کد خبر:282254
پ
شکر
بر اساس اعلام یک منبع آگاه:

قیمت شکر ۷۲ درصد گران شد/ هر کیلو شکر مصرف خانوار ۱۵ هزار تومان

بر اساس اعلام یک منبع آگاه، قیمت شکر ۷۲ درصد گران شد.

بر اساس اعلام یک منبع آگاه، قیمت شکر ۷۲ درصد گران شد.

 

*** تغییر قیمت شکر

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، یک منبع آگاه در مورد تغییر قیمت شکر، اظهار داشت:

قبلاً برای اینکه قیمت شکر افزایش نیابد، برای این کالا ارز ۴۲۰۰ تومانی تخصیص می‌دادند که از اواخر سال ۹۸ تخصیص ارز ۴۲۰۰ تومانی به شکر متوقف شد، بر این اساس طی یک و سال و نیم گذشته، از محل ذخایری که با ارز ۴۲۰۰ تومانی وارد کشور شده بود، شکر مصرف خانوار در سطح بازار عرضه می‌شد و همین مساله موجب شده بود که قیمت شکر در بسته بندی یک کیلوگرمی ۸ هزار و ۷۰۰ تومان ثابت بماند.

با توجه به اتمام ذخایر مذکور و با توجه به اینکه شکرهای بعدی با استفاده از ارز نیمایی وارد شده، به ناچار قیمت نهایی محصول نیز افزایش یافته است.

قبلاً به این شکل بود که شکر با قیمتی پایین‌تر از ۷ هزار تومان تحویل درب انبار می‌شد و پس از اعمال هزینه‌های مترتب و بسته بندی با نرخ ۸ هزار و ۷۰۰ تومان به فروش می‌رفت اما از امروز شکر با نرخ ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان تحویل درب انبار می‌شود و پس از اعمال هزینه‌های مترتب، شکر در بسته‌های یک کیلوگرمی با نرخ ۱۵ هزار تومان به فروش خواهد رسید.

 

*** چرا انجمن صنایع قند و شکر از افزایش قیمت شکر بی‌اطلاع است؟

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، این منبع آگاه در پایان پیرامون اینکه چرا انجمن صنایع قند و شکر از افزایش قیمت شکر بی‌اطلاع است، اظهار داشت:

هنوز به صورت رسمی اعلام نشده است اما اگر کسی به شرکت بازرگانی دولتی ایران برای تحویل شکر در درب انبار مراجعه کند، باید شکر را ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان دریافت کند.

باید قیمت جهانی شکر به اضافه نرخ ارز نیمایی و هزینه‌های مترتب همچون حمل و نقل و بسته‌بندی و … را مدنظر داشت.

 

 

انتهای پیام/// 

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک + 17 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول