کد خبر:281438
پ
مدیرکل زندان‌های استان اصفهان
مدیرکل زندان‌های استان اصفهان:

نقش موثر فولاد مبارکه در آزادی و ایجاد اشتغال برای زندانیان جرائم غیرعمد

مدیرکل زندان‌های استان اصفهان معتقد است، گروه فولاد مبارکه با کمک ۲۰ میلیارد ریالی خود در آزادسازی زندانیان جرائم غیرعمد نقش موثری داشته است.

مدیرکل زندان‌های استان اصفهان معتقد است، گروه فولاد مبارکه با کمک ۲۰ میلیارد ریالی خود در آزادسازی زندانیان جرائم غیرعمد نقش موثری داشته است.

 

*** جمع‌آوری ۲۰ میلیارد ریال برای آزادی زندانیان جرائم غیرعمد

 

به گزارش صنایع، محمود ضیایی‌فرد با اشاره برنامه رسانه ملی، اظهار کرد:

این برنامه با سه محور آزادی زندانیان جرائم غیرعمد، حمایت از خانواده زندانیان نیازمند و اشتغال زندانیان تهیه و در ماه مبارک رمضان پخش شد.

در حوزه آزادی زندانیان جرائم غیرعمد با کمک‌های سخاوتمندانه مردم خیر و نوع دوست اصفهان مبلغ ۲۰ میلیارد ریال جمع‌آوری شد و ۱۳۳ زندانی هم آزاد و به آغوش خانواده برگشتند.

جمع کل مبلغ بدهی زندانیان آزاد شده در ماه مبارک رمضان ۲۹ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان است و از این میزان بدهی، بیش از ۱۲میلیارد و ۷۸۰ میلیون تومان از محل گذشت شاکیان است که در نوع خود بینظیر است.

 

*** نقش موثر فولاد مبارکه در آزادی و ایجاد اشتغال برای زندانیان جرائم غیرعمد

 

وی با اشاره به ایفای مسئولیت اجتماعی شرکت فولاد مبارکه، گفت:

از این مبلغ جمع‌آوری شده، فولاد مبارکه مبلغ ۲ میلیارد تومان را برای آزادی زندانیان جرائم غیرعمد تامین کرد.

 

ضیایی‌فرد بر کمک‌های دیگر شرکت فولاد مبارکه به اداره کل زندان‌های استان اصفهان هم تاکید کرد و افزود:

یکی از برنامه‌های سند تحول در دستگاه‌های قضایی طبقه‌بندی و تفکیک زندانیان متناسب با میزان جرائم است.

در استان اصفهان اندرزگاهی ویژه جرائم مالی و غیرعمد در حال پیاده‌سازی است که توسط خیران استان اصفهان در حال انجام است و امیدواریم شرکت فولاد مبارکه در این زمینه هم یاری رسانی کند.

 

مدیرکل زندان‌های استان اصفهان با بیان اینکه با بهره‌برداری اندرزگاه ویژه جرائم مالی و غیرعمد، این زندانیان درخارج از زندان اصلی نگهداری می‌شوند که تبعات مثبت اجتماعی را به همراه خواهد داشت، گفت:

در رسانه ملی بر خانواده‌های زندانیان تاکید شد چراکه این خانواده‌ها تحت فشارهای اجتماعی و آسیب‌های اقتصادی هستند و در این مسیر خیران اصفهانی حامی این خانواده‌ها شدند.

 

*** ایجاد اشتغال برای زندانیان پس از آزادی

 

وی در خصوص ایجاد اشتغال برای زندانیان پس از آزادی، تصریح کرد:

یکی از مهم‌ترین مسائل بعد از آزادی زندانیان موضوع اشتغال آن‌ها است که در سند تحول دستگاه قضا مورد توجه جدی قرار گرفته است و شرکت‌هایی نظیر فولاد مبارکه، ذوب آهن، پالایشگاه و… برای ایجاد اشتغال زندانیان در اصفهان اعلام همکاری کرده اند و تاکنون برای ۱۰۰۰ زندانی بستر اشتغال فراهم شده است.

صنایع بزرگ با حمایت از اشتغال زندانیان در راستای مسئولیت اجتماعی گام برداشته‌اند که تبعات مثبت این اقدام در جامعه نمایان می‌شود چرا که با مهارت اندوزی زندانیان علاوه بر توانمندی می توان به معیشت خانواده زندانی کمک کرد.

 

*** کمک به زندانیان نیازمند جرائم غیر عمد

 

به گزارش صنایع، مدیرکل زندان‌های استان‌های اصفهان در پایان از مردم درخواست کرد که کمک‌های خود برای آزادی زندانیان جرائم غیر عمد را به ماه مبارک رمضان محدود نکنند و افزود:

جامعه ۷۳۰ نفری جرائم غیرعمد در انتظار کمک خیران اصفهانی هستند تا این افراد هم به جامعه و آغوش خانواده بازگردند.

 

 

انتهای پیام///

منبع
صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 2 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول