کد خبر:281385
پ
معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی
معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی:

بازار اجاره با عرضه واحد‌های خالی رونق می‌گیرد/ پیگیری وزارت راه درباره پیشنهاد پرداخت وام اجاره ۱۴۰۰ به ستاد کرونا

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی معتقد است، با شناسایی واحد‌های خالی از سکنه و عرضه آن‌ها به بازار اجاره، شاهد ایجاد ثبات در بخش مسکن کشور خواهیم بود.

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی معتقد است، با شناسایی واحد‌های خالی از سکنه و عرضه آن‌ها به بازار اجاره، شاهد ایجاد ثبات در بخش مسکن کشور خواهیم بود.

 

*** ایجاد ثبات در بخش مسکن کشور با شناسایی واحد‌های خالی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، محمود محمودزاده با بیان اینکه تمام فلسفه سامانه املاک و اسکان براساس شناسایی خانه‌های خالی بوده است، گفت:

با شناسایی این واحد‌های خالی از سکنه و عرضه آن‌ها به بازار اجاره و خرید و فروش شاهد ایجاد ثبات در بخش مسکن کشور خواهیم بود.

برنامه‌ریزی برای مسکن خانوار‌ها و شناسایی آدرس رسمی خانوار‌ها که در هر شهری چه میزان واحد مسکونی وجود دارد، خود باعث می‌شود که با اجرای سیاست‌های کنترل کیفی بتوانیم میزان دسترسی به مسکن در سایر شهر‌ها را آسان‌تر کنیم.

 با اجرای این طرح به طور قطع عرضه واحد‌های مسکونی در بازار بیشتر خواهد شد و همین امر خود باعث می‌شود که در فصل جابه‌جایی بازار اجاره در مقایسه با سال‌های گذشته از آرامش بیشتری برخوردار باشد.

 

*** پیگیری وزارت راه درباره پیشنهاد افزایش ۵۰ درصدی وام مسکن به ستاد ملی مقابله با کرونا

 

وی، تمام برنامه‌ریزی دولت را در راستای افزایش تولید و ساخت مسکن دانست و افزود:

به طور قطع اقداماتی را که باعث افزایش ساخت‌وساز و همچنین رشد تولید شود، در دستور کار خود قرار داده‌ایم و از سوی دیگر پیشنهاد افزایش میزان تسهیلات را هم پیگیر هستیم

 

وی همچنین درباره بازار اجاره نیز، عنوان کرد:

پیشنهاداتی برای نرخ مصوبه اجاره سال ۱۴۰۰ در ستاد ملی مقابله با کرونا مطرح شده و امیدوار هستیم که تا چند هفته آینده نرخ مصوب اجاره به تصویب برسد.

در حال حاضر کارگروه‌هایی برای این موضوع تعیین شده و تمامی جوانب در این بخش در حال بررسی است.

 

اخبار مهم صنایع:

مسیر بازار سرمایه در سال ۱۴۰۰، مثبت خواهد بود

ثبت‌نام از داوطلبان انتخابات ریاست‌جمهوری/ روز دوم

واردات ۳۵ میلیارد دلار مواد اولیه از طریق منابع درآمدی بخش صادرات

 

 

*** امکان تغییر پروژه برای متقاضیان مسکن ملی وجود ندارد

 

محمود‌زاده با تاکید بر اینکه خرید و فروش امتیاز مسکن ملی غیر قانونی است، گفت:

متقاضیان با این اقدام فرصت خود را سوزانده و فرم جیم آن‌ها قرمز خواهد شد.

امکان تغییر پروژه برای متقاضیان مسکن ملی وجود ندارد

 

*** ضرورت تسریع تکمیل آورده متقاضیان 

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی در پایان با بیان اینکه به هیچ عنوان امکان تغییر بلوک و یا تغییر منطقه در طرح مسکن ملی وجود ندارد، اظهار کرد:

هنوز برای هیچ متقاضی به صورت ریز و با جزئیات منطقه و یا بلوک واحد مشخص نشده است که بخواهیم بلوک و یا واحد آن‌ها را به شخص دیگری واگذار و یا تغییر دهیم.

متقاضیان باید در اولین فرصت اقدام به تکمیل آورده خود کنند که بعد از پرداخت مبالغ ممکن است بلوک و یا پروژه آن‌ها مشخص شود؛ بنابراین متقاضیان نگران تغییر بلوک و یا پروژه خود نباشند، چرا که این موضوع در حال حاضر امکان‌پذیر نیست.

متقاضیان باید برای افزایش سرعت واحد‌های طرح مسکن ملی هرچه سریع‌تر آورده خود را تکمیل کنند، چرا که تنها ابزار برای سرعت بخشیدن به این طرح تکمیل آورده متقاضیان است

باشگاه خبرنگران

 

انتهای پیام///

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × دو =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول