کد خبر:282395
پ
اسدالله+کشاورز
معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صنعت:

رونمایی از طرح آزادسازی حدود شش هزار محدوده و معدن غیرفعال کشور

معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صنعت از برگزاری آیین رونمایی از طرح آزادسازی قریب ۶ هزار محدوده و معدن غیرفعال کشور خبر داد.

معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صنعت از برگزاری آیین رونمایی از طرح آزادسازی قریب ۶ هزار محدوده و معدن غیرفعال کشور خبر داد.

 

*** آغاز برنامه مزایده عمومی محدوده‌های اکتشافی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، اسدالله کشاورز با بیان اینکه اجرای برنامه‌های راهبردی وزارت صنعت و همچنین برنامه‌های اعلامی وزیر صنعت در حوزه معدن برای نخستین بار در کشور طرح بزرگ آزادسازی معادن غیرفعال و بلاتکلیف کشور اجرا خواهد شد، اظهار کرد:

براساس ابلاغیه صادر شده فرایند مزایده عمومی حدود شش هزار محدوده و معدن غیر فعال و بلاتکلیف کشور آغاز شده است و از هشتم خرداد ماه سال جاری برنامه مزایده عمومی محدوده‌های اکتشافی، مجوز برداشت، گواهی کشف و پروانه‌‌‌های بهره‌برداری این معادن در ٣١ استان کشور، جنوب کرمان، مناطق تجاری ارس، ماکو و قشم با ایجاد فرصت برابر و شفافیت در واگذاری انجام می‌پذیرد.

 

 

اخبار مهم صنایع:

سهم ۳۸ درصدی وزارت صنعت از GDP کشور

نامزدهای انتخابات، اطلاع کافی از چالش‌های اقتصادی ندارند

ضرورت برخورد قانونی با گران‌فروشی جوجه یک روزه

 

 

***  طرح آزادسازی قریب ۶ هزار محدوده و معدن غیرفعال کشور

 

وی با اشاره به برگزاری آیین رونمایی رسمی این طرح بزرگ در ۲۷ اردیبهشت ماه سال جاری توسط وزیر صنعت، خاطر نشان کرد:

طرح بزرگ آزادسازی محدوده‌ها و معادن بلاتکلیف کشور از جمله مهمترین برنامه‌های وزیر صنعت از ابتدای دوره وزارت بوده است و آزادسازی این حجم و تعداد از محدوده‌های معدنی در کشور برای نخستین بار رخ می‌‌دهد که اهداف و آثار بسیاری همچون استفاده از ظرفیت‌‌های خدادادی کشور، تأمین بخش بزرگی از مواد اولیه مراکز تولیدی، توسعه متوازن مناطق مختلف کشور بویژه مناطق محروم و کمتر برخوردار و اشتغالزایی گسترده در حوزه معدن و صنایع و زنجیره‌های وابسته را دنبال می‌کند.

 

*** بسته‌های سرمایه‌گذاری جدید در حوزه معدن؛ خرداد ۱۴۰۰

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، سرپرست معاونت امور معادن و صنایع معدنی وزارت صنعت در پایان از اعلام بسته‌های سرمایه‌گذاری جدیدی در حوزه معدن در خرداد ماه خبر داد و اظهار کرد:

خرداد ماه سال ۱۴۰۰ نیز بسته‌های سرمایه‌گذاری جدیدی در حوزه معدن اعلام خواهد شد و یک بسته آزمایشی نیز برای مس در استان هرمزگان پیش‌بینی شده است.

سایر بسته‌های سرمایه‌گذاری در حوزه‌های سرب و روی در استان تهران، همچنین ۶ معدن در استان‌های سیستان و بلوچستان و کردستان برای واحدهای فرآوری و مجموعه‌هایی که تعهد احداث واحد فرآوری را داشته باشند ارائه خواهد شد.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 − چهار =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول