کد خبر:279504
پ
گندم
رئیس شورای قیمت‌گذاری:

ابلاغ نرخ جدید خرید تضمینی گندم به وزارتخانه‌ها

رئیس شورای قیمت‌گذاری، قیمت جدید گندم را برای اجرا به وزارت خانه‌های جهاد کشاورزی، امور اقتصادی و دارایی، صنعت و سازمان برنامه و بودجه کشور ابلاغ کرد.

رئیس شورای قیمت‌گذاری، قیمت جدید گندم را برای اجرا به وزارت خانه‌های جهاد کشاورزی، امور اقتصادی و دارایی، صنعت و سازمان برنامه و بودجه کشور ابلاغ کرد.

 

*** ابلاغ قیمت جدید گندم

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، رئیس شورای قیمت‌گذاری و اتخاذ سیاست‌های حمایتی محصولات اساسی کشاورزی قیمت جدید گندم را به وزارت خانه‌های جهاد کشاورزی، امور اقتصادی و دارایی، صنعت و سازمان برنامه و بودجه کشور برای اجرا ابلاغ کرد.

شورای قیمت‌گذاری در جلسه ۲۳ فروردین ۱۴۰۰ تصویب کرد، مبلغ ۱۰ هزار ریال به ازای هر کیلوگرم گندم تحویلی به دولت به عنوان جایزه گندم پرداخت شود، بنابراین قیمت خرید تضمینی گندم برای سال زراعی ۱۳۹۹-۱۴۰۰ برای گندم معمولی به ازای هر کیلوگرم ۵ هزار تومان و برای گندم دوروم ۵ هزار و ۲۰۰ تومان اصلاح شد.

 

 

اخبار مهم صنایع:

برنامه بانک مرکزی برای حمایت از بنگاه‌های کوچک و متوسط در سال ۱۴۰۰

شکایت نمایندگان مجلس از رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه

توضیحات رئیس انجمن فولاد در مورد گم شدن ۳ میلیون تن فولاد

 

 

*** متن ابلاغیه رئیس شورای قیمت‌گذاری به وزارتخانه

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، نامه‌ای که توسط رئیس شورای قیمت‌گذاری با امضای وزیر جهاد کشاورزی، به وزراتخانه‌های مربوطه ابلاغ شد، به این شرح است.

 

 

دو نکته:

۱- قیمت جدید گندم نسبت به سال گذشته که کیلویی ۲۵۰۰ تومان بود دو برابر شده است.

۲- در تمام دنیا بخشی از هزینه های تولید از طریق عملیات به زراعی و افزایش بهره وری جبران می‌شود دولت هم در طول دوره برای کشاورزان برای کم کردن هزینه‌های تولید کمک می‌کند.

۳-در صورتی که نرخ محصولات کشاورزی بدون حساب و کتاب بالا برود، تبعاتی مانند گرانی محصولات جانبی از جمله نان را نیز شاهد خواهیم بود.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت + چهارده =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول