کد خبر:282270
پ
نفت
خبرگزاری صنایع گزارش می‌دهد:

قرارداد ۱.۸ میلیارد دلاری توسعه میدان مشترک فرزاد B امضا می‌شود

قرارداد ۱.۸ میلیارد دلاری توسعه میدان مشترک فرزاد B با حضور وزیر نفت بین شرکت ملی نفت و شرکت ایرانی پتروپارس، ۲۷ اردیبهشت امضا می‌شود.

قرارداد ۱.۸ میلیارد دلاری توسعه میدان مشترک فرزاد B با حضور وزیر نفت بین شرکت ملی نفت و شرکت ایرانی پتروپارس، ۲۷ اردیبهشت امضا می‌شود.

 

*** قرارداد ۱.۸ میلیارد دلاری توسعه میدان مشترک فرزاد B 

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، توسعه میدان گازی فرزاد «ب» با امضای قراردادی به ارزش حدود یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون دلار، به یک شرکت داخلی واگذار می‌شود.
قرارداد توسعه میدان گازی فرزاد «ب» فردا با حضور وزیر نفت، بین شرکت ملی نفت ایران به عنوان کارفرما و گروه پتروپارس به عنوان پیمانکار طرح امضا می‌شود. مدت زمان اجرای این قرارداد پنج سال درنظر گرفته شده است.

هدف از اجرای این قرارداد که در قالب قرارداد بیع متقابل منعقد می‌شود، دستیابی به برداشت روزانه یک میلیارد فوت مکعب گاز غنی (۲۸ میلیون مترمکعب) است که به پالایشگاه‌های منطقه پارس ۲ استان بوشهر ارسال می‌شود.

بر اساس این گزارش، میدان مشترک گازی فرزاد «ب» در محدوده بلوک فارسی در نوار مرزی ایران و عربستان سعودی و در فاصله نزدیک ۲۰ کیلومتری جزیره فارسی واقع شده است.

میزان گاز درجای میدان فرزاد «ب» در حدود ۲۳ هزار میلیارد فوت مکعب برآورد شده است که میزان میعانات گازی آن حدود ۵ هزار بشکه در ازای هر میلیارد فوت مکعب گاز تخمین زده می‌شود.

 

اخبار مهم صنایع:

مالیات خودروهای لوکس تعیین شد

وزارت صنعت می‌خواهد قیمت پایه خودرو در بورس کالا توسط خودروسازان تعیین شود

ارایه مشوق‌های ویژه حق واگذاری زمین به واحدهایی که پیش از موعد مقرر تکمیل و راه‌اندازی شوند

 

 

انتهای پیام////

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × یک =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول