کد خبر:282177
پ
فولاد مبارکه
رئیس هیئت مدیره شرکت فولاد مبارکه:

افزایش تولیدات فولاد مبارکه، موتور محرکه اقتصادی کشور

رئیس هیئت‌مدیره شرکت فولاد مبارکه، افزایش تولیدات فولاد مبارکه را موتور محرکه اقتصادی کشور عنوان کرد.

رئیس هیئت‌مدیره شرکت فولاد مبارکه، افزایش تولیدات فولاد مبارکه را موتور محرکه اقتصادی کشور عنوان کرد.

 

***  معرفی دو عضو جدید که از معاونان فولاد مبارکه

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، سید ضیاء ایمانی با اشاره به ترکیب اعضای هیئت‌ مدیره این شرکت، اظهار کرد:

هیئت‌ مدیره شرکت فولاد مبارکه تغییراتی داشته و دو عضو جدید که از معاونان فولاد مبارکه هستند به هیئت‌مدیره اضافه شده‌اند.

 

وی با بیان این مطلب در ادامه، افزود:

شرکت فولاد مبارکه یک مجموعه صنعتی مادر و قطب صنعت کشور است که باید به‌ صورت همه‌ جانبه، در بخش‌های مختلفی همچون حوزه مدیریتی، مسائل اقتصادی، تولید، اشتغال و جلوگیری از خروج ارز از کشور و… تقویت شود.

 

*** هیئت‌مدیره فولاد مبارکه درصدد افزایش نقاط قوت این صنعت است

 

وی با اشاره به اینکه هیئت‌مدیره فولاد مبارکه درصدد افزایش نقاط قوت این صنعت است، گفت:

شرکت فولاد مبارکه یک مجموعه ممتاز در کشور است و اکنون تیمی که با تمام مسائل شرکت فولاد مبارکه آشنایی دارند در قالب هیئت‌ مدیره در کنار هم قرار گرفته‌اند.

اولین جلسه هیئت‌مدیره نیز تشکیل شد و در آن اتفاقات خوبی رخ داد و تصمیم‌گیری‌های مناسبی برای این شرکت فولادی صورت گرفت.

 

ایمانی با بیان اینکه شرکت فولاد مبارکه باید به نقطه اوج خود که سیاست و تدابیر هیئت‌مدیره نیز بر پایه آن استوار شده، دست پیدا کند، عنوان کرد:

اگر این شرکت در شرایط کنونی و با مدیریت فعلی نتواند به آرمان‌ها و واقعیت‌هایی که لازمه کار است دست یابد، باید تعمق بیشتری داشته باشد و درصدد رفع مشکلات و ایرادات برآید.

 

رئیس هیئت‌مدیره شرکت فولاد مبارکه در ادامه، افزود:

همه اعضای هیئت‌مدیره شرکت فولاد مبارکه تصمیم گرفتند با تدابیر ویژه و سیاست‌های مناسب، همچنین در نظر گرفتن تمامی مسائل و مشکلات مجموعه فولاد مبارکه و با تکیه بر نیروی انسانی و ارتباطات موجود، این شرکت را که همیشه خوش درخشیده و با تلاش کارشناسان و مدیران طی سال‌های گذشته باعث سربلند و سرافزاری ایران اسلامی شده، در این مسیر نگه دارند و نقاط قوت شرکت فولاد مبارکه را افزایش دهند.

 

*** مقررات دست و پاگیر بزرگ‌ترین مانع برای تولید

 

وی با اشاره به نام‌گذاری سال ۱۴۰۰ با عنوان تولید، پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها، افزود:

در حال حاضر علاوه بر شرایط اقتصادی و مشکلات موجود در کشور، برخی مقررات دست و پاگیر و یا موضوعات سلیقه‌ای وجود دارند که خود بزرگ‌ترین مانع برای تولید به شمار می‌آیند.

این در حالی است که گروه فولاد مبارکه مجموعه‌ای حساس محسوب می‌شود و منافع آن نیز ملی و مردمی است، چراکه درآمدهای آن به‌نوعی به مردم بازگشته و متعلق به مردم است.

 

رئیس هیئت‌مدیره شرکت فولاد مبارکه در جلسه با اعضای این هیئت ضمن تأکید بر توجه این شرکت بر تحقق شعار سال، خاطرنشان کرد:

از سال ۱۳۸۰ که رهبر معظم انقلاب اسلامی با تدابیر حکیمانه خود و با تأکید بر اشتغال‌آفرینی، شعار اقتدار ملی و اشتغال‌آفرینی را نام‌گذاری فرمودند، فولاد مبارکه در راستای تحقق شعار همان سال گام‌های زیادی برداشت و این مهم تاکنون ادامه داشته است.

 

*** بصیرت در جنگ اقتصادی و تلاش برای رونق تولید

 

وی با تأکید بر ضرورت پیروی از منویات رهبر معظم انقلاب، افزود:

ایشان هرساله با در نظر گرفتن شرایط کشور، شعار آن سال را تعیین و ابلاغ می‌فرمایند و نکته قابل‌توجه در نام‌گذاری مدبرانه ایشان در همه سال‌های دهه ۹۰ این بوده که ایشان همواره بر اقتصاد و تولید تأکید زیادی داشته و دارند.

 

رئیس هیئت‌مدیره شرکت فولاد مبارکه نام‌گذاری سال‌های دهه ۹۰ توسط رهبر معظم انقلاب را نشان از اهمیت تولید و اقتصاد برای کشور دانست و عنوان داشت:

حضور فولاد مبارکه در خط مقدم جبهه اقتصاد و صنعت نیازمند بصیرت داشتن و توجه به منویات رهبر معظم انقلاب در جنگ اقتصادی است که حقیقتا این شرکت علی‌رغم اعمال تحریم‌های ظالمانه، نهایت تلاش خود را برای رونق تولید به کار گرفته است.

 

ایمانی با اشاره به نقش فولاد مبارکه در رونق و جهش تولید در سال‌های ۹۸ و ۹۹، بیان کرد:

فولاد مبارکه در اواخر دهه ۹۰ و طی سال‌های ۹۸ و ۹۹ با ثبت رکوردهای پی‌درپی تولید فولاد توانست نیاز بسیاری از صنایع کشور را تأمین، از خروج ارز از کشور جلوگیری و سهم قابل‌توجهی از رونق و جهش تولیدات کشور را از آن خود کند.

 

*** افزایش تولید و اشتغال نیازمند همدلی بیشتر است

 

وی با بیان اینکه با نگاهی به ارزش‌آفرینی فولاد مبارکه، تلاش بیشتری در جهت تحقق اهداف این شرکت خواهند داشت، گفت:

بنابر آنچه گفته شد، باید فضایی ایجاد شود که همدلی بیشتری در آن وجود داشته باشد و مسئولان استان اصفهان، نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی و… کمک کنند تا شاهد تولید و اشتغال بیشتر در شرکت فولاد مبارکه باشیم، البته تصور ما بر این است که با توجه به شرایط موجود، همه پای کار آمده‌اند و با نگاهی به ارزش‌آفرینی فولاد مبارکه، تلاش بیشتری در جهت تحقق اهداف این شرکت خواهند داشت.

 

رئیس هیئت‌مدیره شرکت فولاد مبارکه در پایان درباره اینکه اکنون با توجه به فضای همدلی موجود در شرکت، پیش‌بینی می‌شود مسیری که پیش روی این شرکت بزرگ صنعتی است، چشم‌انداز بسیار خوبی دارد و فولاد مبارکه در آینده بیش از پیش خواهد درخشید، اظهار کرد:

انتظار ما از فعالان روابط عمومی شرکت فولاد مبارکه این است که در برنامه‌های آتی این مجموعه حضور بیشتر و پررنگ‌تری داشته باشند و دستاوردهای فولاد مبارکه را به نحو مطوب‌تری اطلاع‌رسانی کنند، همان‌گونه که رهبر معظم انقلاب نیز همواره در فرمایشات خود به اطلاع‌رسانی درباره اقدامات و فعالیت‌های مجموعه‌ها تأکید داشته‌اند.

این اقدام هم‌اکنون نیز به‌خوبی انجام می‌شود، اما با توجه به اینکه اتفاقاتی که در بخش‌های مختلف فولاد مبارکه رخ داده، بی‌نظیر است، هر اندازه اطلاع‌رسانی بیشتری صورت بگیرد، به نفع صنعت فولاد خواهد بود، البته هیئت‌مدیره شرکت فولاد مبارکه نیز از فرایند اطلاع‌رسانی پشتیبانی لازم را به عمل خواهد آورد.

 

*** مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه/ مانع‌زدایی‌های فولاد مبارکه از طریق بومی‌سازی 

 

مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه نیز در ادامه این جلسه با تأکید بر لزوم ارتقای تولید، خاطرنشان کرد:

شرکت فولاد مبارکه در سال جدید به تبعیت از فرامین رهبر معظم انقلاب  مبنی بر پشتیبانی از تولیدکنندگان، به‌عنوان یک صنعت مادر با حداکثر توان خود درصدد ارتقای تولید جهت تأمین کامل نیاز بازار خواهد بود و با تکیه بر توان داخلی در ارائه محصولات جدید نیز اتفاقات ویژه‌ای را رقم خواهد زد.

 

عظیمیان در ادامه با اشاره به برنامه فولاد مبارکه در سال ۱۴۰۰، یادآور شد:

براساس برنامه‌ریزی‌های صورت‌گرفته در معاونت بهره‌برداری فولاد مبارکه، پیش‌بینی می‌شود با افزایش تولید نسبت به سال گذشته، بتوانیم با تأمین فولاد موردنیاز کشور، از صنعت و اقتصاد به‌خوبی پشتیبانی کنیم.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه با اشاره به موانع تولید و ضرورت تلاش برای از میان برداشتن این موانع، بیان داشت:

بومی‌سازی قطعات و تجهیزات صنعتی با تکیه بر شعار ما می‌توانی» در فولاد مبارکه منجر به بی‌نیازی این صنعت از واردات بسیاری از قطعات و تجهیزات خارجی و از میان برداشته شدن یکی از مهم‌ترین موانع تولید گردیده است.

وزارت صنعت نیز با تعیین تکلیف در قیمت‌گذاری فولاد می‌تواند گام بسیار مؤثری در مانع‌زدایی تولید در فولاد مبارکه و دیگر صنایع معدنی بردارد.

امیدواریم در سال جاری برای فولاد مبارکه در زمینه تأمین سنگ‌آهن مانعی ایجاد نگردد تا از سرعت قطار پرشتاب این صنعت کاسته نشود.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 + 13 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول