کد خبر:281333
پ
کیوان گردان
مدیرکل دفتر صنایع فلزی وزارت صنعت:

ضرورت افزایش ظرفیت تولید در حوزه فولاد/ نیاز ۷۰ میلیون تنی کشور به ورق‌های فولادی

مدیرکل دفتر صنایع فلزی وزارت صنعت با اشاره به اینکه نیاز سالانه صنایع کشور به انواع ورق‌های فولادی حدود ۷۰ میلیون تن است بر ضرورت افزایش ظرفیت تولید در حوزه فولاد تاکید کرد.

مدیرکل دفتر صنایع فلزی وزارت صنعت با اشاره به اینکه نیاز سالانه صنایع کشور به انواع ورق‌های فولادی حدود ۷۰ میلیون تن است بر ضرورت افزایش ظرفیت تولید در حوزه فولاد تاکید کرد.

 

*** ۷۰ میلیون تن؛ نیاز سالانه کشور به انواع ورق‌های فولادی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، کیوان گردان درباره میزان مصرف فولاد در صنایع کشور، اظهار کرد:

میزان مصرف ورق‌های فولادی از طریق آنالیز پروانه‌های بهره‌برداری صنایعی که ورق فولادی به عنوان یکی از مواد اولیه مورد نیاز آن‌ها ثبت شده باشد، محاسبه و برآورد می‌کنیم.

مجموع نیاز این واحد‌ها برای تولید به عنوان نیاز سالانه کشور در نظر گرفته می‌شود.

 

مدیرکل دفتر صنایع برق، فلزی و لوازم خانگی وزارت صنعت با اشاره به مصرف ورق‌های فولادی در صنایعی مثل خودروسازی و لوازم خانگی، افزود:

مجموع نیاز سالانه صنایع کشور به انواع ورق‌های فولادی حدود ۷۰ میلیون تن است که شامل ورق‌های گرم، سرد، گالوانیزه، رنگی و مواردی از این قبیل می‌شود.

اقلام فولادی مورد نیاز بخش صنعت با توجه به نیاز کارخانجات، در صنایع مختلفی مثل خودرو سازی، لوازم خانگی، نورد و موارد از این قبیل به کار گرفته می‌شود.

 

 

اخبار مهم صنایع:

توزیع عادلانه ثروت، راه حل مشکلات اقتصادی کشور است

۱۵ میلیارد دلار، ارز کشور بلوکه شده است

افزایش قیمت لوازم خانگی با وجود رکود در بازار

 

 

*** ضرورت سرمایه‌گذاری‌ در حوزه تولید ورق

 

گردان با توجه به محاسبات انجام شده، مصرف ورق در صنعتی مثل صنعت خودرو سازی را حدود ۵.۳ میلیون تن در سال و در صنعت لوازم خانگی حدود ۱.۳ میلیون تن در سال دانست و گفت:

توجه به این آمار‌ها و افزایش روز افزون تولید در صنایع کشور، به خصوص لوازم خانگی و خودروسازی، متوجه خواهید شد که باید سرمایه‌گذاری‌هایی در حوزه تولید ورق صورت بگیرد.

 

وی درباره اقدامات انجام شده برای حل مشکل تامین ورق صنایع کشور، عنوان کرد:

خوشبختانه این سرمایه‌‌گذاری‌ها از مدتی قبل آغاز شده است، اغلب شرکت‌های تولید ورق در حال توسعه ظرفیت و خطوط تولید خود هستند و هم سرمایه‌گذاری‌های مناسبی برای احداث واحد‌های جدید در این حوزه انجام شده است.

 

*** الزام افزایش ظرفیت تولید در حوزه فولاد

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، مدیرکل دفتر صنایع برق، فلزی و لوازم خانگی وزارت صنعت در پایان با بیان اینکه توسعه خطوط تولید ورق باید از امروز آغاز شود و این کار تا حدود زیادی انجام شده است، اظهار کرد:

تعداد زیادی از شرکت‌های فولادی در این راه تلاش می‌کنند و اغلب آن‌ها از فولاد مبارکه گرفته تا سایر مجموعه‌ها اقدامات مناسبی برای تولید ورق‌های فولادی انجام داده‌اند.

مشکل تامین ورق فولاد تا امروز با برخی راهکارها مثل ارائه خطوط تامین جداگانه برای واحدهای لوازم خانگی و خودروسازها مدیریت شده اما با توجه به سرمایه‌گذاری‌های انجام شده در بخش صنعت و برنامه‌ریزی‌های انجام شده برای افزایش تولید نیاز به افزایش ظرفیت تولید در این حوزه وجود دارد.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − 3 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول