کد خبر:282258
پ
b0f8663bc4b94af4a963bb0a41096ef8.
سرپرست معاونت امور معادن و صنایع معدنی وزارت صمت:

رونمایی از طرح آزادسازی شش هزار محدوده و معدن غیرفعال کشور

سرپرست معاونت امور معادن و صنایع معدنی وزارت صمت از رونمایی از طرح آزادسازی شش هزار محدوده و معدن غیرفعال کشور در ۲۷ اردیبهشت خبر داد.

سرپرست معاونت امور معادن و صنایع معدنی وزارت صمت از رونمایی از طرح آزادسازی شش هزار محدوده و معدن غیرفعال کشور در ۲۷ اردیبهشت خبر داد.

 

*** رونمایی از طرح آزادسازی معدن غیرفعال کشور

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، اسدالله کشاورز درباره برنامه‌های وزارت صنعت در حوزه معدن، اظهار داشت:

نظر به اجرای برنامه‌های راهبردی وزارت صمت و همچنین برنامه های اعلامی وزیر صنعت، معدن و تجارت در حوزه معدن برای نخستین بار در کشور طرح بزرگ آزادسازی معادن غیرفعال و بلاتکلیف کشور اجرا خواهد شد.

براساس ابلاغیه صادر شده فرایند مزایده عمومی حدود شش هزار محدوده و معدن غیر فعال و بلاتکلیف کشور آغاز شده است و از تاریخ هشتم خرداد ماه سال جاری برنامه مزایده عمومی محدوده های اکتشافی، مجوز برداشت، گواهی کشف و پروانه های بهره برداری این معادن در ٣١ استان کشور، جنوب کرمان، مناطق تجاری ارس، ماکو و قشم با ایجاد فرصت برابر و شفافیت در واگذاری انجام می پذیرد.

 

*** مهمترین برنامه های وزارت صمت

 

وی با اشاره به برگزاری آیین رونمایی رسمی این طرح بزرگ در تاریخ ۲۷ اردیبهشت ماه سال جاری توسط وزیر صنعت، معدن و تجارت، خاطر نشان کرد:

طرح بزرگ آزادسازی محدوده ها و معادن بلاتکلیف کشور از جمله مهمترین برنامه های وزیر صمت از ابتدای دوره وزارت بوده است و آزادسازی این حجم و تعداد از محدوده های معدنی در کشور برای نخستین بار رخ می دهد که اهداف و آثار بسیاری همچون استفاده از ظرفیت های خدادادی کشور، تأمین بخش بزرگی از مواد اولیه مراکز تولیدی، توسعه متوازن مناطق مختلف کشور بویژه مناطق محروم و کمتر برخوردار و اشتغالزایی گسترده در حوزه معدن و صنایع و زنجیره های وابسته را دنبال می کند.

 

*** اعلام بسته های سرمایه‌گذاری جدید در حوزه معدن

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، سرپرست معاونت امور معادن و صنایع معدنی وزارت صمت در پایان، تصریح کرد:

خرداد ماه امسال نیز بسته های سرمایه‌گذاری جدیدی در حوزه معدن اعلام خواهد شد و یک بسته آزمایشی نیز برای مس در استان هرمزگان پیش‌بینی شده است.

سایر بسته های سرمایه گذاری در حوزه های سرب و روی در استان تهران، همچنین ۶ معدن در استان‌های سیستان و بلوچستان و کردستان برای واحدهای فرآوری و مجموعه هایی که تعهد احداث واحد فرآوری را داشته باشند ارائه خواهد شد.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − شانزده =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول