کد خبر:281847
پ
ارمنستان
رییس اتاق بازرگانی مشترک ایران و ارمنستان:

افزایش یک میلیارد دلاری تجارت ایران و ارمنستان با ایجاد مناطق آزاد همجوار

رییس اتاق بازرگانی مشترک ایران و ارمنستان از افزایش یک میلیارد دلاری تجارت ایران و ارمنستان با ایجاد مناطق آزاد همجوار خبر داد.

رییس اتاق بازرگانی مشترک ایران و ارمنستان از افزایش یک میلیارد دلاری تجارت ایران و ارمنستان با ایجاد مناطق آزاد همجوار خبر داد.

 

*** افزایش حجم مبادلات دو کشو با راه‌اندازی منطقه آزاد همجوار

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، هرویک یاریجانیان با بیان اینکه تجارت ایران و ارمنستان طی سال‌‍‌های گذشته تا ۵۰۰ میلیون دلار در نوسان بوده است، اظهار داشت:

به زودی منطقه آزاد مقری در ارمنستان در جوار منطقه آزاد ارس در ایران راه‌اندازی می‌شود که می‌تواند حجم مبادلات دو کشور را افزایش دهد.

این همجواری شرایطی آزادانه تری را برای هر دو کشور جهت تسهیل مبادلات فراهم می‌کند و می تواند در کمتر از یکسال تجارت دو کشور را به یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون دلار ارتقا دهد.

 

ویبا تاکید براینکه برای رشد تجارت دو کشور با توجه به مرز مشترک باید تسهیلات معافیت برای ورود و خروج برخی کالاها را در نظر بگیریم و کشورها با منافع تجاری را از این‌گونه قوانین مستثنی کنیم، گفت:

در حال حاضر بازار خوبی برای کالاهای ایرانی در این کشور وجود دارد که می‌توانیم آن را به دست آوریم اما اعمال برخی ممنوعیت‌ها در واردات در میان مدت این بازار را از دسترس ایران خارج می‌کند.

صادرات و واردات در دو کشور باید تعادل داشته باشد زیرا در صورت افزایش صادرات و ایجاد ممنوعیت‌های وارداتی در میان مدت تجارت دو کشور را با موانع مواجه می‌کند.

 

 

اخبار مهم اقتصادی:

افزایش ۲۵ درصدی قیمت قطعات داخلی خودرو

ثبت‌نام از داوطلبان انتخابات ریاست‌جمهوری/ روز چهارم

هزینه‌های دولت در سال ۹۹ چه مقدار رشد کرد؟

 

 

*** برگزاری سه نمایشگاه تخصصی در خرداد ماه 

 

رییس اتاق بازرگانی مشترک ایران و ارمنستان در پایان با بیان اینکه تعادل در عرضه و تقاضا میل به افزایش تجارت را ایجاد می‌کند، اضافه کرد:

در خردادماه، سه نمایشگاه تخصصی برگزار خواهد شد که گروه‌های تجاری برای حضور اعزام می‌شوند و این شرایط می‌تواند رویکردی جدید در برنامه‌ریزی‌های آینده به دنبال داشته باشد.

برگزاری نمایشگاه یکی از راه کارهایی است که در دهه‌‌های گذشته برای معرفی کالا و محصولات در کشورهای مختلف به کار می‌رفته تا تجار و فعالان اقتصادی در فضایی مناسب بتوانند با یکدیگر ارتباط لازم را برقرار و برای تامین نیازهای خود اقدام به خرید کالا و محصولات عرضه شده کنند.

 

*** عضو کمیته رویدادهای خارجی/ درخواست ارمنستان از ایران 

 

عضو کمیته رویدادهای خارجی نیز با بیان اینکه یکی از مسیرهای راهیابی به بازارهای کشورهای مختلف، برگزاری و شرکت در نمایشگاه‎‌ها است، اظهار کرد:

و بازار اوراسیا به دلیل قرارگیری در منطقه و نزدیکی آن به ایران از مهمترین فضاهای تجاری محسوب می‌‌شود.

 

مرتجی با بیان اینکه مهمتر از بازار اوراسیا در منطقه برای تجارت با ایران وجود ندارد، تاکید کرد:

نمایشگاه، شکلی از بازاریابی است که تجار را در کنار هم قرار می‌دهد.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، عضو کمیته رویدادهای خارجی با اشاره به اینکه توسعه صادرات افزایش امید به زندگی، رونق کسب و کار و ارتقا سطح کیفی کالا در جامعه را به دنبال دارد، اظهار کرد:

ارمنستان خواستار جایگزینی برخی اقلام از سوی ایران شده و در حال حاضر که این بازار برای کشور ما فراهم است با برگزاری نمایشگاه‌های مختلف می‌توانیم کالا و خدمات را معرفی و عرضه کنیم.

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 + 1 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول