کد خبر:282115
پ
گندمکاران
شرکت بازرگانی دولتی ایران:

واریز ۴۱ هزار میلیارد ریال به حساب گندمکاران

شرکت بازرگانی دولتی ایران با از واریز ۴۱ هزار میلیارد ریال به حساب گندمکاران در طرح خرید تضمینی گندم خبر داد.

شرکت بازرگانی دولتی ایران با از واریز ۴۱ هزار میلیارد ریال به حساب گندمکاران در طرح خرید تضمینی گندم خبر داد.

 

*** خریداری ۲۰۲ هزار محموله گندم

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، خرید تضمینی گندم در حال حاضر در استان‌های ایلام، بوشهر، خوزستان، سیستان و بلوچستان، فارس، هرمزگان، کرمان، کرمانشاه و کهگیلویه و بویر احمد در جریان است و این میزان خرید در ۱۸۶ مرکز و از ۶۶ هزار کشاورز و در قالب ۲۰۲ هزار محموله خریداری شده که نسبت به مقطع مشابه سال ۹۹ از نظر مقدار خرید ۳ درصد افزایش و از نظر ارزش ۲ برابر شده است.

این افزایش مقدار خرید گندم در سال‌ جاری به دلیل شرایط اقلیمی کشور و برداشت زودتر (دو هفته‌ای) در مقایسه با سال ۹۹ اتفاق افتاده است.

 

*** واریز ۴۱ هزار میلیارد ریال به حساب گندمکاران

 

همچنین ارزش ریالی گندم‌های خریداری شده بیش از ۶۴ هزار میلیارد ریال است که با همت و تلاش دولت، سازمان برنامه و بودجه و سیستم بانکی، پول گندم کشاورزانی که تا تاریخ هجدهم اردیبهشت‌ماه نسبت به تحویل گندم خود به مراکز خرید اقدام کرده‌اند، اطلاعات و مشخصات آنها کامل بوده و فایل‌های آنان توسط مراکز خرید به بانک عامل ارسال شده به حساب آنان واریز شده است و تلاش می‌شود که در ادامه فصل خرید، روند پرداخت به همین شکل تداوم یافته و در حداقل زمان ممکن به حساب آنان واریز شود.

 

 

اخبار مهم اقتصادی:

افزایش ۲۵ درصدی قیمت قطعات داخلی خودرو

ثبت‌نام از داوطلبان انتخابات ریاست‌جمهوری/ روز چهارم

هزینه‌های دولت در سال ۹۹ چه مقدار رشد کرد؟

 

 

*** اضافه شدن مبلغ جایزه‌ی تحویل گندم توسط دولت

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، گفتنی است سال ۱۴۰۰ هر کیلوگرم گندم با قیمت ۴۰۰۰ تومان به اضافه ۱۰۰۰ تومان جایزه تحویل خریداری می‌شود که نسبت به سال ۹۹ دو برابر شده است.

با توجه به اضافه شدن مبلغ جایزه‌ی تحویل گندم توسط دولت ( از قرار هر کیلوگرم ۱۰۰۰ تومان) به قیمت تضمینی قبل که ۴۰۰۰ تومان بود، این جایزه همچنین به کشاورزانی که پیش از تصویب جایزه ۱۰۰۰تومانی، گندم خود را تحویل داده‌اند تعلق می‌گیرد و به‌ زودی به حساب همه گندمکاران واریز خواهد شد.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 + بیست =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول