی در ارائه تسهیلات را تجربه نماید.

در سال ۱۴۰۰ چشم‌انداز صنایع دریایی کشور وضعیت روشنتری خواهد داشت و امیدواری زیادی وجود دارد که با ایجاد گشایش اقتصادی و همچنین رفع تحریم از صنایع کشتی‌سازی و کشتیرانی کشور، رونق مناسبی در این حوزه ایجاد گردد.

 

*** ارایه پیشنهاد اصلاح قانون توسعه و حمایت از صنایع دریایی

 

وی ارایه پیشنهاد اصلاح قانون توسعه و حمایت از صنایع دریایی خبر داد و گفت:

این صندوق در حال حاضر پیشنهاد خود برای اصلاح قانون توسعه و حمایت از صنایع دریایی را ارائه نموده است و به ایمد خدا در سال جاری این پیشنهاد به مجلس شورای اسلامی ارسال می‌گردد.

در این پیشنهاد تلاش شده است تا موانع اجرایی قانون موجود رفع شده و تأمین منابع مالی به نحو مناسب پیش‌بینی گردد.

حوزه‌های اصلی صندوق برای حمایت از متقاضیان صنایع دریایی ارائه تسهیلات ترجیحی به حوزه ساخت شناور، تعمیر شناور، توسعه کارگاه‌ها، سرمایه در گردش و تسهیلات کارآفرینی و اشتغالزایی می‌باشد.

 

*** تأمین ۲۵ درصد از سود دوران بازپرداخت برای متقاضیان

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، مدیرعامل صندوق توسعه صنایع دریایی در پایان تأمین ۲۵ درصد از سود دوران بازپرداخت برای متقاضیان، اظهار کرد:

در سال ۱۴۰۰ حمایت‌های صندوق به نحوی برنامه ریزی شده است تا بتوانیم ۲۵ درصد سود دوران بازپرداخت را تأمین نماییم تا تسهیلات با نرخ کمتری به دست متقاضیان برسد.

همچنین در سیاستی جدید در صورتیکه فعالین صنایع دریایی نسبت به دریافت مصوبه بانکی از بانکهای متعامل خود برای اجرا یا فعالیتهای دریایی اقدام نمایند سطح حمایت صندوق از ۲۵ درصد به ۳۵ درصد افزایش خواهد داشت تا بدین ترتیب بتوانیم از توان اجرایی کلیه بانکها و قدرت اعتباری تمامی فعالین دریایی در شبکه بانکی استفاده نماییم.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده + 10 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول