کد خبر:282230
پ
ساخت‌ و ساز
مدیرعامل بانک مسکن:

سهم نوآوری در صنعت ساخت‌ و ساز ۱ درصد است

مدیرعامل بانک مسکن، سهم نوآوری در صنعت ساخت‌ و ساز را ۱ درصد اعلام کرد.

مدیرعامل بانک مسکن، سهم نوآوری در صنعت ساخت‌ و ساز را ۱ درصد اعلام کرد.

 

*** نخستین رویداد ایران پراپ‌تک

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، محمود شایان با تشریح جزئیات برگزاری نخستین رویداد ایران پراپ‌تک (Iran Proptech)، اظهار کرد:

بر حضور ۳۰ شتاب دهنده، ۴۸ نهاد سرمایه‌گذاری نیز به صندوق نوآوری و شکوفایی برای شرکت در رویداد اعلام حضور کردند که قرار است شتاب دهنده‌ها و نهادهای سرمایه‌گذاری با شرکت‌های حاضر در رویداد مذاکره کنند.

این رویداد علاوه بر اینکه نشست‌های سرمایه‌گذاری برگزار خواهد شد، فرصت مذاکرات B2B بین شرکت‌ها (مذاکره تجاری مستقیم دو طرفه) نیز فراهم می‌شود.

 

*** ایجاد ارتباط بین صنعت ساختمان و صنعت بانکی

 

وی با بیان اینکه بانک مسکن برای ایجاد یک مرکز نوآوری در صنعت بانکی و ساخت و ساز به منظور ایجاد ارتباط بین صنعت ساختمان و صنعت بانکی احساس نیاز کرد، افزود:

از همین رو خوشبختانه این مرکز تحت عنوان مرکز نوآوری مسکن‌تک راه‌اندازی شد که امیدواریم در پایان این رویداد، این مرکز هم بتواند تعدادی از شرکت ها را جذب کند.

 

مدیرعامل بانک مسکن با تاکید بر اینکه برنامه های بانک مسکن برای حمایت از ساخت و ساز تکنولوژی پایه صرفا منوط به برگزاری این رویداد نیست، گفت:

این رویداد نقطه آغاز است، فارغ از اینکه چه تعداد شرکت بتوانیم جذب شوند، این مسیر همواره فعال خواهد بود و بانک مسکن هم قصد دارد با ایجاد زیرساخت‌های لازم در فضای نوآورانه صنعت ساختمان وارد شود.

 

 

اخبار مهم اقتصادی:

افزایش ۲۵ درصدی قیمت قطعات داخلی خودرو

ثبت‌نام از داوطلبان انتخابات ریاست‌جمهوری/ روز چهارم

هزینه‌های دولت در سال ۹۹ چه مقدار رشد کرد؟

 

 

*** راه‌اندازی مسکن‌ تک

 

شایان با بیان اینکه طبق آمار مراجع رسمی و سازمان نظام مهندسی ساختمان میزان و سهم نوآوری در سود حاصل از صنعت ساخت و ساز در کشور ما کمتر از یک درصد است، افزود:

این به هیچ وجه آمار خوبی نیست، به همین دلیل در فرایند توسعه ساخت و ساز در کشور نوآوری دیده نمی‌شود، در حالی که در شرایط اقتصادی باید به سمت ساخت ساختمان‌های سبک تر، با تکنولوژی بالاتر و قیمت تمام شده پایین تر حرکت کنیم اما چون این نوآوری تاکنون در صنعت ساختمان نهادینه نشده، این اتفاق هم رخ نداده است.

بانک مسکن با راه‌اندازی مسکن‌ تک قصد دارند با سایر ارکان حوزه ساخت و ساز در کشور از جمله شرکت‌های فعال بانک در این حوزه، در جهت ساخت و سازهای مبتنی بر تکنولوژی و سبک سازی پیش قدم شود.

این موضوع یکی از اهداف اصلی است که در نهایت از این رویداد و بعد از برگزاری آن انتظار داریم.

صنعت ساخت و ساز در کشور ما جزو صنایع با گردش مالی بالا است بنابراین انتظار می رود که نوآوری در آن بیشتر باشد، به دلیل اینکه صنعت ناشناخته است و فناوری هم به درستی جریان پیدا نکرده بنابراین فعالیت های نوآورانه را در ساخت و ساز نمی بینیم.

 

*** جایزه ملی نوآوری در حوزه ساخت و ساز 

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، مدیرعامل بانک مسکن در پایان با بیان اینکه این رویداد در سال‌های آینده نیز ادامه دارد، اظهار داشت:

علاوه بر این در قالب مرکز نوآوری مسکن تک برای توسعه فرهنگ‌سازی در این حوزه برنامه‌هایی داریم که یکی از این برنامه‌ها پایه‌ریزی برای جایزه ملی نوآوری در حوزه ساخت و ساز خواهد بود.

 

انتهای پیام/// 

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × پنج =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول