کد خبر:280126
پ
محبی نژاد
دبیر انجمن صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه‌سازان خودرو:

لزوم همکاری با خارجی‌ها در خودروسازی بر اساس اسناد بالادستی

دبیر انجمن صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه‌سازان خودرو بر لزوم همکاری با خارجی‌ها در خودروسازی بر اساس اسناد بالادستی تاکید کرد.

دبیر انجمن صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه‌سازان خودرو بر لزوم همکاری با خارجی‌ها در خودروسازی بر اساس اسناد بالادستی تاکید کرد.

 

*** بازگشت خارجی‌ها به صنعت خودروسازی کشور

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، آرش محبی‌نژاد درباره بازگشت خارجی‌ها به صنعت خودروسازی کشور، اظهار داشت:

اکنون مذاکره‌ها از سوی شرکت‌های بخش خصوصی در جریان است.

در حال حاضر این شرکت‌ها تمهیدات لازم را می‌اندیشند که اگر روزی برجام احیاء و تحریم‌ها برداشته شود، فرصت را از دست نداده و کارهای حقوقی لازم را به انجام برسانند.

‌مذاکره‌ها با همه خارجی‌ها از جمله چینی‌ها و اروپایی‌ها در جریان است و به عبارتی همه گزینه‌ها روی میز است تا در نهایت بتوان آنچه به نفع کشور است را عملیاتی و اجرایی کرد.

آنچه مسلم است اسناد بالادستی باید در صنعت خودرو تعیین‌کننده تصمیم‌ها و حتی مشارکت‌های خارجی باشد، زیرا مطمئنیم منافع ملی و منافع قطعه‌سازان در آن لحاظ می‌شود و در این صورت دیگر فرقی نمی‌کند با کدام کشور به همکاری بپردازیم.

این اسناد بالادستی با عوض شدن دولت‌ها و مدیران صنعتی دچار تغییر نخواهند شد، بلکه فصل‌الخطاب همه همکاری‌ها خواهد بود.

 

*** لزوم بازتعریف بنگاه‌های کوچک و متوسط

 

وی در خصوص اینک با حضور مجدد خارجی‌ها برخی بنگاه‌ها و قطعه‌سازان کوچک که در سال‌های گذشته نتوانسته‌اند نسبت به ارتقای علمی و فنی خود اقدام کنند از بین خواهند رفت، خاطرنشان‌کرد:

در سال‌های گذشته در همکاری با خودروسازان و قطعه‌سازان خارجی چنین مساله‌ای مشاهده نشد و قطعه‌سازان ایرانی به دفعات نشان دادند که از ظرفیت و توانمندی بالایی برای همکاری‌های بین‌المللی برخوردارند.

قطعه‌سازان در چند سال گذشته با وجود تحریم‌ها نشان دادند که توان بالایی برای تامین نیاز صنعت خودروی کشور دارند و فراموش نکنیم خلق جهش تولید در سالی که گذشت و افزایش تیراژ نسبت به سال ۹۸، در شرایط تشدید تحریم‌ها حاصل شد.

 

*** اشتغال‌زایی خوب بنگاه‌های کوچک

 

محبی‌نژاد با اشاره به تاثیر بنگاه‌های کوچک در شرایط کنونی اقتصادی کشور، گفت:

بنگاه‌های کوچک با پراکندگی در کل کشور و همچنین اشتغال‌زایی نسبتا خوب می‌توانند در شرایط کنونی اقتصادی کشور بسیار کمک‌حال و تاثیرگذار باشند.

با این حال استفاده از ظرفیت این بنگاه‌ها در مشاغلی همچون قالی‌بافی، بسته‌بندی و غیره امکان‌پذیر است و در دیگر صنایع از جمله قطعه‌سازی میسر نیست.

در صنعت بزرگی همچون خودروسازی، تجهیزات و قطعات نمی‌تواند در قالب بنگاه‌های کوچک منجر به تولید کالا و محصول باکیفیت شود، هرچند چنین بنگاه‌هایی می‌توانند در توسعه عمق داخلی‌سازی موفق عمل کنند.

 

اخبار مهم صنایع:

واردات ۱۲۸ هزار تن شکر در فروردین ۱۴۰۰

 

 

*** بازتعریفی در SMEها

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، دبیر انجمن صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه‌سازان خودروی کشور در پایان با توجه به اینکه اساسا قطعه‌سازی با کمتر از ۱۰ نفر نیروی کار وجود ندارد، افزود:

با توجه به تعریف کنونی بنگاه‌های کوچک به عنوان واحدهای با کمتر از ۱۰ نفر کارکن، نمی‌توانند در صنایع خودرو و قطعه‌سازی به ایفای نقش در اقتصاد بپردازند، زیرا اساسا قطعه‌سازی با کمتر از ۱۰ نفر نیروی کار وجود ندارد.

باید بازتعریفی در SMEها (بنگاه‌های کوچک و متوسط) انجام شود و به‌طور مثال شاخص‌‌هایی همچون حجم تولید، سهم آنها در تولید ناخالص داخلی و میزان درآمدزایی جایگزین شاخص تعداد نیروی کار شود.

ایرنا

 

انتهای پیام/// 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده − دو =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول