کد خبر:281455
پ
مدیر نظارت بر کارگزاران سازمان بورس و اوراق بهادار
مدیر نظارت بر کارگزاران سازمان بورس و اوراق بهادار:

تصویب نسخه اولیه دستورالعمل صدور مجوز تأسیس و فعالیت کارگزاری

مدیر نظارت بر کارگزاران سازمان بورس و اوراق بهادار از تصویب نسخه اولیه دستورالعمل صدور مجوز تأسیس و فعالیت کارگزاری خبر داد.

مدیر نظارت بر کارگزاران سازمان بورس و اوراق بهادار از تصویب نسخه اولیه دستورالعمل صدور مجوز تأسیس و فعالیت کارگزاری خبر داد.

 

*** تصویب نسخه اولیه دستورالعمل صدور مجوز تأسیس و فعالیت کارگزاری

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، محمد عطایی از تصویب نسخه اولیه دستورالعمل صدور مجوز تأسیس و فعالیت کارگزاری خبر داد و گفت:

در راستای منویات رهبر معظم انقلاب مبنی بر نام‌گذاری سال ١۴٠٠ به عنوان تولید، پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها، به منظور توسعه و تقویت  جایگاه نهادهای مالی در بازار سرمایه و ارائه خدمات بهتر به سرمایه‌‍‍‌گذاران در بازار سرمایه، با توجه به تقاضای فعالین بازار سرمایه در خصوص تاسیس شرکت کارگزاری، هیئت مدیره سازمان صدور مجوز تأسیس و فعالیت کارگزاری را در دستور کار خود قرار داد.

طبق نظر هیئت مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار، دستورالعمل صدور مجوز تأسیس و فعالیت کارگزاری تدوین و نسخه اولیه دستورالعمل مذکور در جلسه مورخ ۲۲ اردیبهشت ماه ۱۴۰۰ در هیات مدیره سازمان بورس  و اوراق به تصویب رسید.

 

وی در ادامه، تاکید کرد:

مقرر شد نسخه اولیه دستورالعمل در پایگاه قوانین و مقررات بازار سرمایه به آدرس ir.seo.cmr قرار گیرد تا فعالان بازار سرمایه بتوانند حداکثر تا تاریخ ٣١ اردیبهشت ماه ۱۴۰۰ از درگاه مذکور نظرات خود  را در خصوص این دستورالعمل به سازمان ارسال کنند.

 

*** ارسال درخواست متقاضیان به دبیرخانه سازمان بورس

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، مدیر نظارت بر کارگزاران سازمان بورس و اوراق بهادار در پایان با بیان اینکه پس از بررسی نظرات فعالین بازار سرمایه، نسخه نهایی دستورالعمل در هفته ابتدایی خرداد ماه در هیئت مدیره سازمان مطرح و به تصویب نهایی خواهد رسید، اظهار کرد:

متقاضیان دریافت مجوز تاسیس شرکت کارگزاری می‌توانند از هفته دوم خرداد ماه بر اساس فراخوان سازمان درخواست‌های خود را طبق شرایط مندرج در دستورالعمل صدور مجوز تأسیس و فعالیت کارگزاری به دبیرخانه سازمان بورس و اوراق بهادار ارسال کنند.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 3 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول