کد خبر:282340
پ
سهام
خبرگزاری صنایع گزارش می‌دهد:

واریز ۳۰ درصد از سود سهام عدالت در انتظار پرداخت شرکت‌های سرمایه‌پذیر

واریز ۳۰ درصد از سود سهام عدالت مشمولان در انتظار پرداخت شرکت‌های سرمایه‌پذیر می‌باشد.

واریز ۳۰ درصد از سود سهام عدالت مشمولان در انتظار پرداخت شرکت‌های سرمایه‌پذیر می‌باشد.

 

*** پرداخت مرحله دوم سود سهام عدالت تا پایان اردیبهشت ماه

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، نخستین مرحله از واریز سود سهام عدالت برای سهامداران ۲ روش مستقیم و غیرمستقیم در تاریخ ٢٨ اسفند ماه سال ٩٩ انجام شد، دارندگان سهام ۵۰۰ هزار تومانی، رقمی حدود ۲۰۰ هزار تومان دریافت کردند و برای دارندگان سهام یک میلیون تومانی دو برابر سود سهام ۵۰۰ هزار تومانی پرداخت شد که رقم آن ۴۰۰ هزار تومان بود.

در این میان، گمانه‌زنی‌هایی در زمینه واریز ۵۰ درصد باقی‌مانده سود س‍هام عدالت مطرح شد که در ابتدا رئیس سازمان بورس از زمان واریز باقیمانده سود سهام عدالت و تلاش سازمان بورس در جهت تجمیع سود شرکت‌ها و پرداخت مرحله دوم سود س‍هام عدالت تا قبل از ماه رمضان و در نهایت، همین ماه خبر داده بود.

 

*** مدیر سیستم‌های تسویه شرکت سپرده‌گذاری مرکزی/ ٣۶ شرکت جزو شرکت‌های سهام عدالت هستند

 

مدیر سیستم‌های تسویه و پرداخت شرکت سپرده‌گذاری مرکزی در اواسط اردیبهشت‌ماه درباره علت عدم واریز باقیمانده سود س‍هام عدالت، گفت:

به محض تکمیل‌شدن وجه و واریز سود توسط همه شرکت‌های سرمایه‌پذیر، مرحله دوم سود س‍هام عدالت سال ۱۳۹۸ که مجامع آن در سال ۱۳۹۹ برگزار شده است، واریز می‌شود.

 

قشمی در ادامه افزود:

شرکت سپرده‌گذاری مرکزی، مجری واریز سود به حساب سهامداران است و در خصوص تامین موجودی، شرکت سپرده‌گذاری و سازمان بورس مکاتباتی را با شرکت‌های سرمایه‌پذیر داشته‌اند تا برای واریز هر چه زودتر سود منابع مورد نیاز را تامین کنند.

 

مدیر سیستم‌های تسویه و پرداخت شرکت سپرده‌گذاری مرکزی در پایان سخنان خود با اشاره به تعداد شرکت‌های سهام عدالت، اظهار کرد:

٣۶ شرکت جزو شرکت‌های س‍هام عدالت هستند که از این تعداد ٢٩ شرکت سود خود را محقق کرده‌اند، همه این ٢٩ شرکت باید سود را واریز کنند تا بتوان سود سهامداران مستقیم و غیرمستقیم س‍هام عدالت را پرداخت کنیم.

 

***سخنگوی آزادسازی سهام عدالت/ عدم واریز سود س‍هام عدالت توسط بعضی از شرکت‌ها

 

سخنگوی آزادسازی سهام عدالت، در خصوص واریز سود س‍هام عدالت توسط شرکت‌ها، گفت:

تاکنون تعدادی از شرکت‌های بزرگ اقدام به واریز سود نکرده‌اند اما به محض واریز سود همه شرکت‌ها مرحله دوم واریز سود سال ۹۸ س‍هام عدالت سهامداران انجام می‌شود.

 

فهیمی با تاکید بر اینکه اگر شرکت‌ها اقدام به واریز سود نکنند، نام آنها را اعلام و فاش خواهیم کرد، افزود:

اعلام نام این شرکت ها مهم‌ترین ضمانت اجرایی است و طبق قانون علاوه بر اعلام نام این شرکت‌ها، مشمول جریمه‌هایی هم خواهند شد.

 

 

اخبار مهم صنایع:

قرارداد ۱.۸ میلیارد دلاری توسعه میدان مشترک فرزاد B امضا می‌شود

قیمت شکر ۷۲ درصد گران شد

بندر چابهار به معافیت مالیاتی نیاز دارد

 

 
*** واریز سود سهام عدالت در انتظار پرداخت سود از سوی شرکت‌های سرمایه‌پذیر

 

سخنگوی آزادسازی س‍هام عدالت در پایان سخنان خود با اشاره به میزان پرداختی شرکت‌های سرمایه‌گذاری سهام عدالت، اظهار داشت:

تاکنون بیش از ۸۰ درصد از شرکت‌های سرمایه‌پذیر سود خود را به حساب شرکت سپرده‌گذاری مرکزی واریز کرده‌اند و اکنون واریز سود س‍هام عدالت در انتظار پرداخت سود از سوی ۲۰ درصد باقیمانده شرکت‌های سرمایه‌پذیر است که تاکنون با توجه به تذکرهای داده شده از سوی سازمان بورس و اوراق بهادار و نیز شرکت سپرده‌گذاری مرکزی هیچ اقدامی برای واریز سود به حساب شرکت سپرده‌گذاری نکرده‌اند.

 

***احتمال تعیین تکلیف و واریز سود سهام عدالت تا پایان اردیبهشت ماه 

 

با توجه به پیگیری‌های مکرر مشمولان س‍هام عدالت برای اعلام زمان دقیق واریز سود، قرار بر این است تا بررسی این موضوع در جلسه هفته جاری شورای عالی بورس در دستور کار اعضای این شورا قرار گیرد تا راه‌های لازم برای واریز هر چه زودتر سود س‍هام عدالت به حساب مشمولان انجام شود.

احتمال تعیین تکلیف و واریز سود س‍هام عدالت تا پایان اردیبهشت ماه بسیار زیاد است و ممکن است پیگیری‌های مسوولان برای واریز هر چه زودتر به نتیجه برسد و باقیمانده سود تا قبل از شروع خردادماه به حساب سهامداران واریز شود.

همچنین پیشنهادهای جدیدی در زمینه واریز سود مطرح شده است بر این اساس که اکنون از ۵۰ درصد باقیمانده سود س‍هام عدالت، ۳۰ درصد آن به حساب مشمولان پرداخت شود و ۲۰ درصد دیگر بعد از تکمیل سودهای واریز شده از سوی شرکت‌های سرمایه‌پذیر به حساب شرکت سپرده‌گذاری مرکزی در اختیار سهامداران قرار گیرد، این موضوع فعلا فقط در حد یک پیشنهاد است و تصمیم‌گیری دقیقی در مورد آن انجام نشده است.

 

*** واریز مبلغ ۱۲۷ هزار میلیارد ریال به حساب مشمولین طرح سهام عدالت 

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، شایان ذکر است، بعد از چند سال انتظار سهامداران به سر رسید و در سه سال اخیر سود شرکت‌های سرمایه پذیر سهام عدالت دریافت و در مجموع مبلغی به ارزش ۱۲۷ هزار میلیارد ریال به حساب بیش از ۴۱ میلیون نفر از مشمولین طرح س‍هام عدالت واریز شد.

سود سال ۹۵ س‍هام عدالت که به ازای هر سهم یک میلیون تومانی، ۱۵۰ هزار تومان بود در سال ۱۳۹۶ به حساب مشمولان این سهام واریز شد، این روند در سال‌های بعد با افزایش درصد سود ادامه‌دار بود و تاکنون تا سود سال ۹۷ به حساب این افراد واریز شده است.

طبق آمار ارائه شده سود پرداختی سال ۹۶ برای مشمولان س‍هام عدالت به مبلغ ۱۷۵ هزار تومان و سود مالی سال ۹۷ رقمی حدود ۲۰۵ هزار تومان بود که به حساب بیش از ۴۱ میلیون نفر واریز شده و این موضوع حاکی از افزایش بیش از ۱۶ درصدی سود نسبت به سال ۹۶ است.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − 1 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول