کد خبر:281651
پ
سکه
خبرگزاری صنایع گزارش می‌دهد:

سکه به کانال ۱۰ میلیون تومانی بازگشت!

قیمت سکه در این هفته با روند صعودی همراه بود به طوری که سکه با افزایش ۴/۷ درصدی از قیمت ۹ میلیون و ۶۵۰ هزار تومان به کانال ۱۰ میلیون تومانی رسید

قیمت سکه در این هفته با روند صعودی همراه بود به طوری که سکه با افزایش ۴/۷ درصدی از قیمت ۹ میلیون و ۶۵۰ هزار تومان به کانال ۱۰ میلیون تومانی رسید

 

*** بازار سرمایه سبز پوش شد

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، در سومین هفته اردیبهشت که مصادف با عید سعید فطر است نرخ ارز و سکه روند صعودی داشت و کانال قیمتی جدیدی را تجربه کرد از طرف دیگر بازار سرمایه بعد از روند نزولی، بالاخره رشد کرد و نماد بسیاری از سهام‌ها سبز شد.

شاخص بورس در اولین روز از هفته در کانال یک میلیون و ۱۷۱ هزار واحدی قرار گرفت و با روند صعودی که در طی هفته داشت در نهایت در پله یک هزار و ۱۸۳ واحدی ایستاد.

 

*** دلار و یورو بیش از هزار تومان گران شدند

 

در این هفته نرخ ارز روند رو به رشدی داشت به طوری که دلار افزایش یک هزار و ۳۳۸ تومان را تجربه کرد و از قیمت ۲۰ هزار و ۶۴۳ تومان به ۲۱ هزار و ۹۸۱ تومان رسید از طرف دیگر یورو نیز در این هفته حدود یک هزار و ۲۰۰ تومان گران شد و از قیمت ۲۵ هزار و ۲۴۹ تومان به نرخ ۲۶ هزار و ۴۵۰ تومان افزایش یافت

 

 

اخبار مهم صنایع:

رشد ۲ برابری ضریب نفوذ تلفن همراه در کشور

بت‌نام از داوطلبان انتخابات ریاست‌جمهوری

دارایی‌های بانک مرکزی ایران در لوکزامبورگ به آمریکا منتقل نشد

 

 

*** سکه ۱۰ میلیون تومانی شد

 

قیمت سکه در این هفته با روند صعودی همراه بود به طوری که سکه با افزایش ۴/۷ درصدی از قیمت ۹ میلیون و ۶۵۰ هزار تومان به کانال ۱۰ میلیون تومانی رسید همچنین هرگرم طلای ۱۸ عیار از قیمت ۹۳۹ هزار تومان به مبلغ ۹۹۵ هزار تومان افزایش یافت.

 

*** نائب رئیس دوم اتحادیه طلا و جواهر/ افزایش قیمت ارز باعث گرانی سکه شد

 

 نائب رئیس دوم اتحادیه طلا و جواهر، درباره وضعیت قیمت سکه و طلا در سومین هفته اردیبهشت ۱۴۰۰، اظهار کرد:

در این هفته قیمت اونس جهانی با تغییرات اندکی همراه بود به طوری در اویل هفته روند صعودی داشت، اما در روزهای پایانی روند نزولی به خود گرفت و به طور متوسط حدود ۳ دلار افزایش داشته است اما برخلاف این تغییرات ناچیز شاهد افزایش شدید طلا و سکه در این هفته بوده‌ایم که علت اصلی آن را می توان تقاضای به وجود آمده بعد از ۳ هفته غیر فعال بودن بازار دانست و عامل دیگر آن به افزایش قیمت دلار بر می‌گردد.

 

وی در ادامه، تصریح کرد:

تقاضا و افزایش قیمت دلار سبب شد سکه‌های یک گرمی، ربع سکه و نیم سکه افزایش حباب قیمتی را تجربه کند این در حالی است که برای سکه طرح جدید حباب اضافه شده به آن به میزان زیادی بود امادر رزو‌های پایانی هفته از حباب آن کاسته شد و به می‌توان گفت به رقم منطقی رسید.

به طور کلی در این هفته افزایش قیمت و تقاضا در بازار طلا و سکه مشهود بود و باید به این نکته توجه کرد که داد و ستد‌ها روال عادی خود را داشت و جنبه سرمایه‌گذاری نداشت، بیشتر جنبه مصرفی داشته است، به بیان دیگر با توجه به اینکه در این هفته عید سعید فطر را داریم به منظور خرید هدایا داد و ستد در بازار بیشتر انجام شد و جنبه خرید سرمایه‌گذاری که تقاضای زیادی ایجاد بکند نبود.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، نائب رئیس دوم اتحادیه طلا و جواهر در پابان درباره قیمت طلا و سکه، اظهار کرد:

سکه طرح قدیم در این هفته به طور متوسط حدود ۴۵۰ هزار تومان افزایش قیمت را تجربه کرده است همچنین قیمت سکه طرح جدید حدود ۵۰۰ هزار تومان در این هفته گران شد از طرف دیکر نیم سکه تقریبا ۴۰۰ هزار تومان افزایش نرخ داشته است.

ربع سکه با افزایش ۳۵۰ هزار تومانی به مبلغ ۳ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان رسید و سکه‌های یک گرمی حدود ۳۵۰ هزار تومان به ارزش آن اضافه شد.

هر مثقال طلای آب شده با افزایش حدود ۳۲۰ هزار تومان در قیمت به ۴ میلیون و ۳۲۰ هزار تومان رسید و هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز ۶۴ هزار و ۵۰۰ تومان گران شد.

حباب سکه در اوایل هفته تا حدود ۴۵۰ هزار تومان افزایش پیدا کرد، اما در اواخر هفته با تعادل عرضه و تقاضا به طور متوسط حدود ۱۰۰ هزار تومان کاهش یافت و در آخرین روز معاملات هفته به ۲۳۰ هزار تومان رسید.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 + 16 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول