کد خبر:280467
پ
صدرالله بمانا
دبیر کارگروه نوسازی ناوگان جاده‌ای:

ترخیص ۱۶۵۰ کامیون وارداتی دست دوم برای نوسازی ناوگان جاده‎ای کشور

دبیر کارگروه نوسازی ناوگان جاده‌ای از ترخیص ۱۶۵۰ کامیون وارداتی دست دوم برای نوسازی ناوگان جاده‎ای کشور خبر داد.

دبیر کارگروه نوسازی ناوگان جاده‌ای از ترخیص ۱۶۵۰ کامیون وارداتی دست دوم برای نوسازی ناوگان جاده‎ای کشور خبر داد.

 

* نوسازی ناوگان جاده‌ای

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، صدرالله بمانا درباره نوسازی ناوگان جاده‌ای، اظهار کرد:

حدود هزار و ۶۵۰ دستگاه کا‌میون وارداتی، ثبت سفارش شده است اما با توجه به اینکه تعطیلات عید و بعد هم بلافاصله ۴ هفته تعطیلات و محدودیت‌های کرونایی پیش آمد که در پی آن، مراکز شماره گذاری خودروها تعطیل بودند، اجرای آن متوقف بود که با باز شدن مراکز شماره‌گذاری خودرو، کامیون‌های وارداتی به تدریج وارد جاده‌ها می‌شوند.

 

وی در ادامه افزود:

روز آخر کاری اسفند سال ۹۹، یک دستگاه از کا‌میون‌های وارداتی با حضور وزیر راه شماره‌گذاری شد بزودی خودروهایی که واردکنندگان وارد کرده‌اند، وارد چرخه حمل و نقل خواهد شد.

 

*** ترخیص ‌۲ هزار دستگاهی که در گمرکات هستند

 

دبیر کارگروه نوسازی ناوگان جاده‌ای درباره استقبال از خرید کا‌میون‌های وارداتی، تصریح کرد:

عمده ثبت سفارش‌ها از سوی شرکت‌های حمل و نقلی انجام شده که توانایی خرید این کامیون‌ها را دارند اخیراً هم ثبت سفارش واردات کامیون‌های دست دوم اروپایی مدل ۲۰۲۰ را آغاز کرده ایم تا ۲ هزار دستگاهی که در گمرکات هستند را ترخیص کنیم.

البته فرآیند ترخیص‌ها انجام شده و در مرحله شماره‌گذاری هستند.

 

بمانا در ادامه افزود:

این ۱۶۵۰ دستگاه کا‌میون از مرز بازرگان خارج شده اند و در گمرکات داخل کشور هستند و ترخیص آن‌ها نهایی شده است.

اما چون هنوز شماره گذاری نهایی نشده، هنوز وارد چرخه حمل و نقل نشده‌اند.

خودروسازان داخلی در سال ۹۹ عمدتاً کامیونت سبک ساختند که برای تردد در جاده به صرفه نیست.

 

*** ۹ هزار دستگاه انواع کامیون و کا‌میونت در کشور تولید شده‌ است

 

دبیر کارگروه نوسازی ناوگان جاده‌ای با اشاره به نرخ سود خریداران، تصریح کرد:

در سال گذشته، ۹ هزار دستگاه انواع کامیون و کا‌میونت در کشور تولید شده‌است و ما قرارداد ساخت ۱۷ هزار و ۴۰۹ دستگاه با خودروسازان داخلی داریم تا تولید کرده و به ما تحویل دهند.

برنامه داریم تا این محصولات را با تسهیلات با نرخ سود ۵ تا ۶ درصد به خریداران محصولات سنگین داخلی بدهیم که ۴۰ تا ۸۰ درصد هزینه خرید خودروی سنگین را پوشش می‌دهد، برای شرکت‌های حمل و نقلی هم این نرخ سود، ۳ درصد است، سازمان راهداری مابه التفاوت این نرخ‌های سود تا ۱۸ درصد را بر عهده می‌گیرد.

 

وی در ادامه افزود:

آماری که وزارت صنعت از تولید خودروی سنگین در سال گذشته اعلام کرده، عمدتاً کا‌میونت بوده که تیراژ آن‌ها کمتر از ۱۰ تن است در حالی که در حمل و نقل جاده‌ای، بیشتر کامیون‌های بالای ۱۰ تن صرفه اقتصادی دارند و کام‍یونت‌ها بیشتر برای جابه جایی درون شهری مورد استفاده قرار می‌گیرد.

ما با چند خودروساز داخلی، قرارداد تولید کا‌میون‌های بالای ۱۰ تن را به امضا رسانده ایم که امیدواریم این قراردادها اجرایی شوند.

قیمت کمی از کامیون‌های تولید داخل در سال گذشته به قرارداد سازمان راهداری با خودروسازان مربوط می‌شود.

 

*** تعویق تولید کامیون‌های داخلی

 

بمانا درباره علت تعویق تولید کا‌میون‌های داخلی ساز، تصریح کرد:

بیشتر قطعات کامیون‌های تولید داخل، اروپایی است که به دلیل تحریم‌ها، تولید آن‌ها متوقف شده است.

لذا خودروسازان به سمت خرید قطعات از چین رو آورده اند؛ ۶۰ تا ۷۰ درصد قطعات کامیون‌های تولید، ارزی است که با توجه به مشکلات تأمین ارز در داخل، تولید آن‌ها به سختی انجام می‌شود البته از قرارداد ۱۷ هزار و ۵۰۰ دستگاهی که داشته‌ایم، تا کنون ۸۰۰ دستگاه از سوی خودروسازان داخلی به ما تحویل شده است.

 

*** مشکلات ناوگان جاده‌ای

 

دبیر کارگروه نوسازی ناوگان جاده‌ای در پایان سخنان خود با اشاره به مشکلات ناوگان جاده‌ای، اظهار کرد:

مشکلی که در نوسازی ناوگان جاده‌ای داریم، این است که قدرت خرید رانندگان کاهش یافته و با اینکه ۸۰ درصد هزینه آن را با نرخ سود ۵ تا ۶ درصد تسهیلات می‌دهیم، اما باز هم میزان استقبال رانندگان برای خرید کا‌میون نو پایین است قیمت کامیون‌ها بسیار سنگین است و بازپرداخت اقساط آن‌ها سخت است با این حال به مرور رانندگان در حال ثبت نام هستند و امیدواریم در سال جاری بتوانیم این قرارداد را نهایی کنیم.

سازمان راهداری از ترخیص کامیون‌های وارداتی دست دوم از گمرکات کشور و آغاز شماره‌گذاری آن‌ها خبر داد.

 

*** ۵۰ هزار دستگاه کامیون فرسوده

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، شایان ذکر است، مجموع کامیو‌ن‌های فرسوده بالای ۴۰ سال در کشور به ۵۰ هزار دستگاه می‌رسد که قرار است ۱۰ درصد آن‌ها از محل واردات کامیون‌های دست دوم وارداتی اروپایی یا کره‌ای و ژاپنی نوسازی شوند.

اتفاقی که با انتقاد برخی نمایندگان مجلس مواجه شده و قرار است به زودی وزیر راه و شهرسازی برای پاسخ به سوال ملی تعدادی از نمایندگان مجلس در خصوص علت واردات کا‌میون، در کمیسیون عمران مجلس حاضر شود.

یکی از برنامه‌های سازمان راهداری، صدور مجوز واردات کا‌میون به متقاضیان نوسازی ناوگان و بر اساس قانون مصوب مجلس است که در برابر اسقاط هر یک دستگاه کامیون بالای ۴۰ سال، امکان ترخیص یک کامیو‌ن زیر ۳ سال ساخت وجود خواهد داشت.

در سال گذشته ۲ هزار دستگاه کامیون در گمرکات کشور برای دریافت مجوز ترخیص از گمرک و طی شدن روند قانونی آن، دپو شده بود که ۱۶۵۰ دستگاه آن مدل ۲۰۱۷ بود که با توجه به اتمام زمان قانونی ترخیص آن‌ها در زمستان سال ۹۹ و تا پیش از آغاز ۲۰۲۱، مجوزهای مربوطه صادر شد، فرآیند ترخیص آن‌ها به فروردین و اردیبهشت سال جاری منتقل شد.

مهر

 

 

انتهای پیام///

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − یازده =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول