کد خبر:282048
پ
مسافری
دبیر انجمن شرکت‌های حمل و نقل ریلی:

پرداخت تنها یک چهارم وام کرونایی تصویب شده به شرکت‌های ریلی مسافری

دبیر انجمن شرکت‌های حمل و نقل ریلی، میزان وام کرونایی پرداخت شده به شرکت‌های ریلی مسافری را تنها یک چهارم وام کرونایی تصویب شده عنوان کرد.

دبیر انجمن شرکت‌های حمل و نقل ریلی، میزان وام کرونایی پرداخت شده به شرکت‌های ریلی مسافری را تنها یک چهارم وام کرونایی تصویب شده عنوان کرد.

 

*** محدودیت ۵۰ درصدی فروش بلیت به علت رعایت پروتکل‌های بهداشتی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، سبحان نظری با اشاره به تصویب تسهیلات کرونایی برای شرکت‌های حمل و نقل ریلی، اظهار کرد:

با گذشت بیش از یک سال از تصویب تخصیص ۹۴۰ میلیارد تومان تسهیلات کرونایی برای شرکت‌های حمل و نقل ریلی مسافری تا به امروز مبلغ ۲۳۰ میلیارد تومان معادل کمتر از یک چهارم از این تسهیلات پرداخت شده است.

این در حالی است که شرکت‌های ریلی مسافری با افت شدید تقاضا به علت محدودیت‌های کرونایی حاکم بر کشور و محدودیت ۵۰ درصدی فروش بلیت به علت رعایت پروتکل‌های بهداشتی روبه رو شده‌اند.

شرکت‌های ریلی مسافری به عنوان شرکت‌های پیشرو و موفق در میان تمامی شیوه‌های حمل و نقل در اجرای پروتکل‌های بهداشتی از روز اول ابلاغ این مصوبه، با رعایت ظرفیت حداکثر ۵۰ درصدی قطارهای مسافری علاوه بر مهم دانستن مصوبه‌های ستاد ملی مبارزه با کرونا و وزارت بهداشت، تحت فشار اقتصادی بوده‌اند.

 

*** پیچ و خم بروکراسی اداری در مسیر اعطای وام کرونایی

 

نظری با تاکید بر محروم ماندن شرکت‌های ریلی مسافری از پرداخت تسهیلات کرونایی، تصریح کرد:

متأسفانه بانک عامل پرداخت تسهیلات مذکور، با گذشت بیش از یک سال، اکثریت شرکت‌های مسافری ریلی را در پیچ و خم بروکراسی اداری معطل و هم‌چنان از پرداخت تسهیلات کرونایی محروم نگه‌داشته است.

 

وی در ادامه افزود:

با وجود رشد بی‌سابقه هزینه‌های شرکت‌های ریلی مسافری و عدم افزایش متناسب نرخ بلیت، این شرکت‌ها به ارائه خدمات خود ادامه می‌دهند در حالی که برای هزینه‌های جاری و بعضاً دستمزد پرسنل خود نیز با مشکلات عدیده دست به گریبان هستند.

 

*** دولت جلوی ورشکستگی و تعدیل نیرو در شرکت‌های ریلی را بگیرد

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، دبیر انجمن شرکت های حمل و نقل ریلی در پایان با اشاره به اضافه شدن هزینه‌های ضدعفونی و بهداشتی برهزینه‌های جاری شرکت‌های ریلی مسافری، اظهار کرد:

این موضوع موجب بروز مشکلات جدیدی برای این شرکت‌های خصوصی شده است، لذا از دولت درخواست داریم در راستای تسهیل و تسریع در پرداخت تسهیلات کرونایی مصوب، با بانک عامل هماهنگی به عمل آورد تا با پرداخت آن از ورشکستگی و تعدیل‌های گسترده نیروی انسانی در این بخش جلوگیری گردد.

مهر

 

 

انتهای پیام///

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده − 11 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول