کد خبر:281405
پ
۳۳۳۳
خبرگزاری صنایع گزارش می‌دهد:

ثبت‌نام از داوطلبان انتخابات ریاست‌جمهوری/ روز سوم

سومین روز نام‌نویسی از داوطلبان سیزدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری برگزار شد.

سومین روز نام‌نویسی از داوطلبان سیزدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری برگزار شد.

 

*** ثبت‌نام از داوطلبان انتخابات ریاست‌جمهوری

 

به گزارش خبرگزاری صنایع به نقل از خبرگزاری سروش، سومین روز از ثبت‌نام داوطلبان انتخابات ریاست‌جمهوری سیزدهم صبح امروز (پنجشنبه) در محل ستاد انتخابات کشور در خیابان فاطمی تهران آغاز شد.

به گفته دبیر ستاد انتخابات کشور، مجموعاً در دو روز گذشته ۱۳۰ نفر به ستاد انتخابات مراجعه و برای شرکت در سیزدهمین دوره ریاست‌جمهوری نام‌نویسی کردند.

گفتنی است، ستاد انتخابات کشور روز گذشته یکی از پرهیاهوترین روزهای خود را تجربه کرد چراکه شاهد حضور محمود احمدی‌نژاد و هوادارانش بود. سیدامیرحسین قاضی‌زاده هاشمی، رستم قاسمی، صادق خلیلیان، محمد عباسی، حسن سبحانی و محمدحسن قدیری ابیانه از دیگر چهره‌هایی بودند که در دومین روز ثبت‌نام سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری به وزارت کشور رفتند.

 

*** ثبت نام مهرعلیزاده در انتخابات ریاست جمهوری/ ۱۶:۰۱

 

مهرعلیزاده با حضور در محل ستاد انتخابات کشور در خیابان فاطمی تهران در سیزدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری ثبت نام کرد.

مهرعلیزاده پس از ثبت‌نام در انتخابات سیزدهمین دوره ریاست‌جمهوری در نشست خبری با خبرنگاران، اظهار داشت:

فقر، تنگدستی و بیکاری شکاف هایی است که در طول چند سال گذشته ایجاد شده و فاصله غیر قابل باوری را ایجاد کرده تا دولتی که امسال تشکیل می شود با معیارهای اسلامی باشد.

داوطلب انتخابات ریاست جمهوری در پایان، اظهار داشت:

اختلاف نظرها و فشارهایی که در عرصه داخلی ایجاد شده و موجب خدشه دار شدن منافع ملی و آسایش ملی شده دولتی را می طلبد که با روح عملگرایانه همه گروه ها و فعالین بتواند راه‌حل هایی را برای رفع مشکلات صادرات و‌ تولید فراهم کند.

 

*** ثبت نام علی مطهری در انتخابات ریاست جمهوری/ ۱۲:۲۲

 

علی مطهری نماینده مردم تهران در مجلس دهم با حضور در محل ستاد انتخابات کشور در خیابان فاطمی تهران در سیزدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری ثبت نام کرد.

مطهری پس از ثبت‌نام در انتخابات سیزدهمین دوره ریاست‌جمهوری در نشست خبری با خبرنگاران اظهار کرد:

میزان مشارکت مردم در این انتخابات پیام مهمی برای دنیا و پیام رسایی برای غربی‌ها، کشورهای همسایه، چین و روسیه دارد و در رفع تحریم‌ها و احیای برجام قطعا موثر خواهد بود و در بهبود زندگی مردم اثرگذار است.

افراد فکر نکنند شرکت و عدم شرکت ما در انتخابات فرقی نمی‌کند و فایده ای نخواهد داشت و کاری اصلاح نخواهد شد. ممکن است به همه مطالبات خودمان نرسیم ولی می‌توانیم به ۸۰ درصد آرزوهای خودمان برسیم.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه به نفع کاندیدای نهاد اجماع‌ساز اصلاح‌طلبان کناره‌گیری می‌کنید؟ تاکید کرد:

من به طور مستقل وارد عرصه انتخابات شدم و نهاد اجماع‌ساز اصلاح‌طلبان هم به من توجهی نداشتند.

اینکه در آینده و در آستانه روز انتخابات چگونه بشود بستگی به رای کاندیداها دارد و کسی که رای بیشتری دارد دیگران باید به او کمک کنند تا پیروز شود. بنده فعلی تصمیم برای اینکه به نفع کسی کنار بروم ندارم.

داوطلب انتخابات ریاست جمهوری در پاسخ به این سوال که اگر تائید صلاحیت نشوید، واکنش شما چه خواهد بود؟، گفت:

امیدوارم که شورای نگهبان در عمل خود تجدید نظر کنند و اظهارنظر را ملاک ردصلاحیت قرار ندهد.

حتی رهبری هم گفته اند که اظهارنظر مخالف من هم می تواند باشد. بنابراین قانون اساسی باید اجرا شود و شورای نگهبان کاسه داغ تر از آش نشود.

درنهایت هم اگر شورای نگهبان رد کند ما باید تابعیت از قانون کنیم و کاری از ما برنمی آید و باید برویم خانه بنشینیم.

 

*** ثبت نام رامین مهمانپرست در انتخابات ریاست جمهوری/ ۱۲:۱۵

 

رامین مهمانپرست سخنگوی اسبق وزارت امور خارجه با حضور در محل ستاد انتخابات کشور در خیابان فاطمی تهران در سیزدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری ثبت نام کرد.

 

*** ثبت نام محمود صادقی در انتخابات ریاست جمهوری/ ۱۱:۵۵

 

محمود صادقی نماینده اسبق تهران با حضور در محل ستاد انتخابات کشور در خیابان فاطمی تهران در سیزدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری ثبت نام کرد.

 

*** بازدید وزیر کشور از ستاد انتخابات/ ۱۱:۴۰

 

عبدالرضا رحمانی فضلی در سومین روز از ثبت‌نام داوطلبان انتخابات ریاست‌جمهوری سیزدهم در محل ستاد انتخابات کشور حضور یافت و از روند ثبت‌نام داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری بازدید به عمل آورد.

 

عبدالرضا رحمانی فضلی در سومین روز از ثبت نام داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری با قدردانی از اصحاب رسانه و خبرنگاران بابت همکاری در انتخابات و آرزوی قبولی طاعات و عبادات، گفت:

هیچ ابهامی در هماهنگی شورای نگهبان و وزارت کشور نیست. هم ما ، هم شورای نگهبان و هم داوطلبان قانونی عمل کردیم.

وی با بیان اینکه قانون انتخابات نه لغو و نه اصلاح شد، اظهار کرد:

در ماده ۵۵ و ۵۹ قانون انتخابات این موضوع آمده و ماده ۵۹ دست ما را باز گذاشته که این مدارک و ویژگی‌ها را از داوطلبان بخواهیم و مدارک را رتبه‌بندی شده تحویل شورای نگهبان می دهیم.

قرار شد حرکت عظیمی مانند انتخابات را با تدبیر و هماهنگی حل کنیم خیلی‌ها از فضاها شاید برداشت نامناسب از هماهنگی کنند که خوشبختانه مشکلی نیست.

شورای نگهبان با توجه به سیاستگذاری‌های کلی نظام، شرایط برای تفسیر رجل سیاسی مذهبی را در نظر گرفته که ما هم در کنار آن این مدارکی مانند تحصیلات،گواهی عدم سوء پیشینه و سابقه مدیریتی را تحویل می گیریم.

وزیر کشور در پایان، اظهار داشت:

طبق گزارش وزارت کشور تا دیروز ۱۳۰ نفر ثبت نام کردند که همه داوطلبان که شرایط ابلاغی ستاد انتخابات را هم در حوزه کرونا و هم نظام و مقررات ملاقات کردند و امیدوارم همه نامزدها و ستادهای آنها و مردم خوب ما شرایط را رعایت کنند چون این دور از انتخابات را در وضعیت ویژه و استثنایی برگزار می‌کنیم که هیچ وقت با این شرایط روبرو نبوده ایم و این مستلزم همکاری است.

 

*** بازدید رئیس ستاد انتخابات کشور از محل ثبت نام/ ۱۰:۱۶

 

جمال عرف صبح امروز و در سومین روز از ثبت‌نام داوطلبان انتخابات ریاست‌جمهوری سیزدهم در محل ستاد انتخابات کشور حضور یافت.

وی از روند ثبت‌نام داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری بازدید به عمل آورد.

رئیس ستاد انتخابات کشور در حاشیه بازدید از روند ثبت نام از داوطلبان انتخابات در جمع خبرنگاران، ضمن تبریک عید فطر، گفت:

همانطور که شاهد هستید، روند ثبت نام به درستی در حال انجام است.

عرف با بیان اینکه تا پایان ساعت ثبت نام در روز گذشته ۱۳۰ نفر در انتخابات نام نویسی کرده‌اند، افزود:

از ظرفیت مواد قانونی استفاده می‌کنیم. کلیه داوطلبانی که علاقه مند هستند ذیل ماده ۵۹ همه مدارک خود را در اختیار ما قرار می‌دهند و ما هم در انتها مدارک را در اختیار شورای نگهبان قرار می‌دهیم.

به نظر می‌آید روند مناسبی در حال انجام است.

رئیس ستاد انتخابات کشور در پایان، با اشاره به تجمع هواداران یک داوطلب در مقابل وزارت کشور در روز گذشته، تصریح کرد:

ما در شرایط بیماری کرونا هستیم و وزیر کشور رئیس قرارگاه عملیاتی کرونا است و توقع این است که در ستاد انتخابات پروتکل‌های بهداشتی رعایت شود.

 

*** ثبت نام محمدرضا صباغیان بافقی در انتخابات ریاست جمهوری/ ۱۱:۱۵

 

محمدرضا صباغیان بافقی نماینده مردم مهریز، بافق، بهاباد، خاتم و ابرکوه در مجلس با حضور در محل ستاد انتخابات کشور در خیابان فاطمی تهران در سیزدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری ثبت نام کرد.

 

*** ثبت نام پرویز شیرین بنیاد در انتخابات ریاست جمهوری

 

پرویز شیرین بنیاد رئیس بیمارستان شهید بهشتی مراغه با حضور در محل ستاد انتخابات کشور در خیابان فاطمی تهران در سیزدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری ثبت نام کرد.

 

*** ثبت نام بهمن لامعه‌ای در انتخابات ریاست جمهوری

 

بهمن لامعه‌ای عضو هیات مدیره و معاون بین‌الملل بیمه ایران با حضور در محل ستاد انتخابات کشور در خیابان فاطمی تهران در سیزدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری ثبت نام کرد.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 1 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول